Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İBRAHIM (AS)’IN BABASıNA ISTIĞFAR DILEMESININ ŞEKLI VE ZAMANı  1. İnanç bağı her şeyin önündedir. Bu bağın dışındaki bağlar bir noktaya kadar geçerli.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İBRAHIM (AS)’IN BABASıNA ISTIĞFAR DILEMESININ ŞEKLI VE ZAMANı  1. İnanç bağı her şeyin önündedir. Bu bağın dışındaki bağlar bir noktaya kadar geçerli."— Sunum transkripti:

1 İBRAHIM (AS)’IN BABASıNA ISTIĞFAR DILEMESININ ŞEKLI VE ZAMANı  1. İnanç bağı her şeyin önündedir. Bu bağın dışındaki bağlar bir noktaya kadar geçerli olup, ahirette geçerli olmayacaklardır.

2  2. Davet usulünde sadece tebliğin değişik metotlarını kullanmak yeterli olmayıp, dua boyutu da unutulmamalıdır.  3. Bir kimse iman eder ama ailesinden biri iman etmezse onlarla olan ilişkiler koparılmaz. İnanç bağı olmasa dahi akrabalık gibi birtakım ilişkiler devam eder ve insan bu bağları gözetmek zorundadır.

3  4. Kişileri değerlendirirken toptancı yaklaşımlardan kaçınmalıyız. Bir kimsenin iyiliklerinin ağır basması onun yanlışlarını görmememizi gerektirmediği gibi yanlışlarının da çok olması onun iyiliklerini görmememizi gerektirmez.

4  5. Bir babanın hatası ne olursa olsun, evlatlarının ona şefkatle ve saygıyla yaklaşmaları ve mücadele edeceklerse de güzel bir şekilde etmeleri gerekmektedir.

5  6. Hata yapan kimselere hatalarını söylerken önce onlara içerisinde bulundukları durumun tutarsızlıklarını göstermeliyiz.

6  7. İnsanların yanlışlarını gösterirken: “Sen şöyle yanlış yapıyorsun” demek bir metot olduğu gibi onun yanlışlarını söylemeden doğru davranışı göstermek de bir metottur.

7  8. Verilen söz ve ahitler Allah’ın emrine muhalif olmamalıdır. Dine aykırı sözlerin bağlayıcılığı ve uygulanabilirliği yoktur.

8  9. İnsan, sahip olduğu inanç ve düşüncelerini gerektiği kadar vahiy ve akıl süzgecinden geçirmelidir.

9


"İBRAHIM (AS)’IN BABASıNA ISTIĞFAR DILEMESININ ŞEKLI VE ZAMANı  1. İnanç bağı her şeyin önündedir. Bu bağın dışındaki bağlar bir noktaya kadar geçerli." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları