Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Seçili nesne üzerinde ki farenin sağ tık menüsünü açar Print Screen Ekranda görülen her şeyin yazdırılmasını sağlar. Print Screen Ekranda görülen her.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Seçili nesne üzerinde ki farenin sağ tık menüsünü açar Print Screen Ekranda görülen her şeyin yazdırılmasını sağlar. Print Screen Ekranda görülen her."— Sunum transkripti:

1

2 Seçili nesne üzerinde ki farenin sağ tık menüsünü açar Print Screen Ekranda görülen her şeyin yazdırılmasını sağlar. Print Screen Ekranda görülen her şeyin yazdırılmasını sağlar. Kontrol (Ctrl)Tuşu Tek basına bir görevi yoktur, başka tuşlarla birlikte kullanılır. Kontrol (Ctrl)Tuşu Tek basına bir görevi yoktur, başka tuşlarla birlikte kullanılır. Esc(Escape) Verilen komutları iptal etmekte,bazen de programlardan çıkışta kullanlır Pause Çalışma anında işlemi bir tuşa basıncaya kadar durdurma. Pause Çalışma anında işlemi bir tuşa basıncaya kadar durdurma. Scroll Lock Ekranda kürsörü sabit tutarak ekranın kaymasını sağlar. Scroll Lock Ekranda kürsörü sabit tutarak ekranın kaymasını sağlar. Windows Tuşu Başlat menüsünün açılmasını sağlar. Alt Açık pencerenin menüsünün etkinleştirilmesini sağlar. Klavyede olmayan bazı sembollerin çıkarılmasında da kullanılır. Kopyalar. Kaydeder. Yapıştırır.

3 Sekme (Tab) Yazıda imleci sağa doğru hızlı bir şekilde kaydırmaya yarar.Başka tuşlarla birlikte farklı işlevler görür: Alt+Tab: Pencereler arasında geçişi sağlar. Sekme (Tab) Yazıda imleci sağa doğru hızlı bir şekilde kaydırmaya yarar.Başka tuşlarla birlikte farklı işlevler görür: Alt+Tab: Pencereler arasında geçişi sağlar. Back Space İmlecin solundaki karakteri, sağdaki karakterleri çekerek silmeye yarar. Back Space İmlecin solundaki karakteri, sağdaki karakterleri çekerek silmeye yarar. Enter Yapılan işlemi onaylamaya yarar. Yazıda bir alt satıra geçmeye yarar. Ayrıca seçili dosya ve klasörleri açar. Enter Yapılan işlemi onaylamaya yarar. Yazıda bir alt satıra geçmeye yarar. Ayrıca seçili dosya ve klasörleri açar. Boşluk Çubuğu (Space Bar) Yazıda iki kelime arasında boşluk bırakmaya yarar. Büyük Harf Kilitleme Tuşu (Caps Lock) Sürekli büyük veya küçük harf yazmakta kullanılır. Büyük Harf Kilitleme Tuşu (Caps Lock) Sürekli büyük veya küçük harf yazmakta kullanılır. Kaldırma (Shift) Tuşu Tek başına bir görevi yoktur, başka tuşlarla birlikte kullanılır. Birden çok karakter içeren tuşlarda üstteki karakterin yazılmasını sağlar. Kaldırma (Shift) Tuşu Tek başına bir görevi yoktur, başka tuşlarla birlikte kullanılır. Birden çok karakter içeren tuşlarda üstteki karakterin yazılmasını sağlar. [A] - [Z] Alfabenin harfleri. Bu tuşlara bastığınızda çıkacak harfin büyük veya küçük olması [CapsLock ] tuşu ve [Shift] tuşu tarafından belirlenir. [0] - [9] Rakam tuşları, sayıları yazmak için kullanılır. [Shift] tuşu ile birlikte basıldıklarında üst taraflarındaki işaretler çıkar. [CapsLock] tuşundan etkilenmezler. Bu tuşlar çeşitli noktalama işaretlerini çıkarmada kullanılır. Normal basıldıklarında alt taraflarındaki işaretler, [Shift] tuşu ile basıldıklarında üst taraflarındaki işaretler çıkar. [CapsLock] tuşundan etkilenmezler. Klavye tuşlarına her program tarafından farklı görevler yüklenebilir. Bu yüzden programa göre, burada yazılanlardan farklı işlevler de görebilirler.

4 Home İmleci bulunulan satırın basına götürür. Home İmleci bulunulan satırın basına götürür. Page Up Yazıda imleci bir ekran veya bir sayfa yukarı götürür. Page Up Yazıda imleci bir ekran veya bir sayfa yukarı götürür. Insert Bu tuşa basıldığında yazılan karakter imlecin sağındaki karakteri siler ve onu yerine geçer. Harf eklemek için kullanılır. Üzerine yaz tuşu olarak bilinir. Insert Bu tuşa basıldığında yazılan karakter imlecin sağındaki karakteri siler ve onu yerine geçer. Harf eklemek için kullanılır. Üzerine yaz tuşu olarak bilinir. Page Down Yazıda imleci bir ekran veya bir sayfa aşağıya götürür. Page Down Yazıda imleci bir ekran veya bir sayfa aşağıya götürür. Delete İmlecin sağındaki karakteri siler. Ayrıca seçili dosya ve klasörleri silmeye yarar. Delete İmlecin sağındaki karakteri siler. Ayrıca seçili dosya ve klasörleri silmeye yarar. End İmleci bulunulan satırın sonuna götürür. End İmleci bulunulan satırın sonuna götürür.

5 Num Lock Sayı tuşlarının sayı yazması ile yön tuşu olarak kullanılması arasında geçiş yapmasını sağlar. Num Lock Sayı tuşlarının sayı yazması ile yön tuşu olarak kullanılması arasında geçiş yapmasını sağlar.

6 F1 Yardım penceresini açar F1 Yardım penceresini açar F2 Dosya ve klasörlerin isimlerini değiştirmekte kullanılır. F2 Dosya ve klasörlerin isimlerini değiştirmekte kullanılır. F11 Pencereyi tam ekrana dönüştürür. F11 Pencereyi tam ekrana dönüştürür. F3 Arama penceresini açar F3 Arama penceresini açar F4 Adres çubuğu menüsünü açar. F4 Adres çubuğu menüsünü açar. F5 Dosya veya klasörün içeriğini yeniler. F5 Dosya veya klasörün içeriğini yeniler.

7 Basılı ise yanar Caps Lock tuşu yanıyorsa, büyük yazar. Basılı ise yanar Num Lock tuşu yanıyorsa, rakamlar kilitlenir yön tuşları olarak çalışırlar.


"Seçili nesne üzerinde ki farenin sağ tık menüsünü açar Print Screen Ekranda görülen her şeyin yazdırılmasını sağlar. Print Screen Ekranda görülen her." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları