Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GÜNDEM MADDELERİ  Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Yaz tatilinin ve geçen sürenin değerlendirilmesi.  4.sınıf hakkında velilerin bilgilendirilmesi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GÜNDEM MADDELERİ  Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Yaz tatilinin ve geçen sürenin değerlendirilmesi.  4.sınıf hakkında velilerin bilgilendirilmesi."— Sunum transkripti:

1

2

3 GÜNDEM MADDELERİ  Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Yaz tatilinin ve geçen sürenin değerlendirilmesi.  4.sınıf hakkında velilerin bilgilendirilmesi  Sınıf içi uygulamalar ve yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verilmesi  Dilek ve temenniler, kapanış.

4  Zaman ayırıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim.

5  Yaz tatilinde belli bir süre çocuklarla buluştuk. Bu sürenin verimi geçtiğini düşünüyorum.  Öğrencileri değişik kurslara gönderdiniz. Çocukların gelişimi açısından oldukça önemliydi.  Tatil defteri ve hikaye kitabı  İşlemlere çalışma.

6

7

8  Çocuklarınız artık büyüdü. Bu durumu onlara hissettirin.  Program artık çocukların büyüdüğünü söylüyor.  Tam anlamıyla eğitim-öğretimin ÖĞRETİM boyutu başlıyor.  Bu sınıf ortaokulun temelidir. Birinci sınıf olarak düşünmelisiniz.

9  Bu sınıfta gösterecekleri tavır geleceklerine yön verecek. Bu süreçte yanlarında olun.  Bu süreci en az kayıpla, güvenleri zedelenmeden geçirsinler.  Artık düzenli ve nitelikli çalışma yılı.  Sahip oldukları bilgiler artık yetmeyecek. Bilgilerini artırmak zorundalar.

10  Derslerin saatlerine göre her dersten sınav olacaklar.  Sınavlar Kasım, Aralık ve Ocak ayı içinde bu ayların ilk haftalarında olacak.  Alacakları not karnelerine geçecek. Bunun bilincinde olsunlar. Kırılmalarını güven kaybı yaşamalarını istemiyorum.

11  Üç yıl boyunca korumaya çalıştım. Artık bu şekilde değerlendirilecekler. Buna alışmak zorundalar.  Sınavlardan başka «Ders İçi Etkinlikler» notu var. Derse katılımları, ilgili olmaları önemli.  Performans ve proje notu yok.  Ürün dosyalarından da not alacaklar.

12  Sınava alışmalarını aşama aşama sağlayacağım.  Küçük ara sınavlar olacak. Tek soruluk, üç soruluk gibi.  Bunlar büyük sınavların provası olacak. Evde yanlış ve doğruların nedenini sorgulayın.Ara sınavları önemseyin.  Amacım sınavla ilgili bir korku oluşturmamak.

13  Bu yıl 11 ders ve 19 kitabımız var.  İngilizce ve Din Kültürü dersine başka öğretmenler girecek.  Bu derslere de önem versinler. Alışsınlar.

14  «Artık çalışmak istemiyor, sıkılıyor» gibi ifadeler olmamalı.  Düzenli bir çalışma alışkanlığı olmak zorunda.  Ev desteği olmadan başarılı olmak zor.  En az 1 saat en fazla 2 saat çalışmalı.  Konu hazırlığı ve tekrarı oldukça önemli.

15

16

17  Planları siteden yayınladım.  Konuları takip edebilirsiniz.

18  Aile desteği gerekebilir. Yönlendirmenize ihtiyaç duyabilir.  Çalışma isteğini artırma yollarını deneyin.  Çalışma resimlerini paylaşın. Ortak grupta. Bu özendirme açısından önemli.

19

20  Evde özendirici pano oluşturun.  Sınav bilgileri, ödev bilgileri kaydı tutun.  Çalışırken, özellikle tekrar yaparken konuyu size anlatmasını isteyin.  «Bugün kaç soru sordun?» etkinliği yapın.  Olumlu özelliklerini ön plana çıkarmaya çalışın.

21

22

23

24  Kağıt ödevleri sürekli olmayacak. Kağıt ödevleri sınava hazırlık şeklinde olacak.  Tekrar ve konu hazırlığı yapacak.  Not tutma alışkanlığı kazanmalı.  Evde bir çalışma defteri olsun. Kendi notlarını aldığı, bana göstermeyeceği.  Ödevler not defterlerine veya küçük kağıtlara yazılacak.  ÖDEV KONTROLÜ ÇOK ÖNEMLİ

25

26  Bazen de vatsap grubundan paylaşacağım.  Posterler ve kısa bilgi kağıtları hazırlamalı.  Sunum yapmalı. En verimli tekrar ve anlama yöntemidir.  Araştırma ödevleri olacak.

27  Bilgi giderek çoğalıyor. Tekrar ve konu hazırlığı çok önemli.  Kitaplarımız yeterli; fakat eve getirip götürmede sıkıntılar oluşuyor.  Kitap olarak «DEĞER YAYINLARI»  «morpakampüs» güzel bir uygulama  Konuları bir öğretmen gibi anlatıyor.  Kullanan veliler memnun.  KAYNAKLARIN HEPSİ ÖNERİ NİTELİĞİNDEDİR. İstediğiniz bir kaynağı tercih edebilirsiniz veya almayabilirsiniz.

28  Sizin yetmeniz zor. Çalışma alışkanlığı kazanmaları için evde çalışmaları gerekiyor. Kaynak bu anlamda önemli  İsteyen kitapları taşıyabilir.  Kaynak takip ve çalışma alışkanlığı açısından önemli.  Kaynakları evde sizin kontrolünüzde kullanacak.

29  Herkesin oluşturduğum gruba girmesini istiyorum.  Telefonları çocuklardan uzak tutun.  Ödev, sınıf performansı, notlar vs. paylaşım yapacağım. Mutlaka cevap yazın.  Bilgilendirmeniz gereken bir durum olduğunda buradan yazabilirsiniz.  Duyuruları buradan yapacağım.

30  Kitaplar kaplanıp, dikkatli muhafaza edilsin.  Etiketleri kendisi yazsın.  Defterler kaybolmuş. Defter kullanma bilinci oturmalı. Defter plastik kapaklı. 40 yaprak.  Belli aralıklarla kontrol edin.  YATMADAN ÖNCE ARAÇ-GEREÇ TOPLANSIN. UNUTMA OLMAMALI.

31  Körüklü ve zarf dosya kullanılacak.  Zarf dosyaya günlük ödevler konulacak.  Körüklü dosyaya; eski ödevler, posterler, kağıt etkinlikleri dergi ve çalışılacak kitaplar konulacak.  Dosya kontrolü yapın. Düzensiz bir görüntü olmasın.

32  Çizgili kağıt alın.  Renkli A4 kağıt alın.  Makas  Cetvel takımı  Sözlük  Yazım kılavuzu  Deyimler ve atasözü sözlüğü

33  Islak mendil  Kağıt havlu  İnce uçlu tükenmez kalem  0.5 kalem ve uç  Tahta kalemi  Şeker, çikolata vb.  Sınıf oyunları

34  Sınıf birlikteliği ve sağlıklı beslenme adına ikinci dersin arasını beslenme amacıyla kullanmak istiyorum. Ben de evden getirip katılacağım.  Bu uygulamamıza destek olursanız memnun olurum.  Gruptan bazı günlere özel ortak meyve paylaşımı yapacağım.

35  Mektup arkadaşım etkinliği  Bana, arkadaşlarına ve sizlere mektup yazmasını sağlayın. Siz de ona yazın. Yazı güzel fakat unutulmuş bir iletişim aracıdır.  Fıkra Yarışması Final Etkinliği  Horon ve drama grubu  Satranç çalışması

36  Aylık sınıf gazetesi (Veli desteği gerekiyor.)  Çivili tahta turnuvası  Uçurtma yapma ve uçurma şenliği  Şiir okuma veya skeç çalışması  Geziler (Kurum, eğlence, aile gezileri)  Yıl sonu büyük aile pikniği  Yıl sonu sunumu ve madalya töreni

37  En önemsediğim etkinlik;  Kitap çıkarma olacak.  Belli bir maliyeti var ama güzel bir hatıra.  Eğer yapabilirsek; imza günü düzenlemeyi istiyoruz. Desteğiniz çok önemli

38  Kitap Okuma  Bu yıl kendi takiplerini yapacaklar.  Kitaplarla ilgili kısa bilgi yazmak zorundalar. Kaydı doğru tutmalarını ve evde doldurmalarını sağlayın.  Her güne bir masal. Sürpriz Masallar  Hafta sonları Kütüphane buluşması.

39

40

41


"GÜNDEM MADDELERİ  Açılış ve yoklama, açılış konuşması.  Yaz tatilinin ve geçen sürenin değerlendirilmesi.  4.sınıf hakkında velilerin bilgilendirilmesi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları