Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EXCEL. Excel; bir hesap tablosu ve grafik programıdır. Genellikle matematiksel işlemler, tablo ve grafik çizimleri için kullanılır. Microsoft Office programını.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EXCEL. Excel; bir hesap tablosu ve grafik programıdır. Genellikle matematiksel işlemler, tablo ve grafik çizimleri için kullanılır. Microsoft Office programını."— Sunum transkripti:

1 EXCEL

2 Excel; bir hesap tablosu ve grafik programıdır. Genellikle matematiksel işlemler, tablo ve grafik çizimleri için kullanılır. Microsoft Office programını bilgisayarımıza kurduğumuzda Excel programı da sistemimize yüklenir.

3 Excel programını çalıştırmak için aşağıdaki adımlar takip edilir.

4 Excel Elektronik Tablolama Uygulamasının Genel Kavramları Sütun (Dikey) Hücre (Sütun ve Satırların birleşerek oluşturduğu kutu) Satır (Yatay)

5 Excel programında üzerinde çalıştığımız dosyalara çalışma kitabı denir. Bir çalışma kitabının içinde tablolarımızı oluşturduğumuz ve hesaplamalarımızı yaptığımız çalışma sayfaları bulunur. Çalışma sayfası üzerindeki her bir kutucuğa hücre adı verilir. Çalışma sayfası içine yazacağımız her türlü bilgiyi hücrelere yazarız.

6 1- Formül çubuğu: Yapacağımız hesaplama için kullanacağımız formülü yazdığımız yer. Örneğin; =3+5 bir 3 ve 5 sayılarını toplamamızı sağlayan formüldür. 2- Sütunlar: A, B, C, ….., numaralandırılmıştır. 3- Satırlar: 1, 2, 3,… şeklinde numaralandırılmıştır.

7 4- Etkin Hücre: Üzerine tıkladığımız, seçtiğimiz hücre. 5- Çalışma alanı: Sayfa üzerinde hücrlerin bulunduğu yer. 6- Çalışma Sayfası Sekmeleri: Sayfalar arasında geçiş yapmamızı sağlar.

8 EXCEL 2007’deki Yenilikler Excel 2007 kullanıcı arayüzü, komutları Yedi sekmeye böler:Home(giriş),Insert(Ekle), Page Layout(Sayfa Düzeni), Formulas(Formüller), Data(Veri), Review(Gözden Geçir) ve View(Görünüm). Excel 2007’yi başlattığınızda Home (Giriş) sekmesi görünür.

9 Burada Home sekmesinin Türkçe karşılıklarını göreceksiniz Home Sekmesi;

10 Devam... Insert Sekmesi;

11 Devam... Page Layout Sekmesi;

12 Formulas Sekmesi; Devam...

13 Data Sekmesi; Devam...

14 Review Sekmesi; Devam...

15 View Sekmesi; Devam...


"EXCEL. Excel; bir hesap tablosu ve grafik programıdır. Genellikle matematiksel işlemler, tablo ve grafik çizimleri için kullanılır. Microsoft Office programını." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları