Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Halit Yıldırım 20100904013.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Halit Yıldırım 20100904013."— Sunum transkripti:

1 Halit Yıldırım

2 Web 2.0 araçları Web 2.0 nedir ? Eğitimde web 2.0 ‘nin kullanımı Web 2.0 Araçlarının Tanıtımı

3 Web 2.0 nedir ? Tim O’Reilly‘e göre Web 2.0′ın kısmen tanımı şöyledir:
“Web 2.0 bilgisayar endüstrisinde internetin bir düzlem olarak ilerlemesiyle bir işletme devrimi ve bu düzlemin kurallarını başarı için anlamaya çalışmaktır. Bu kurallar arasında başlıcası şudur: Ağ etkilerini daha çok insanın kullanabilmesi için programlar kurmak.”Bu vesile ile basit bir dille, Web 2.0 Vikipedi, Youtube, MSN, ICQ, Ekşi Sözlük, arkadaşlık siteleri vb. gibi kullanıcıların diğer kullanıcılar için ziyaret ettikleri İnternet siteleri veya kullandıkları programlardır.

4 Eğitimde Web 2.0; Literatürde Web 2.0 uygulamalarının eğitim
ortamlarına katkıları şu şekilde sıralanmıştır; • Grup çalışması alışkanlığı • Etkili öğrenme • Üst düzey düşünme becerileri • Bilgi okur-yazarlığı • Yapılandırmacı problem çözme • Öğrenciye uygunluk (ilgi çekme) • Bireysel gelişim • Sorumluluk alma

5 YouTube Facebook Google Drive Flickr

6 YouTube YouTube, bir video barındırma web sitesidir. 15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006'da Google tarafından satın alınmıştır. En fazla izlenen video 15 Temmuz 2012 tarihinde eklenen ve 21 Aralık 2012 tarihinde 1 milyarı aşkın izlenme sayısına ulaşan PSY-"Gangnam Style" videosudur. "Tube" kelimesi Cathode ray tube; Televizyon Tüpünden gelmiştir. Broadcast Yourself; Kendini Yayınla sloganı ile yola çıkmıştır.

7 Facebook Facebook dünyadaki en büyük sosyal paylaşım sitesidir. Kurucusu Mark Zuckerberg olan ve amacı Harvard üniversitesi üstündeki tüm öğrencilerin birbirleriyle iletişime geçmesini amaçlamaktı şubat ayı içinde kurulan Facebook ay içinde diğer üniversitelerinle kendilerine kurulmasını isteyerek büyümüştür. Günümüzde Facebook’un 450 milyondan fazla kullanıcısı var. Yani dünyadaki insanların %5′i Facebook’a üye.

8 Google Drive Google Drive (Türkçe: Google Sürücü) (eski adıyla Google Docs), 12 Ekim 2006 tarihinde Google tarafından faliyete alınan ve internet kullanıcılarıMicrosoft Office'de bulunan Word, Excel ve Powerpoint benzeri uygulamarın benzerlerini, İnternet üzerinden online olarak kullanmasına olanak sağlamaktadır

9 Flickr Flickr, bir fotoğraf paylaşım sitesi, web servisi ve paylaşımında bu kadar popüler olması ve yaygın kullanılmasının nedenlerinden biri, blogger'ların fotoğraf deposu olarak kullanmasından kaynaklanır. 

10 Kaynakça ; tr.wikipedia.org/wiki/Twitter tr.wikipedia.org/wiki/Flickr


"Halit Yıldırım 20100904013." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları