Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LİSTE KUTULARI WINDOWS UYUMLU PRGRAMLARDA TEMELDE İKİ ÇEŞİT LİSTE KUTUSU KULLANILMAKTADIR. BUNLARDAN İLKİ NORMAL LİSTE KUTUSU, DİĞERİ İSE AÇILAN LİSTE.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LİSTE KUTULARI WINDOWS UYUMLU PRGRAMLARDA TEMELDE İKİ ÇEŞİT LİSTE KUTUSU KULLANILMAKTADIR. BUNLARDAN İLKİ NORMAL LİSTE KUTUSU, DİĞERİ İSE AÇILAN LİSTE."— Sunum transkripti:

1 LİSTE KUTULARI WINDOWS UYUMLU PRGRAMLARDA TEMELDE İKİ ÇEŞİT LİSTE KUTUSU KULLANILMAKTADIR. BUNLARDAN İLKİ NORMAL LİSTE KUTUSU, DİĞERİ İSE AÇILAN LİSTE KUTUSUDUR. DRIVELISTBOX, DIRECTORYLISTBOX, FILELISTBOX BUNLARIN TÜREVLERİDİR.

2 LİSTE KUTULARI AÇILAN LİSTE KUTSU NORMAL LİSTE KUTUSU

3 LİSTE KUTUSU LİSTE KUTUSUNDAKİ SEÇENEKLERİN HEPSİ AYNI ANDA KUTU İÇİNE SIĞMAZSA, KUTUNUN SAĞ KENARINA DÜŞEY KAYDIRMA ÇUBUĞU EKLENİR.

4 LIST TASARIM ANINDA LİSTEYE ELEMAN EKLEMEK İÇİN BU ÖZELLİK KULLANILIR.
CTRL+ENTER İLE ELEMANLAR ALT ALTA GİRİLİR.

5 ADDITEM BU DA LİSTEYE ELEMAN EKLEMEK İÇİN KULLANILIR.
LİSTE SIRALI DEĞİLSE ELEMAN SONA, SIRALI İSE ALFABETİK SIRADAKİ YERİNE EKLENİR. List1.Additem “erzurum” List1.Additem “erzincan” List1.Additem “erzene” List1.Additem “erzak”

6 ADDITEM EĞER ELEMANI SONA DEĞİL DE BELLİ BİR SIRAYA YERLEŞTİRMEK İSTERSENİZ SON PARAMETRE OLARAK YERLEŞTİRİLECEĞİ SIRA NUMARASINI YAZABİLİRSİNİZ List1.AddItem “hoca”,3 DİKKAT!!! SIRA NUMARALARI SIFIRDAN BAŞLAR.

7 REMOVEITEM INDEX “INDEX” NOLU ELEMANI LİSTEDEN ÇIKARMAYA YARAR.
İLK ELEMANIN INDEX NOSU 0’DIR. List1.removeitem 3 ‘4.elemanı siler...

8 CLEAR LİSTEDEKİ BÜTÜN ELEMANLARI SİLER, LİSTE BOŞALIR. List1.clear

9 LISTCOUNT LİSTE İÇİNDEKİ ELEMAN SAYISINI VERİR.
Label1.caption=“listede “ &list1.listcount & “ eleman var”

10 LISTINDEX LİSTEDEKİ AKTİF ELEMANIN (SEÇİLİ ELEMANIN) LİSTE İÇİNDEKİ YERİNİ VERİR VEYA LİSTEDEKİ AKTİF OLACAK ELEMANI BELİRLER. List1.listindex=5 ‘listedeki 6. Eleman seçilir.

11 LIST(INDEX) LİSTEDEKİ INDEX NOLU ELEMANIN DEĞERİNİ ÖĞRENMEK VEYA DEĞİŞTİRMEK İÇİN KULLANILIR. List1.list(1)=“bursa” ‘2. Eleman bursa olur. Eskideger=list1.list(5) ‘5. Elemanı değişkene al.

12 TEXT LİSTE İÇİNDEKİ SEÇİLİ ELEMANIN İÇERİĞİNİ VERİR.
Print list1.text ‘seçili elemanı yazdır. Print list1.list(list1.listindex)’seçili elemanı yazdır.

13 MULTISELECT KUTUN İÇİNDE BİRDEN FAZLA ELEMANIN SEÇİLMESİNİ SAĞLAR. ALACAĞI DEĞERLER; 0: BİRDEN FAZLA SEÇİM YAPILAMAZ. 1:FARE İLE TIKLANAN HER ELEMAN SEÇİLİR VEYA SEÇİLİ İSE SEÇİM İPTAL EDİLİR. 2:BU MODDA “SHIFT” VEYA “CONTROL” TUŞU BASILI TUTULARAK BİRDEN FAZLA SEÇİM YAPILIR.

14 SELCOUNT SEÇİLİ ELEMAN SAYISINI VERİR.

15 SELECTED(INDEX) INDEX NUMARALI ELEMANIN SEÇİLİ OLUP OLMADIĞINI BELİRTİR. SEÇİLİ OLAN ELEMANLARI ÖĞRENEBİLMEK İÇİN LİSTEYİ BAŞTAN SONA TARAYACAK BİR DÖNGÜ OLUŞTURULUR VE SELECTED ÖZELLİĞİ İLE HER ELEMANIN SEÇİLİ OLUP OLMADIĞI TEST EDİLİR.

16 SELECTED(INDEX) Dim i For i=0 to list1.listcount-1 Next
İf list1.selected(i) then Print list1.list(i) End if Next

17 SORTED LİSTENİN ALFABETİK SIRALI OLMASINI SAĞLAR.
LİSTEYE EKLENEN ELEMANLARI SONA DEĞİL ALFABETİK SIRAYA YERLEŞTİRİR.

18 NEWINDEX LİSTEYE EN SON EKLENEN ELEMANIN LİSTINDEX’INI VERİR.
LİSTENİN SORTED ÖZELLİĞİ FALSE İSE BU DEĞER LISTCOUNT-1’DİR, TRUE İSE ELEMANIN, SIRALANMIŞ LİSTEDEKİ INDEX’İDİR.

19 COLUMNS BU ÖZELLİK İLE LİSTE KUTUSU BİRKAÇ SÜTUN YAPILABİLİR.

20 COLUMNS BU ÖZELLİK İLE LİSTE KUTUSU BİRKAÇ SÜTUN YAPILABİLİR.
BU ÖZELLİĞİN DEĞERİ; 0 İSE, LİSTE TEK SÜTUN X İSE, X SÜTUNDUR.

21 TOPINDEX O ANDA EKRANDA GÖRÜLEN EN ÜSTTEKİ ELEMANIN INDEX’İDİR.
BU ÖZELLİK İLE LİSTENİN O ANDA EKRANDA GÖRÜLEN KISMINI ÖĞRENEBİLİRİZ.

22 COMBO BOX (AÇILAN LİSTE)

23 COMBO BOX (AÇILAN LİSTE)
AŞAĞI DOĞRU AÇILABİLEN BİR LİSTE KONTROLÜDÜR. GENELLİKLE DEĞERLERİ DAHA ÖNCEDEN BELLİ OLAN ELEMANLARIN SEÇİMİ İÇİN KULLANILIR. LİSTE KUTULARINA BENZER ANCAK LİSTEDEKİ ELEMANLARDAN SADECESEÇİLENİ EKRANDA GÖRÜNTÜLER.

24 ELEMAN EKLEME COMBO BOX’A ELEMAN EKLEME OLAYI AYNI LISTBOX’TA OLDUĞU GİBİDİR.

25 STYLE BU ÖZELLİK COMBO BOX’IN TİPİNİ BELİRLER.
2:KULLANICI TARAFINDAN GİRİŞ YAPILAMAZ. 1:AÇILMAZ FAKAT KULLANICI TARAFINDAN LİSTEYE GİRİŞ YAPILABİLİR. 0:AŞAĞI AÇILIR, KULLANICI TARAFINDAN LİSTEDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.

26 TEXT COMBOBOX KUTUSUNDA AKTİF OLAN ELEMANIN İÇERİĞİ.

27 LISTINDEX KULLANICININ KUTUDAN SEÇTİĞİ DEĞERİ ÖĞRENMEK İÇİN “TEXT” ÖZELLİĞİ KULLANILABİLİR. SEÇİLEN ELEMANIN NUMARASINI ÖĞRENMEK VEYA LİSTEDEKİ BİR ELEMANI PROGRAM KODUYLA AKTİF HALE GETİRMEK İÇİN DE “LISTINDEX” KULLANILIR.

28 DRIVE LIST BOX (SÜRÜCÜ LİSTELEME KUTUSU)

29 DRIVE LIST BOX (SÜRÜCÜ LİSTELEME KUTUSU)
SİSTEMDE BULUNAN SÜRÜCÜLERİ LİSTELEMEYE YARAYAN VE COMBOBOX’TAN TÜRETİLEN BİR KONTROLDÜR. BU KONTROLÜ KULLANARAK PROGRAMIN ÇALIŞMASI ESNASINDA İSTENİLEN SÜRÜCÜ SEÇİLİR. BU SEÇİM SÜRÜCÜYE GEÇİŞİ SAĞLAMAZ, BU İŞLEM İÇİN “CHDRIVE” KOMUTU KULLANILIR.

30 DRIVE BU ÖZELLİK İLE KONTROLÜN GÖSTERDİĞİ AKTİF SÜRÜCÜ ÖĞRENİLEBİLİR VEYA DEĞİŞTİRİLEBİLİR. DRIVE1.DRIVE=“C:” KOMUTU C SÜRÜCÜSÜNE GEÇMEYİ SAĞLAR.

31 CHANGE () OLAYI KONTROLDEN BİR SÜRÜCÜ SEÇİLMESİ İLE BU OLAY MEYDANA GELİR. BİR DIRECTORYLISTBOX İLE BAĞLANTI KURULACAKSA BU İŞLEM CHANGE OLAYINDA AŞAĞIDAKİ GİBİ YAPILMALIDIR. sub Drive1_Change() Dir1.Path=Drive1.Drive ChDrive Drive1.Drive End Sub

32 DIRECTORY LIST BOX

33 DIRECTORY LIST BOX SİSTEMDE BULUNAN SÜRÜCÜLERDEKİ DİZİNLERİ LİSTELEMEYE YARAR.

34 PATH BU ÖZELLİK KULLANILARAK SEÇİLMİŞ OLAN DİZİN ÖĞRENİLEBİLİR VE DEĞİŞTİRİLEBİLİR. BU ÖZELLİKTEN DÖNEN DEĞER, SÜRÜCÜ İSMİ DAHİL TAM YOLDUR. KONTROLÜN GÖSTERMESİ İSTENEN SÜRÜCÜ DE YİNE SÜRÜCÜ İSMİNİN BU ÖZELLİĞE ATANMASI İLE GERÇEKLEŞİR.

35 CHANGE () OLAYI LİSTEDEN BİR DİZİN SEÇİLMESİ İLE BU OLAY MEYDANA GELİR. DİZİN SEÇİMİ YAPILDIĞINDA YAZILMASI GEREKEN KOD BURAYA YAZILMALIDIR.

36 CHANGE () OLAYI BİR FILELISTBOX İLE BAĞLANTI KURULACAKSA BU İŞLEM CHANGE OLAYINA AŞAĞIDAKİ GİBİ YAZILMALIDIR. sub Dir1_Change() File1.Path=Dir1.Path ChDir Dir1.Path End Sub

37 UPDATE DIRECTORYLISTBOX VE FILELISTBOX KONTROLLERİNDE, BİR DİZİN VEYA DOSYA SİLİNİRSE, SİLİNEN DİZİN VEYA DOSYANIN BU KONTROLLERDEN DE SİLİNEBİLMESİ İÇİN KULLANILIR. Dir1.Update

38 FILELISTBOX

39 FILELISTBOX HERHANGİ BİR DİZİNDEKİ DOSYALARI LİSTELEMEYE YARAR.
HANGİ DİZİNDEKİ DOSYALARI GÖSTERECEĞİ “PATH” ÖZELLİĞİ İLE BELİRLENİR.

40 PATH BU ÖZELLİK İLE LİSTELENMEK İSTENEN SÜRÜCÜ VE DİZİN İSMİ BELİRTİLİR. ÖRNEĞİN WINDOWS DİZİNİNDEKİ DOSYALARI GÖRMEK İSTİYORSAK File1.Path=“C:\windows” ‘buraya “=dir1.path” yazılırsa seçili klasörün içindeki dosyalar listelenir. ATAMASI YAPILABİLİR.

41 FILENAME BU ÖZELLİK İLE SEÇİLİ DOSYANIN İSMİ ÖĞRENİLEBİLİR.
GERİ DÖNECEK DEĞER DOSYANIN ADI VE UZANTISIDIR. DOSYANIN YOLU İSE “PATH” ÖZELLİĞİ İLE ÖĞRENİLEBİLİR.

42 PATTERN BU ÖZELLİK İLE LİSTELENMEK İSTENEN DOSYALAR FİLTRELENİR.
BU İŞLEMLER BİLDİĞİMİZ JOKER (?,*) KARAKTERLERİ İLE YAPILIR. ÖRNEĞİN .EXE UZANTILI DOSYALARI LİSTELEMEK İÇİN File1.Pattern=“*.exe” ATAMASI YAPILIR.

43 PATTERN BİRDEN FAZLA TİP BELİRLEMEK İÇİN “;” KARAKTERİ KULLANILIR.
ÖRNEĞİN .EXE VE .COM UZANTILI DOSYALARI LİSTELEMEK İÇİN File1.Pattern=“*.exe;*.com” YAPILMALIDIR.

44 PATHCHANGE() OLAYI BU OLAY PATH DEĞİŞTİĞİNDE MEYDANA GELİR.
YANİ FILELISTBOX FARKLI BİR YERİ GÖSTERMEYE BAŞLADIĞINDA MEYDANA GELİR.

45 PATTERNCHANGE() OLAYI
BU OLAY PATTERN ÖZELLİĞİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ SONUCU MEYDANA GELİR. YANİ FILELISTBOX FARKLI TÜRDEKİ DOSYALARI LİSTELEMEYE BAŞLADIĞINDA BU OLAY MEYDANA GELİR.

46 MSMASKED KONTROLÜ STANDART METİN KUTUSU GİBİ BİR KONTROLDÜR, ANCAK, FORMATLI GİRİŞLERİN GEREKTİĞİ DURUMLARDA KULLANILIR. BİLGİLERİN ÖZEL BİR DÜZENDE GİRİLMESİ GEREKTİĞİ DURUMLARDA HEM KULLANICIYA HEM DE PROGRAMCIYA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAR.

47 MSMASKED ÖRNEĞİN DOĞUM TARİHİNİN GİRİLMESİ GEREKEN BİR YERDE, STANDART BİR METİN KUTUSUYLA TARİHİN DOĞRU GİRİLİP GİRİLMEDİĞİNİ KONTROL ETMEK ZORDUR. OYSA MSMASKED KONTROLÜ İLE VERİLERİN BELLİ BİR DÜZENDE GİRİLMESİ SAĞLANABİLİR.

48 MSMASKED BU KONTROLÜ KULLANABİLMENİZ İÇİN “PROJECT\ COMPONENTS” MENÜSÜNDEN “MICROSOFT MASKED EDIT CONTROL” İSİMLİ KONTROLÜ YÜKLEMELİSİNİZ. VEYA “BROWSE” İLE “MSMASK.OCX” DOSYASINI BULUP ARAÇ KUTUSUNA EKLEMENİZ GEREKİR.

49 SINIRLAMA KARAKTERLERİ
BU KONTROLDE GİRİLEN VERİLERİ SINIRLAMAK İÇİN BİR TAKIM KARAKTERLER KULLANILIR. (#):YALNIZ RAKAM GİRİŞİNE İZİN VERİR. (.):ONDALIK BASAMAK YERİ (:):SAAT AYRACI (/):TARİH AYRACI (&):ASCII KODU VE ARASI OLAN KARAKTERLER. (A):SADECE HARF VE RAKAM GİRİŞİ (?):SADECE HARF (\):#, &, A, ? KARAKTERLERİNİN MASKE OLARAK KULLANILMAMASI İÇİN BU KARAKTERLERİN ÖNÜNE KONUR.

50 ÖRNEK1 F(X)=AX2+BX+C ŞEKLİNDEKİ BİR FONKSİYONUN KATSAYILARINI KULLANICIDAN ALMAK İSTERSENİZ; F(x)=#x^2+#x+# ŞEKLİNDE BİR MASKE KULLANMALISINIZ.

51 ÖRNEK2 KULLANICININ FORMATINDA BİR TELEFON GİRMESİ İÇİN ; #,###,### ## ## ŞEKLİNDE BİR MASKE KULLANMALISINIZ.

52 MASK ÖZELLİĞİ KULLANICININ MSMASKED METİN KUTUSUNA NE TİP BİR GİRİŞ YAPACAĞINI BU ÖZELLİKLE BELİRLERSİNİZ.

53 ÖRNEKLER (###) ### ## ## >>(232) 464 07 19
##-???-## >> 12-May-02 ##-##-#### >> ##/##/#### >>12/06/2002 ##:## >>08:34

54 FORMAT ÖZELLİĞİ MASKE KUTUSU İÇİNDEKİ İFADENİN İSTENİLEN BİR FORMATTA GÖRÜNMESİNİ SAĞLAR. ÖRNEĞİN KULLANICININ 10/07/2002 ŞEKLİNDEKİ BİR TARİHİN 10 May 2002 ŞEKLİNDE OLMASINI SAĞLAR.

55 FORMAT #,##0.00 TL >>6.656.545,00 TL
0 >> SAYININ TAM KISMINI GÖRÜNTÜLER #,## >> SAYIYI BASAMAKLARA AYIRIR. %0 >> SAYIYI YÜZDE OLARAK GÖSTERİR. DDDDD >> TARİHİ GG/AA/YYYY ŞEKLİNDE GÖSTERİR. DDDDDD >> TARİHİ “GÜN GG AY YYYY” FORMATINDA GÖSTERİR. HH:MM >> SAATİ 24 SAAT FORMATINDA GÖSTERİR. HH:MM AM/PM >> SAATİ 12 SAAT FORMATINDA GÖSTERİR.

56 SSTAB KONTROLÜ SEKMELER OLUŞTURMAK İÇİN KULLANILAN BİE KONTROLDÜR.
DAHA ZA BİR ALANA DAHA FAZLA KONTROL SIĞDIRABİLİRSİNİZ. BU KONTROLÜ KULLANABİLMEK İÇİN “PROJECT\ COMPONENTS” MENÜSÜNDEN “MICROSOFT TABBED DIALOG CONTROL 6.0” SEÇENEĞİNİ İŞARETLEMELİSİNİZ. YA DA “BROWSE” BUTONUNA TIKLAYIP “TABCTR32.OCX” İSİMLİ DOSYAYI PROJEYE EKLEMELİSİNİZ.

57 SSTAB KONTROLÜ FORMA YERLEŞTİRDİĞİNİZDE ÜZERİNDE 3 TAB BULUNUR.
DAHA SONRADAN BU SAYIYI ARTTIRIP AZALTABİLİRSİNİZ.

58 TABS ÖZELLİĞİ KONTROL ÜZERİNDE BULUNACAK TAB SAYISINI BELİRLER.

59 TABS PER ROW BİR SATIRDA BULUNACAK TAB SAYISINI BELİRLER.

60 TAB ORIENTATION TABLAR ÜSTTE OLABİLECEĞİ GİBİ, YANLARDA VEYA ALLTTA DA OLABİLİR. 0:ÜSTTE 1:ALTTA 2:SOL YANDA 3:SAĞ YANDA

61 STYLE 0: TABLARIN GENİŞLİĞİ KONTROLÜN GENİŞLİĞİNE GÖRE OTOMATİK AYARLANIR. 1:TABLARIN GENİŞLİĞİ SABİT OLUR.

62 CAPTION TABIN BAŞLIĞI.

63 PICTURE TABA BİR RESİM KOYULMASINI SAĞLAR.

64 MSFLEXGRID KONTROLÜ HÜCRELERDEN MEYDANA GELEN, EXCEL SAYFALARINA BENZER YAPILAR OLUŞTURMAK İÇİN KULLANILIR. “PROJECT\ COMPONENTS” MENÜSÜNDEN “MICROSOFT FLEXGRID CONTROL” ADINDAKİ KONTROLÜN ARAÇ ÇUBUĞUNA EKLENMESİ GEREKLİ. YA DA “BROWSE” KOMUTU İLE “MSFLXGRD.OCX” DOSYASI PROJEYE EKLENMELİDİR.

65 COLS, ROWS ÖZELLİKLERİ HÜCRELERDEKİ SATIR VE SÜTUN SAYISINI BELİRLER.
FG.COLS=10 FG.ROWS=4 10 SÜTUNLU VE 4 SATIRLI BİR GRID.

66 FIXED COLS, FIXED ROWS SATIR VE SÜTUN BAŞLIKLARINI BELİRLER.
Fg.fixedcols=1 Fg.fixedrows=1 GRID ÜZERİNDE BİR SÜTUN VE BİR SATIR BAŞLIK İÇİN KULLANILACAK DEMEKTİR. TABLO ÜZERİNDE GRİ RENKLİ GÖRÜLÜRLER.

67 COL, ROW ÖZELLİKLERİ BİR GRID ÜZERİNDE, İŞLEM YAPILACAK HÜCRE ADRESLERİNİ BELİRLERLER. İLK SATIRI AKTİF YAPMAK İÇİN ROW=0 İLK SÜTUNU AKTİF YAPMAK İÇİN COL=0 KULLANILIR.

68 TEXT AKTİF HÜCRE İÇİNDEKİ METİNDİR.

69 ÖRNEK Private Sub Form_Load() Dim i Fg.cols=6 Fg.rows=10
Fg.row=0 ‘ilk satır seçili Fg.col=1 ‘1. kolon seçili Fg.text=“Pt” Fg.col=2 Fg.text=“Sl” ‘......Cuma gününe kadar devam ettir... Fg.col=0 ‘ il sütun seçili For i=1 to 9 Fg.row=i ‘satırlara Fg.text=i & “.saat” ‘saati yaz...

70 COLALIGNMENT NUMARASI VERİLEN KOLONDAKİ HÜCRELERİN İÇERİĞİNİ SOLA, SAĞA VEYA ORTAYA YERLEŞTİRİR. 0: SOLA 1: SAĞA 2: ORTAYA

71 COLWIDTH(KOLON), ROWHEIGHT(SATIR)
NUMARASI VERİLEN KOLONUN VE SATIRIN GENİŞLİK VE YÜKSEKLİĞİNİ DEĞİŞTİRMEYE YARAR.

72 SCROLLBARS HÜCRELERİN NESNE İÇERİSİNE SIĞMADIĞI DURUMLARDA KAYDIRILMASINI SAĞLAR. 0:YOK 1:YATAY 2:DİKEY 3:YATAY VE DİKEY KAYDIRMA ÇUBUKLARI GÖRÜNÜR.

73 TEXTMATRIX (SATIR, SÜTUN)
SATIR VE SÜTUNLA BELİRLENEN HÜCRELERİN SEÇİLMESİNİ VE İŞLENMESİNİ SAĞLAR. Fg.textmatrix(1,1)=“Visual Basic” Fg.textmatrix(1,2)=“Pascal” Fg.textmatrix(1,3)=“Delphi” Fg.textmatrix(2,1)=“C” Fg.textmatrix(2,2)=“Cobol” Fg.textmatrix(2,3)=“Prolog”

74 SORT GRID İÇİNDE HERHANGİ BİR SÜTUNA GÖRE SIRALAMA YAPILMASINI SAĞLAR.
EĞER SEÇİLİ BİR ALAN VARSA SIRALAMA İŞLEMİ SADECE O ALAN İÇİN UYGULANIR. SEÇİLİ BİR ALAN YOKSA AKTİF SÜTUNA GÖRE SIRALAMA YAPILIR.

75 SORT O:SIRALAMA YOK 1:ARTAN SIRALAMA 2:AZALAN SIRALAMA 3: 4: 5: 6: 7:
8: 9:

76 ADDITEM GRID’E YENİ SATIR EKLEMEK İÇİN KULLANILIR.
NORMALDE EKLENEN SATIR GRID’IN SONUNA GİDER. EĞER SONA DEĞİL DE ARAYA EKLENMEK İSTENİRSE SATIR NUMARASI BELİRTİLMELİ Fg.additem “ ” Fg.additem “ “, 3

77 REMOVEITEM SATIR SİLMEK İÇİN KULLANILIR. Fg.removeitem 2

78 CLEAR GRID İÇİNDEKİ TÜM BİLGİLERİ SİLER.


"LİSTE KUTULARI WINDOWS UYUMLU PRGRAMLARDA TEMELDE İKİ ÇEŞİT LİSTE KUTUSU KULLANILMAKTADIR. BUNLARDAN İLKİ NORMAL LİSTE KUTUSU, DİĞERİ İSE AÇILAN LİSTE." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları