Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KÜTAHYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKTERLİĞİ EKOBS İSTİŞARE TOPLANTISINA HOŞGELDİNİZ 07.04.2015.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KÜTAHYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKTERLİĞİ EKOBS İSTİŞARE TOPLANTISINA HOŞGELDİNİZ 07.04.2015."— Sunum transkripti:

1 KÜTAHYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKTERLİĞİ EKOBS İSTİŞARE TOPLANTISINA HOŞGELDİNİZ

2 EKOBS NEDİR?

3 SAĞLIK BAKANLIĞI EK ÖDEME BORDRO SİSTEMİDİR

4 İNTERNET ADRESİ NEDİR?

5 EKOBS’A https://ekodemebordro.saglik.gov.tr ADRESİNDEN GİRİLİR

6 EKOBS KULLANICI ADI VE ŞİFRESİ NEDİR?

7 HER SAĞLIK KURUMUNUN ÇKYS KURUM KODU AYNI ZAMANDA KULLANICI ADIDIR
HER SAĞLIK KURUMUNUN ÇKYS KURUM KODU AYNI ZAMANDA KULLANICI ADIDIR. ŞİFRESİ İSE KURUM KODUNUN SONUNA 123 EKLENEREK OLUŞTURULMUŞTUR.

8 MODÜL AÇILDIKTAN SONRA NE YAPILACAK?

9 KULLANICI ADI VE ŞİFRENİZİ GİREREK SİSTEME GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA BAŞLAT MENÜSÜ İLE UYGULAMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ

10 SİSTEME İLK GİRDİĞİNİZDE AŞAĞIDAKİ GİBİ BİR EKRAN İLE KARŞILACAKSINIZ, BU EKRAN WİNDOWS’A BENZER ŞEKİLDE TASARLANMIŞ OLAN BOŞ BİR MASA ÜSTÜ YAPISIDIR. SOL ALT TARAFTA BAŞLAT MENÜSÜNDE KULLANMAYA YETKİLİ OLDUĞUNUZ MODÜLLERE ULAŞABİLİRSİNİZ. BAŞLAT MENÜSÜNDE BULUNAN MODÜLLERİ SİMGELERİNDEN TUTUP MASA ÜSTÜNE BIRAKABİLİRSİNİZ.

11

12 BAŞLAT MENÜSÜNDEKİ LİSTEDEN İSTENİLEN MENÜ , SÜRÜKLE BIRAK İLE MASAÜSTÜNDE KISAYOLU OLUŞTURULABİLİR. SONRAKİ BAĞLANTILARDA MASAÜSTÜ KISAYOLU İLE MENÜYE ERİŞİM ÇOK DAHA HIZLI YAPILABİLİR. MODÜLLERİ BİR DEFA MASA ÜSTÜNE BIRAKTIKTAN SONRA, SİSTEME YENİ GİRİŞ YAPTIĞINIZDA BU MODÜLLERE MASA ÜSTÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

13

14 PERSONEL MODÜLÜ

15 BAŞLAT MENÜSÜNDEN YA DA MASA ÜSTÜNDEN PERSONEL MODÜLÜNE TIKLADIĞINIZDA MODÜL AÇILIRKEN İLK OLARAK HANGİ KURUM OLARAK SİSTEME GİRECEĞİNİZİ SORACAKTIR. KULLANICINIZA BİRDEN FAZLA KURUM TANIMLANMIŞ OLABİLİR, ÖRNEK OLARAK KURUM PERSONELİNİZ VE KURUMDA ÇALIŞAN SÖZLEŞMELİ PERSONELLERE BORDRO BASABİLMEK İÇİN İKİ FARKLI KURUM OLARAK ÇALIŞMANIZ GEREKMEKTEDİR.

16

17 İŞLEM YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KURUMU SEÇTİKTEN SONRA PERSONEL YÖNETİM MODÜLÜNÜZ AÇILACAKTIR. PENCERE AÇILDIKTAN SONRA DA AÇILAN PENCEREDEN KURUM DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.

18 PERSONEL MODÜLÜNÜZ İLK AÇILDIĞINDA AŞAĞIDAKİ GİBİ BİR PENCERE İLE KARŞILAŞACAKSINIZ; SOL TARAFTAKİ BÖLÜM PERSONEL LİSTENİZİ, SAĞ TARAFTAKİ BÖLÜM İSE SEÇİLEN PERSONELE AİT BİLGİLERİ İÇERİR.

19

20 EK ÖDEME HESAPLAMA YAZILIMI BAŞLANGIÇ VERSİYONUNDA HERHANGİ BİR SİSTEMLE ENTEGRE ÇALIŞMADIĞI İÇİN SİSTEME PERSONELLERİN TANIMLANMASI İLGİLİ MUTEMET TARAFINDAN YAPILACAKTIR. BU NEDENLE SİSTEM İLK AÇILDIĞINDA PERSONEL LİSTESİ BOŞ OLACAKTIR.

21 PERSONEL AKTARIMI

22

23 BU EKRAN ÜZERİNDE GÖRÜNEN DOSYA SEÇ BUTONU İLE AÇILAN PENCEREDEN PERSONEL BİLGİLERİNİ İÇEREN EXCEL DOSYASI SEÇİLİR VE “AKTAR” BUTONU İLE AKTARIM BAŞLATILIR. EXCEL DOSYASINI SEÇERKEN BAZI ÖZELLİKLERE DİKKAT EDİLMESİ ÇOK ÖNEMLİDİR. EXCEL UZANTISI KESİNLİKLE "xls" OLMALI, XLS YA DA "xlsx " UZANTILI DOSYALARI YÜKLEYEMEZSİNİZ.

24 DOSYA AKTARIMI BUTONUNA BASTIKTAN SONRA EĞER DOSYA İÇİNDE VERİLEN VERİLER DOĞRU İSE SİSTEM AKTARIMI YAPAR VE BİR RAPOR EKRANI İLE SİZİ BİLGİLENDİRİR.

25

26 “İŞLEM SONUÇLARI” PENCERESİNDE PERSONEL BİLGİSİ AKTARILAN SÜTUNLAR İÇİNDE, DİĞER KURUMLARDA DAHA ÖNCE SİSTEME EKLENEN PERSONEL VAR İSE DİĞER KURUMLARDA DA TANIMLI PERSONELLER İÇİNDE, HATALI VE AKTARILAMAYAN PERSONEL BİLGİLERİ İSE HATALI SATIRLAR KUTULARINA YAZILIR.

27 PERSONEL AKTARIMI HATA DÜZELTME

28

29 HATALI SATIRLAR PENCERESİ ALTINDA RAPORU GÖRÜNTÜLE BUTONUNA BASTIĞINIZDA PERSONEL BİLGİSİNİN NEDEN AKTARILAMADIĞI HAKKINDA BİLGİ VEREN HATA DETAY EKRANI AÇILACAKTIR. BU EKRANDA BULUNAN DÜZENLE BUTONU İLE HATALI OLAN PERSONEL BİLGİLERİ DÜZELTİLEBİLİR.

30

31 DÜZENLEME İŞLEMİ YAPILDIKTAN SONRA PENCERE ALTINDA BULUNAN “KAYDET" BUTONUNA BASILARAK YAPILAN DEĞİŞİKLİK KAYDEDİLMELİDİR.

32 KAYIT İŞLEMİ YAPILDIKTAN SONRA DÜZENLEME YAPILAN SATIR AŞAĞIDAKİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜNDE OLDUĞU GİBİ DÜZENLENDİ OLARAK DEĞİŞECEKTİR, ANCAK İSTENİRSE TEKRAR DÜZENLEME YAPILABİLİR.

33

34 TÜM DÜZENLEMELER YAPILDIKTAN SONRA DÜZENLEMELERİ AKTAR BUTONU İLE, DÜZENLEME YAPILAN PERSONEL VERİLERİ AKTARILIR.

35

36 PERSONEL VERİLERİ AKTARILDIKTAN SONRA PERSONEL EKRANINDA YENİLE BUTONUNA BASARAK PERSONELLER GÖRÜLEBİLİR.

37

38 PERSONEL KARTI YÖNETİMİ

39 PERSONEL KARTI İKİ BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR
PERSONEL KARTI İKİ BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR. BİRİNCİ BÖLÜMDE ‘PERSONELE TANIMLI KİMLİK VE GÖREV BİLGİLERİ’, İKİNCİ BÖLÜMDE İSE ‘ÇALIŞMA BİLGİLERİ’ BULUNMAKTADIR.

40

41 PERSONEL KARTI İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER;

42 “PERSONEL VERİLERİNİ AKTAR BUTONU” SİSTEM GERÇEK ORTAMA GEÇTİKTEN SONRA KALDIRACAK OLUP TOPLU PERSONEL AKTARIMINA İZİN VERİLMEYECEKTİR. GERÇEK ORTAMDA SİSTEME PERSONEL EKLEMEK İÇİN “PERSONEL TANIMLA” BUTONU İLE AÇILAN PENCERE KULLANILACAKTIR.

43 PERSONEL LİSTESİNİN SOL ALTINDA KURUMDA GÖRÜNEN TOPLAM PERSONEL SAYISI YAZMAKTADIR.

44 PERSONEL LİSTESİNDE ARAMA YAPMAK İÇİN HIZLI ARAMA ALANLARI KULLANILARAK FİLTRELEME YAPILABİLİR.

45 PERSONEL KARTINDA YAPILAN HER DEĞİŞİKLİKTEN SONRA ‘DEĞİŞTİR VE KAYDET’ BUTONU İLE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER KAYDEDİLMELİDİR. AKSİ HALDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER KAYDEDİLMEZ.

46 PERSONEL LİSTESİNDE SARI RENKLİ OLAN PERSONELLER BAŞKA BİR KURUMDA DA GÖREVLİ OLUP, EK ÖDEME HESAPLAMASI YAPILAN PERSONELDİR.

47 PERSONEL KARTINDA GRİ RENKLİ OLAN PERSONEL AYNI KURUMDA SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİ OLUP, AYNI ZAMANDA PUAN ÜRETEN GİRİŞİMSEL İŞLEM YAPAN HEKİM ANLAMINDADIR. BU KİŞİNİN ÜRETTİĞİ PUAN SAĞLIK TESİSİ ORTALAMASI HESAPLARINA DAHİL EDİLİR.

48 PERSONEL KARTI KURUMA ÖZELDİR
PERSONEL KARTI KURUMA ÖZELDİR. SİSTEMDE BİRDEN FAZLA KURUMDA BULUNAN HER PERSONEL İÇİN BULUNDUĞU KURUMA ÖZEL KİŞİ KARTI OLUŞTURULUR. ÖRNEĞİN GEÇİCİ GÖREVLE GELEN BİR PERSONELİN KADROSUNUN OLDUĞU YERDE UNVANI UZMAN HEKİM İKEN GEÇİCİ GÖREVLE GELDİĞİ KURUMDA EĞİTİM SORUMLUSU OLABİLİR.

49 PERSONELE TANIMLI KİMLİK VE GÖREV BİLGİLERİ ALANLARI

50 KİMLİK BİLGİLERİ :

51 ADI: SOYADI: TC KİMLİK NO: CİNSİYET: DOĞUM TARİHİ: MEMURİYETE BAŞLAMA TARİHİ:

52 KIDEM FAZLA GÜN: MEMURİYET HARİCİNDE SİGORTALI ÇALIŞMA GÜNÜ, VB
KIDEM FAZLA GÜN: MEMURİYET HARİCİNDE SİGORTALI ÇALIŞMA GÜNÜ, VB. KIDEM EKSİK GÜN: ÜCRETSİZ İZİN GÜNÜ, VB. SİCİL NO: EMEKLİ SİCİL NO: CEP TELEFONU: İŞ TELEFONU: İKAMET ADRESİ: E-POSTA:

53 PERSONEL GÖREV BİLGİLERİ :

54 DERECE: KADEME: KADRO UNVAN:

55 ÖZELLİKLİ BİRİMDE ÇALIŞIYOR MU. : HAYIR/EVET OLARAK SEÇİLECEKTİR
ÖZELLİKLİ BİRİMDE ÇALIŞIYOR MU?: HAYIR/EVET OLARAK SEÇİLECEKTİR. AMELİYATHANE, ANJİYO ÜNİTELERİ, YOĞUN BAKIM, DOĞUMHANE, YENİDOĞAN, SÜT ÇOCUĞU, YANIK ÜNİTESİ/MERKEZİ, DİYALİZ, ACİL SERVİS/POLİKLİNİK, KAPALI PSİKİYATRİ SERVİSLERİ, AMATEM, ÇOCUK İZLEME MERKEZLERİ, İZOLASYON ODALARI, ORGAN VE DOKU NAKLİ İLE KEMİK İLİĞİ NAKİL ÜNİTELERİ GİBİ ÖZELLİKLİ HİZMETLERDE ÇALIŞAN PERSONEL İÇİN AKTİF OLACAK VE EVET, BU BİRİMLERDE ÇALIŞMAYAN YA DA KISMİ OLARAK BU BİRİMDE ÇALIŞAN PERSONELLER İÇİN HAYIR SEÇİLECEKTİR.

56 TAŞINIR KAYIT YETKİLİSİ Mİ
TAŞINIR KAYIT YETKİLİSİ Mİ?: TAŞINIR KAYIT KONTROL YETKİSİLİ OLARAK GÖREV YAPAN PERSONELLER İÇİN EVET SEÇİLECEKTİR.

57 AKADEMİK UNVAN: AKADEMİK UNVANI VARSA SEÇİLECEKTİR
AKADEMİK UNVAN: AKADEMİK UNVANI VARSA SEÇİLECEKTİR. ÜNİVERSİTE PERSONELİ Mİ?: AFİLİASYON HASTANELERİ İÇİN ÜNİVERSİTEDEN GELEN PERSONELLERE “ÜNİVERSİTE PERSONELİ" ALANI EVET SEÇİLMELİDİR.

58 HAKUK DEĞERİ: BU ALAN PASİF OLUP EK ÖDEME YÖNETMELİĞİ “EK – 2 İKİNCİ BASAMAK SAĞLIK TESİSLERİ HİZMET ALANI – KADRO UNVAN KATSAYILARI” VE “EK – 3 ÜÇÜNCÜ BASAMAK SAĞLIK TESİSLERİ HİZMET ALANI-KADRO UNVAN KATSAYILARI” LİSTELERİNDE BELİRTİLEN KATSAYIYI GÖSTERMEKTEDİR. BU KATSAYI PERSONEL BİLGİLERİNE GİRİLEN DERECE, KADEME, KADRO UNVAN, ÖZELLİKLİ BİRİMDE ÇALIŞMASI, TAŞINIR KAYIT YETKİLİSİ Mİ, AKADEMİK UNVAN, ÜNİVERSİTE PERSONELİ Mİ ALANLARINA GÖRE GÖSTERİLMİŞTİR.

59 Mİ TAVAN KATSAYISI: BU ALAN PASİF OLUP EK ÖDEME YÖNETMELİĞİ “EK –1 TAVAN EK ÖDEME TUTARINA ESAS KATSAYILAR” LİSTESİNDE BELİRTİLEN KATSAYIYI GÖSTERMEKTEDİR. BU KATSAYI PERSONEL BİLGİLERİNE GİRİLEN KADRO UNVAN, ÖZELLİKLİ BİRİMDE ÇALIŞMASI, AKADEMİK UNVAN, ÜNİVERSİTE PERSONELİ Mİ ALANLARINA GÖRE GÖSTERİLMİŞTİR.

60 DSSO ORAN : BU ALAN PASİF OLUP, 209 SAYILI KANUNA GÖRE PERSONELİN UNVANINA GÖRE BELİRLENEN KATSAYIYI GÖSTERİR.

61 375 ORAN: BU ALAN PASİF OLUP, 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEYE GÖRE PERSONELİN UNVANINA GÖRE BELİRLENEN KATSAYIYI GÖSTERİR.

62 KLİNİK: HEKİMİN ÇALIŞTIĞI KLİNİĞİ GÖSTERİR.

63 BRANŞ : BRANŞI GÖSTERİR

64 KURUMA BAŞLAMA TARİHİ : İLGİLİ BORDRO DÖNEMİNDE KURUMA BAŞLAYAN PERSONEL İÇİN KURUMA BAŞLAMA TARİHİ ESAS ALINIR VE BORDRO HESAPLAMALARINA ESAS AKTİF ÇALIŞMA GÜNÜ HESAPLANIR.

65 KURUMA BAŞLAMA TARİHİ UZATMA: EK ÖDEME YÖNETMELİĞİ EK-4C “PERSONELİN KENDİ HİZMET ALANI-KADRO UNVAN KATSAYISI ÜZERİNDEN, SAĞLIK TESİSİ PUAN ORTALAMASININ BELİRLİ ORANLARININ ESAS ALINDIĞI DURUMLAR” BÖLÜMÜNDE 2. MADDEYE GÖRE – SAĞLIK TESİSİNE YENİ ATANAN VEYA YENİ GÖREVLENDİRİLEN TABİPLER (FİİLEN GÖREVE BAŞLAYIŞ TARİHİNDEN İTİBAREN) 3 AY SÜRESİNCE (SÜRE HASTANE YÖNETİCİSİNİN KARARI İLE 6 AYA KADAR UZATILABİLİR)- VARSAYILAN DEĞER 3 TÜR. 3 AYDAN DAHA FAZLA UZATILAN HEKİMLER İÇİN SEÇİLMELİDİR. ÖRNEĞİN 5 AYA UZATILAN HEKİM İÇİN 5 TİR.

66 KURUMDAN AYRILMA TARİHİ : KURUMDAN AYRILMA TARİHİ GİRİLDİKTEN SONRA, KURUMDAN AYRILAN PERSONEL İÇİN EK ÖDEME HESAPLAMASI YAPILACAKSA İLGİLİ DÖNEME YANSIR; SONRAKİ DÖNEMLERDE PERSONEL VE BORDRO LİSTESİNDE GÖRÜLMEZ. PERSONEL SİLME İŞLEMİ SİSTEMDE YOKTUR ONUN YERİNE KURUMUNUZDAN AYRILAN PERSONEL İÇİN KURUMDAN AYRILMA TARİHİNİ GİRMENİZ YETERLİDİR. KURUMDAN AYRILMA TARİHİ GİRİLMEYEN PERSONELİ DİĞER KURUM KURUMUNA EKLEYEMEYECEKTİR.

67 DSSO BORDRO: HESAPLA/HESAPLAMA OLARAK SEÇİLİR
DSSO BORDRO: HESAPLA/HESAPLAMA OLARAK SEÇİLİR. “DSSO ORAN” KADRO UNVANA GÖRE 0(SIFIR) DAN BÜYÜK OLAN PERSONELE SİSTEM OTOMATİK OLARAK İLGİLİ DÖNEMDE DSSO BORDROSU HESAPLAR. BU PERSONELE DSSO BORDROSU HESAPLANMAMASI GEREKTİĞİ DURUMLARDA HESAPLAMA SEÇENEĞİ SEÇİLMELİDİR.

68 375 BORDRO: HESAPLA/HESAPLAMA OLARAK SEÇİLİR
375 BORDRO: HESAPLA/HESAPLAMA OLARAK SEÇİLİR. “375 ORAN” KADRO UNVANA GÖRE 0(SIFIR) DAN BÜYÜK OLAN PERSONELE SİSTEM OTOMATİK OLARAK İLGİLİ DÖNEMDE 375 BORDROSU HESAPLAR. BU PERSONELE 375 BORDROSU HESAPLANMAMASI GEREKTİĞİ DURUMLARDA HESAPLAMA SEÇENEĞİ SEÇİLMELİDİR.

69 EĞİTİCİ DESTEK PUANI: 3. BASAMAK HASTANELERDE BAŞHEKİM TARAFINDAN, YÖNETMELİKTE BELİRLENEN USULLERE GÖRE VERİLEN PUANDIR. EĞİTİM SORUMLUSU, EĞİTİM GÖREVLİSİ İLE UZMAN TABİP KADROSUNDAKİ PROFESÖRLERE %40, UZMAN TABİP KADROSUNDAKİ DOÇENTLERE %30 VERİLİR.

70 HAFTANIN BELİRLİ GÜNLERİ GELİR: BU PERSONEL ; A) KADROSU FAKLI BİR KURUMDA İSE VE KADROSUNUN OLDUĞU OLDUĞU KURUM BU KİŞİYİ ÇALIŞMA BİLGİLERİNDE “HAFTANIN BELİRLİ GÜNLERİ NÖBET İÇİN GİDEN” OLARAK TANIMLAMIŞSA, NÖBET İÇİN GELDİĞİ KURUMDA BU ALAN PASİF OLACAK VE EVET OLARAK YANSIYACAKTIR. B) KADROSU TKHK NA BAĞLI BİR SAĞLIK TESİSİNDE OLMAYIP(DOLAYISIYLA SİSTEM HAVUZUNDA TANIMLI OLMAYAN) DIŞARDAN(ÜNİVERSİTE YA DA HALK SAĞLIĞI KURUMU GİBİ) GELEN PERSONEL İÇİN BU ALAN NÖBET İÇİN GELDİĞİ KURUMDA AKTİF OLUP EVET SEÇİLECEKTİR. ÖRNEĞİN PERSONEL 30 GÜN OLAN BİR AY İÇİNDE 4 GÜN GELİYOR İSE MESAİ İÇİ İZİN GÜN 26 OLARAK GİRİLMELİDİR.

71 CUMHURBAŞKANLIĞI VEYA BAŞBAKANLIKTA GÖREVLİ: CUMHURBAŞKANLIĞI YA DA BAŞBAKANLIKTA GÖREVLİ PERSONEL İÇİN EVET SEÇİLECEKTİR.

72 HALK SAĞLIĞINDAN GELEN: HALK SAĞLIĞINDAN KURUMA GÖREVLİ GELEN PERSONEL İÇİN EVET SEÇİLECEKTİR.

73 Memuriyet Tipi: 5510 ÖNCESİ / SONRASI OLARAK VE IBAN: GİRİLECEKTİR.

74 PERSONEL ÇALIŞMA BİLGİLERİ :

75 PERSONEL ÇALIŞMA BİLGİLERİ EKRANINDAN AŞAĞIDAKİ TEMEL BİLGİLERİN GİRİŞİ YAPILIR: GEÇİCİ GÖREV VE ÜCRETSİZ İZİN ORTALAMADAN HESAPLANACAK HEKİMLER İÇİN EK 4 BİLGİLERİ GİRİŞİ BİLİMSEL ÇALIŞMA BİLGİLERİ

76 GEÇİCİ GÖREV VE ÜCRETSİZ İZİN

77 PERSONEL EĞER GEÇİCİ GÖREVE YA DA ÜCRETSİZ İZİNE GİDİYOR İSE BU ALAN EVET SEÇİLDİKTEN SONRA İŞLEM TÜRÜ SEÇİLİR, İŞLEM TÜRLERİ ARASINDA NORMAL GEÇİCİ GÖREV, HAFTANIN BELLİ GÜNLERİ NÖBET İÇİN GİDEN VE RE'SEN GÖREVLENDİRME VE ÜCRETSİZ İZİN VARDIR.

78

79 NORMAL GEÇİCİ GÖREV : PERSONEL KARTINDA KİŞİNİN ÇALIŞMA BİLGİSİ NORMAL GEÇİCİ GÖREV SEÇİLDİĞİNDE PERSONEL İÇİN GÖREV BAŞLANGIÇ BİTİŞ TARİHİ GİRİLMESİ İSTENİR, GİRİLEN BU TARİHLER ARASINDA PERSONEL ORTAK HAVUZDA OLACAKTIR. SİSTEM ÇALIŞMA BİLGİSİ NORMAL GEÇİCİ GÖREV OLARAK SEÇİLEN PERSONELİ DİĞER KURUMLARIN EKLEMESİNE İZİN VERİR. BU PERSONELİ EKLEYEN KURUMDA PERSONELİN ÇALIŞMA DURUMU PASİFE ÇEKİLİR, ÇALIŞMA BİLGİSİ “HAFTANIN BELİRLİ GÜNLERİ NÖBET İÇİN GELEN ” OLARAK GÖRÜNÜR VE LİSTEDE SARI RENKLİ OLUR.

80

81 HAFTANIN BELLİ GÜNLERİ NÖBETE GİDEN : EĞER PERSONELİNİZ HAFTANIN BELLİ GÜNLERİ NÖBETE GİDİYORSA BU ALANIN SEÇİLMESİ YETERLİDİR, BU ALAN İÇİN TARİH GİRİLMESİ İSTENMEZ. SİSTEM ÇALIŞMA BİLGİSİ HAFTANIN BELLİ GÜNLERİ NÖBETE GİDEN OLARAK SEÇİLEN PERSONELİN NÖBET İÇİN GİTTİĞİ KURUM TARAFINDAN EKLENMESİNE İZİN VERİR. BU PERSONELİ EKLEYEN KURUMDA PERSONELİN ÇALIŞMA DURUMU PASİFE ÇEKİLİR, ÇALIŞMA BİLGİSİ “HAFTANIN BELİRLİ GÜNLERİ NÖBET İÇİN GELEN ” OLARAK GÖRÜNÜR VE LİSTEDE SARI RENKLİ OLUR.

82

83 RE'SEN GÖREVLENDİRME : KURUMCA RE'SEN GÖREVLENDİRME YAPILIRSA BU ALAN SEÇİLEREK GÖREVLENDİRME TARİH ARALIĞI GİRİLİR, BU TARİH ARALIĞINDA PERSONELİN RE’SEN GÖREVLENDİRİLDİĞİ KURUM TARAFINDAN EKLENMESİNE İZİN VERİR. BU PERSONELİ EKLEYEN KURUMDA PERSONELİN ÇALIŞMA DURUMU PASİFE ÇEKİLİR, ÇALIŞMA BİLGİSİ “RE’SEN GÖREVLENDİRME” OLARAK GÖRÜNÜR VE LİSTEDE SARI RENKLİ OLUR.

84

85 ÜCRETSİZ İZİN : EĞER PERSONEL ÜCRETSİZ İZİN ALMIŞ İSE BU ALAN SEÇİLEREK ÜCRETSİZ İZİN TARİH ARALIĞI GİRİLİR. KURUMA BAŞLAMA TARİHİNDEN İTİBAREN İLK ÜÇ AY ORTALAMADAN ALAN HEKİM, BU İLK ÜÇ AYLIK DÖNEMDE ÜCRETSİZ İZİN ALMIŞSA, BU ÜCRETSİZ İZİNİ ÜÇ AYLIK DÖNEMDEN DÜŞER, KİŞİNİN ÜCRETSİZ İZİNİ BİTTİĞİNDE ÜÇ AYLIK ORTALAMADAN ALACAĞI DÖNEM DEVAM EDER.

86

87 PERSONEL ÇALIŞMA DEĞİŞKENLERİ LİSTESİ : BU ALANDAN PERSONEL İÇİN EK ÖDEME YÖNETMELİĞİNDE BULUNAN EK 4A, EK 4B, EK 4D MADDELERİ EKLENEBİLİR, BU MADDELER DIŞINDA ROTASYON VE HAKUK ARTTIRIMLAR BU ALANDAN GİRİLECEKTİR. BU EKLEMELERİ YAPMAK İÇİN EKRANDA BULUNAN LİSTEYE EKLE BUTONUNA BASILDIĞINDA ÇIKAN SEÇİM EKRANINDAN EKLEME YAPILMASI İSTENECEKTİR.

88

89

90 EK 4A : BURADA EK 4A SEÇİLDİĞİNDE, YÖNETMELİKTE BULUNAN EK 4 A MADDELERİ AÇILACAKTIR.

91

92 EK 4A YADA EK 4 B MADDELERİNDEN BİRİSİ SEÇİLDİĞİNDE BU PERSONEL İÇİN TARİH ARALIĞI GİRİLMESİ İSTENECEKTİR.

93

94 BU TARİHLER ARASINDA SİSTEM PERSONELİ YÖNETMELİK ESASLARINA GÖRE DEĞERLENDİRECEKTİR VE BORDRO HESAPLAMALARINI BUNA GÖRE YAPACAKTIR.

95 EK 4 D MADDELERİNDEN "YOĞUN BAKIM, YENİ DOĞAN, YANIK VE KEMİK İLİĞİ NAKİL ÜNİTELERİNDE ÇALIŞAN KLİNİSYEN UZMAN TABİP VE TABİPLER" MADDESİ SEÇİLDİĞİNDE, HEKİMİN BURADA ÜRETTİĞİ PUANA GÖRE ORTALAMADAN ALACAĞI MİKTARI KARŞILAŞTIRMA YAPMAK AMACI İLE MESAİ İÇİ GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI GİRİLMESİ İSTENECEKTİR. BU ALANA, HEKİMİN O BİRİMDE ÜRETTİĞİ PUANI GİRİLMELİDİR.

96

97 HAKUK ARTTIRIMI

98 YÖNETMELİK GEREĞİ AŞAĞIDAKİ MADDELER SEÇİLDİĞİNDE İLGİLİ PERSONEL İÇİN VERİLEN TARİH ARALIĞINDA HAKUK ARTTIRIMI YAPILACAKTIR. HAKUK ARTIRIMI GEREKTİREN DURUMLARDA KİŞİNİN ARTAN HAKUK DEĞERİ KİŞİ KARTINDA DEĞİL, İLGİLİ DÖNEM BORDRO DETAYINDA GÖRÜNECEKTİR. HAKUK ARTIRIMI OLAN DURUMLAR;

99 TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİ İLE DİĞER ÜLKE HÜKÜMETLERİ ARASINDA İMZALANAN ORTAK İŞLETME PROTOKOLÜ GEREĞİ İŞLETİLEN HASTANELERE GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL

100 İLK VE ACİL KLİNİKLERİNDE, ACİL SERVİS/POLİKLİNİKLERİNDE GÖREV YAPAN TEMEL TIP BİLİMLERİ UZMANLARI İLE PRATİSYEN TABİPLER

101 2879 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERLİĞİ TEŞKİLATI KANUNUNUN 4 ÜNCÜ MADDESİ İLE 10/10/1984 TARİHLİ VE 3056 SAYILI BAŞBAKANLIK TEŞKİLATI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN DEĞİŞTİRİLEREK KABULÜ HAKKINDA KANUNUN 36 NCI MADDESİNİN ÜÇÜNCÜ FIKRASINA GÖRE GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL

102 UZMAN DİŞ TABİPLERİ, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZLERİ İLE DİŞ HASTANELERİ DIŞINDA KALAN SAĞLIK TESİSLERİNDE ÇALIŞAN DİŞ TABİPLERİ

103

104 ROTASYON

105 3. BASAMAK HASTANELERDE ASİSTAN PERSONELİN ROTASYONLARI BU ALANDAN SEÇİLECEKTİR, İLGİLİ PERSONEL İÇİN ROTASYON SEÇİLİP TARİH ARALIĞI GİRİLMESİ İSTENİR.

106

107 BİLİMSEL ÇALIŞMA DESTEK PUANI

108 PERSONEL İÇİN BİLİMSEL ÇALIŞMA DESTEK PUANI EKLENECEK İSE BU ALANDAN LİSTEYE EKLE BUTONUNA BASILDIĞINDA AÇILAN EKRANDAN, "ATIF " VE "YAYIN " PUANLARI GİRİLEREK EKLENİR. BAŞLANGIÇ TARİHİNDEN İTİBAREN 6 AY BOYUNCA KİŞİYE BİLİMSEL ÇALIŞMA DESTEK PUANI HESAPLANIR.

109

110 PERSONEL TANIMLAMA (YENİ PERSONEL EKLEME)

111 YENİ İŞE BAŞLAYAN YA DA GEÇİCİ GÖREV İLE GELEN PERSONELİ KURUM ÇALIŞANI OLARAK EKLEMEK İÇİN PERSONEL TANIMLAMA EKRANI KULLANILIR. AÇILAN PERSONEL TANIMLAMA PENCERESİNE KİMLİK BİLGİLERİ GİRİLİP KAYDET BUTONU İLE KAYDEDİLİR. EĞER PERSONEL İLK DEFA MEMURİYETE BAŞLIYOR İSE BÜTÜN BİLGİLER TEK TEK GİRİLMELİDİR. EĞER SİSTEME DAHA ÖNCE KAYDI YAPILMIŞ BİR PERSONEL İSE TC KİMLİK NUMARASI GİRİLDİKTEN SONRA DİĞER BİLGİLERİ OTOMATİK OLARAK DİĞER ALANLARA GELECEKTİR.

112

113 BORDRO YÖNETİM MODÜLÜ

114 BORDRO YÖNETİM MODÜLÜNÜ AÇMAK İÇİN MODÜL İKONUNA TIKLADIĞINIZDA ÖNCELİKLE HANGİ KURUM İÇİN BORDRO İŞLEMİ YAPACAĞINIZIN SEÇİLMESİ İSTENECEKTİR. İŞLEM YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KURUMU SEÇTİKTEN SONRA BORDRO İŞLEMLERİ EKRANI AÇILACAKTIR. BORDRO İŞLEMLERİ EKRANINDAN DÖNEM OLUŞTURMA, VERİ AKTARIMI VE BORDRO BASIMI İŞLEMLERİ YAPILACAKTIR.

115

116 BORDRO İŞLEMLERİ PENCERESİ

117

118 BORDRO İŞLEMLERİ PENCERESİ 2 BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR;

119 KURUMA AİT DÖNEMLER BÖLÜMÜNDE; KURUM VERİ GİRİŞİ, EĞİTİM KLİNİKLERİNİ TANIMLAMA, BORDRO DÖNEMİ OLUŞTURMA VE PERSONEL DÖNEM VERİLERİNİ AKTARMA İŞLEMLERİ YAPILIR.

120 DÖNEME AİT PERSONELLER BÖLÜMÜNDE İSE OLUŞTURULAN BORDRO DÖNEMİNDE EK ÖDEME HESAPLAMASI YAPILACAK PERSONEL LİSTESİ GÖRÜNMEKTE, BU LİSTE ÜZERİNDEN PERSONELİN DÖNEM VERİLERİ DÜZENLENEBİLMEKTEDİR.

121 KURUM VERİ GİRİŞİ

122 BORDRO İŞLEMLERİ EKRANINDA KURUM VERİ GİRİŞİ EKRANI İLE BORDRO RAPORLARINA DA YANSIYACAK KURUMA AİT BİLGİLER, HESAP BİLGİLERİ GİBİ TEMEL BİLGİLER TANIMLANIR. EĞER TANIMLAMA YAPILMAZ İSE BORDRO HESAPLANMASI SIRASINDA SİSTEM UYARI VERECEKTİR.

123

124 EĞİTİM KLİNİKLERİN TANIMLANMASI

125 3. BASAMAK KURUMLARI EĞİTİM KLİNİKLERİNİ BURADAN TANIMLAYACAKLARDIR
3. BASAMAK KURUMLARI EĞİTİM KLİNİKLERİNİ BURADAN TANIMLAYACAKLARDIR. "EĞİTİM KLİNİKLERİNİZ " BUTONUNA BASTIĞINIZDA AÇILAN PENCEREDEN, EĞİTİM KLİNİKLERİ EKLE BUTONUNA BASILARAK EKLEME İŞLEMİ YAPILIR. PERSONEL KARTINDA KLİNİĞİ ALANI, TANIMLI KLİNİKLERDEN SEÇİLEN HEKİMİN EK ÖDEMESİNİ SİSTEM ‘BİR KLİNİĞE BAĞLI OLARAK ÇALIŞANLAR’ OLARAK HESAPLAYACAKTIR. ÖRNEĞİN BU ALANDA ‘CERRAHİ ONKOLOJİSİ’ EĞİTİM KLİNİĞİ OLARAK LİSTEYE EKLENMİŞSE, PERSONEL KARTINDA KLİNİĞİ ‘CERRAHİ ONKOLOJİ’ OLARAK SEÇİLEN HEKİMLERİN EK ÖDEMESİ KLİNİK ORTALAMASINA GÖRE YAPILACAKTIR.

126

127 DÖNEM OLUŞTURMA

128 DÖNEM OLUŞTUR BUTONUNA BASILDIĞINDA DÖNEM TİPİ, YIL VE AY SEÇİLEREK DÖNEM OLUŞTURULUR. SİSTEMDE DSSÖ/375 VE PERFORMANS OLMAK ÜZERE İKİ DÖNEM TİPİ VARDIR. DSSÖ/375 DÖNEMİ SEÇİLDİĞİNDE HEM DSSÖ HEM DE 375 DÖNEMLERİ OTOMATİK OLARAK OLUŞTURULUR. AYNI DÖNEMDE İLK ÖNCE DSSÖ VE 375 DÖNEMLERİ OLUŞTURULMALIDIR. SEÇİLEN DÖNEM İÇİN DSSÖ/375 BORDROSU OLUŞTURULMADAN PERFORMANS DÖNEMİ OLUŞTURULAMAZ. PENCEREDE BULUNAN YIL/AY FİLTRELERİ İLE DÖNEM ARAMA YAPILABİLİR.

129

130

131 DÖNEM OLUŞTURULDUKTAN SONRA SİSTEM KURUMDAKİ PERSONEL KARTLARINI TARAR VE PERSONELİN BU BİLGİLERİNE GÖRE BORDROSU HESAPLANACAK PERSONELİ 'DÖNEME AİT PERSONELLER' LİSTESİNE GETİRİR. DÖNEM SEÇİLDİĞİNDE ‘DÖNEME AİT PERSONELLER’ BÖLÜMÜNDEN DÖNEM İÇİNDE OLAN PERSONEL LİSTESİNE ERİŞEBİLİRSİNİZ. DÖNEM OLUŞTURDUKTAN SONRA PERSONELİ BU LİSTEYE GETİRMİYORSA KİŞİ BİLGİLERİ PERSONEL KARTINDAN TEKRAR KONTROL EDİLMELİDİR.

132

133 PERSONEL DÖNEM VERİLERİNİ AKTARMA

134 UYGULAMA SİSTEME GİRİLEN PERSONEL BİLGİLERİNİ İKİ BÖLÜMDE ALMAKTADIR; PERSONELİN BELİRLİ BİR PERİYODA GÖRE DEĞİŞMEYEN YA DA ÇOK AZ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREN PERSONEL BİLGİLERİ VE HER DÖNEM DEĞİŞEBİLEN PERSONEL DÖNEM DEĞİŞKENLERİ; ÖRNEĞİN GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI, İZİN VB.

135 PERSONEL KARTINDAN GİRİLEN BİLGİLERİ HER OLUŞTURULAN DÖNEM OTOMATİK OLARAK AKTARIR; ÖRNEĞİN ÇALIŞMA BİLGİLERİ ALANINA GİRİLEN ALANLAR DEĞİŞTİRİLMEDİĞİ SÜRECE HER DÖNEME YANSIR. ANCAK PERSONEL DÖNEM VERİLERİ HER DÖNEM GİRİLMELİDİR. UYGULAMA HER DÖNEM DEĞİŞEBİLEN VERİLERİ, OLUŞTURULAN “PERSONEL DÖNEM DEĞİŞKENLERİ” ŞABLONU İLE OTOMATİK OLARAK YÜKLEMEYE İZİN VERMEKLE BİRLİKTE, DÖNEME AİT PERSONELLER PENCERESİNDE BULUNAN ARAYÜZDEN ELLE GİRİLMESİNE DE İZİN VERMEKTEDİR.

136 PERSONEL DÖNEM ŞABLONUNDA TANIMLANMAYAN DİĞER BİLGİLER(ÖRNEĞİN İHALE KOMİSYONU EK PUANI) DÖNEME AİT PERSONELLER PENCERESİNDE BULUNAN İLGİLİ HÜCRELERE YA DA BU ALANDA BULUNAN PERSONEL DÖNEM VERİ GİRİŞİ PERSONEL EK PUAN BİLGİLERİ PERSONEL ÇALIŞMA BİLGİLERİ BİLİMSEL ÇALIŞMA BİLGİLERİ BUTONLARI İLE AÇILAN İLGİLİ PENCERELERDEN DE GİRİLEBİLİR.

137 DÖNEM VERİLERİNİ EXCEL ŞABLONU İLE AKTARMAK İÇİN “PERSONEL DÖNEM VERİLERİ” AKTAR BUTONU KULLANILACAKTIR.

138

139 PERSONEL VERİLERİ AKTAR BUTONUNA BASILDIĞINDA HANGİ DÖNEM İÇİN (YIL VE AY) VERİLERİN AKTARILACAĞI SEÇİLMELİDİR. İLGİLİ DÖNEM SEÇİLDİKTEN SONRA "PERSONEL DÖNEM VERİLERİ AKTAR" BUTONUNA BASILARAK İLGİLİ EXCEL SEÇİLİR. BU EKRAN YUKARIDA PERSONEL VERİLERİNİ AKTARMA PENCERESİ İLE AYNI ŞEKİLDE ÇALIŞIR. FARKLI OLARAK DÖNEM VERİLERİNİ AKTARMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE HANGİ DÖNEME AİT VERİLERİ AKTARDIĞINIZI AÇILAN PENCEREDEN GİRMENİZ GEREKECEKTİR.

140

141 AÇILAN PENCEREDEN DÖNEM EXCELİ SEÇİLİR VE AKTAR BUTONUNA BASILARAK VERİLERİN AKTARILMASI SAĞLANIR.

142

143 AKTARIM SONRASINDA AÇILAN EKRANDAN, AKTARIM RAPORU ALINABİLİR, EĞER HATA VAR İSE PERSONEL AKTARIM EKRANINDAN OLDUĞU GİBİ HATALAR DÜZELTİLEREK AKTARIM SAĞLANIR.

144

145 VERİLER AKTARILDIKTAN SONRA DÖNEME AİT PERSONELLER PENCERESİNDEKİ HÜCRELERDE PERSONEL VERİLERİNİN DEĞİŞTİĞİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.

146

147 DÖNEM VERİLERİ AKTARIMINDA HATA YAPILMIŞSA (ÖRNEĞİN 10. AY İÇİN 11
DÖNEM VERİLERİ AKTARIMINDA HATA YAPILMIŞSA (ÖRNEĞİN 10. AY İÇİN 11. AY DÖNEM VERİLERİ YÜKLENMİŞSE), AYNI VERİ AKTARIM PENCERESİNİ AÇIP İLGİLİ DÖNEM SEÇİLİP DOĞRU OLARAK AKTARIM YAPILABİLİR. SİSTEM EN SON YÜKLENEN EXCEL VERİLERİNİ ÜSTÜNE YAZAR.

148 BU ARAYÜZDEN BORDROLAR ONAYLAMADAN ÖNCE VERİLER DÜZENLENEBİLİR
BU ARAYÜZDEN BORDROLAR ONAYLAMADAN ÖNCE VERİLER DÜZENLENEBİLİR. DEĞİŞTİRİLMEK İSTENEN HÜCRELERE ÇİFT TIKLANARAK VERİLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. VERİLER DEĞİŞTİRİLDİKTEN SONRA DÖNEME AİT PERSONELLER PENCERESİNİN SOL ÜST TARAFINDAN BULUNAN KAYDET BUTONUNA BASILMALIDIR.

149

150 EK PUAN GİRİŞİ

151 PERSONEL İÇİN EK PUAN BİLGİLERİ PERSONEL DÖNEM VERİLERİNDEN YA DA BORDRO EKRANINDAN PERSONEL EK PUAN BUTONU İLE EKLENEBİLİR. EK PUAN BİLGİLERİ EKRANINDAN "EK PUAN EKLE" BUTONUNA BASILARAK EK PUAN LİSTESİ AÇILIR. SİSTEMDE EK PUANLAR, SÜRELİ YADA SÜRESİZ OLARAK SINIFLANDIRILMIŞTIR. SÜRELİ OLAN EK PUANLAR SADECE O AY İÇİN GEÇERLİ İKEN, SÜRESİZ OLAN EK PUANLAR BİR SONRAKİ AYA OTOMATİK OLARAK AKTARILACAKTIR.

152

153

154 İCRA BİLGİLERİ GİRİŞİ

155 PERSONEL İÇİN EKÖDEME BORDROLARINDAN İCRA KESİNTİSİ YAPILACAKSA İCRA DOSYA TANIMLARI PERSONEL DÖNEM VERİLERİ EKRANINDAKİ ‘İCRA DEĞİŞKENİ’ BÖLÜMÜNDEN YAPILIR. AÇILAN EKRANDA "İCRA EKLE" BUTONUNA BASILARAK İCRA DEĞİŞKENİ TANIMLANIR. YAPILACAK İCRA KESİNTİSİNİN ALINAN KARARA GÖRE ORANININ YA DA MİKTARININ GİRİLMESİ GEREKİR. BU İKİ ALAN BİRDEN KULLANILAMAZ. EĞER İCRA MATRAHININ TAMAMI KESİLECEK İSE ORANA 1 YAZILMALIDIR. SİSTEM HANGİ BORDRODAN KESİNTİ YAPACAĞINI İCRA TÜRÜNE GÖRE BELİRLER. İCRA VERİLERİ GİRİLİRKEN DOSYA NUMARASININ DA GİRİLMESİ GEREKİR.

156

157 BORDRO ONAYLARI

158 SİSTEMDE BORDRO ONAY İŞLEMLERİ; 'GEÇİCİ ONAY' VE 'KESİN ONAY' OLMAK ÜZERE İKİ AŞAMADAN OLUŞMAKTADIR. GEÇİCİ ONAY OLUŞTURULMADAN BORDRO ÇIKTILARI ALINAMAZ. GEÇİCİ ONAY KULLANICI TARAFINDAN İPTAL EDİLEBİLİR. BORDRO HESAPLAMALARINDA YENİDEN DÜZENLEME YAPILABİLMESİ İÇİN GEÇİCİ ONAYIN İPTAL EDİLMESİ GEREKİR. KESİN ONAY YAPILDIKTAN SONRA İPTAL EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. O NEDENLE KESİN ONAYIN GERİ DÖNÜŞ YAPILMAYACAĞI DURUMLARDA(ÖRNEĞİN PARA PERSONEL HESABINA GEÇTİKTEN SONRA) YAPILMASI UYGUN OLACAKTIR. KESİN ONAY YAPILMADAN İLGİLİ DÖNEM İÇİN(ÖRNEĞİN AY) EK DÖNEM OLUŞTURULAMAZ. YUKARIDA BAHSEDİLEN ONAY MEKANİZMASI SİSTEM GERÇEK UYGULAMAYA GEÇTİKTEN SONRA DEVREYE ALINACAKTIR.

159 "BORDRO İŞLEMLERİ" BUTONUNA BASILARAK ‘DÖNEM BORDRO İŞLEMLERİ’ PENCERESİ AÇILIR.

160

161 DÖNEM BORDRO İŞLEMLERİ PENCERESİ İKİ BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR
DÖNEM BORDRO İŞLEMLERİ PENCERESİ İKİ BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR. SOL TARAFTA İLGİLİ DÖNEM BORDROSU HESAPLANAN PERSONELLERİN LİSTESİ, SAĞ TARAFTA İSE SEÇİLEN PERSONELE AİT HESAPLANMIŞ BORDRO DETAYLARI GÖRÜNECEKTİR. BORDRO DETAY PENCERESİ ALTINDA BULUNAN YAZDIR BUTONU İLE KİŞİ BORDROSU ALINABİLİR.

162

163 BORDROLAR İNCELENDİKTEN SONRA BORDRO ONAY İŞLEMLERİ BUTONUNA BASILARAK TÜM PERSONEL İÇİN BORDROLARIN HESAPLANMASI SAĞLANIR.

164

165 BU EKRAN ÜZERİNDE BULUNAN "EXCEL EXPORT" BUTONUNA BASILARAK TÜM LİSTE EXCEL E AKTARILABİLİR. EĞER HESAPLAMALARDA BİR SORUN YOK İSE DSSÖ VEYA 375 BORDRO ONAYLA BUTONU İLE BORDROLAR ONAYLANIR.

166

167 BORDROLAR ONAYLANDIKTAN SONRA DÖNEM EKRANINDA İLGİLİ DÖNEM YEŞİL OLARAK GÖRÜNECEKTİR. BORDRONUN BASILMASI İÇİN "DÖNEM BORDRO İŞLEMLERİ" EKRANINDAN RAPORLAR KISMINDAN İSTENEN RAPOR SEÇİLEREK RAPORUN HAZIRLAMASI SAĞLANIR.

168 RAPOR LİSTESİ: SABİT ÖDEME BORDROSU(DSSO/375) DSSO/375 BANKA LİSTESİ DSSO/375 PRİM LİSTESİ(TXT) Mİ PERFORMANS EK ÖDEME BORDROSU Mİ BANKA LİSTESİ

169

170

171 PERFORMANS BORDROLARI ONAYLAMA

172 PERFORMANS BORDROLARI ONAY İŞLEMLERİNE GEÇMEDEN ÖNCE AKTARILAN PERSONEL DÖNEM VERİLERİ TEKRAR KONTROL EDİLMELİDİR. BU AŞAMADA “PERSONEL DÖNEM VERİ GİRİŞİ” BUTONU İLE AÇILAN PENCERE KULLANILABİLİR. BU EKRAN ÜZERİNDEN MAAŞ BİLGİLERİ VE ÇALIŞMA BİLGİLERİ VB DEĞİŞKENLERİ GİRİLEBİLİR.

173

174

175 PERFORMANS BORDRO ONAYLARI DSSÖ/375 SABİT BORDRO ONAYLARI İLE AYNI ŞEKİLDE OLACAKTIR. FARKLI OLARAK İKİ AŞAMADA YAPILACAKTIR. BİRİNCİ AŞAMADA PERFORMANS PUANLARI SONRASINDA İSE BORDRO İŞLEMLERİ İLE ONAYI YAPILACAKTIR. PERFORMANS PUANLARI ONAYLANMADAN “BORDRO İŞLEMLERİ” BUTONU AKTİFLEŞMEZ.

176

177 İŞ KURALLARI

178 SİSTEMDE TANIMLI İŞ KURALLARI AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR; TABİB DIŞI PERSONELE BRANŞ GİRİLEMEZ EĞİTİM GÖREVLİSİNE 0 VEYA 40 EĞİTİCİ DESTEKLEME PUANI GİRİLEBİLİR DİĞER PERSONELE GİRİLEMEZ. UZMAN KADROSUNDAKİ PROF, DOÇ. 0 VEYA 30 EĞİTİCİ DESTEKLEME PUANI GİRİLEBİLİR 15 GÜNDEN FAZLA KONGRE GÜNÜ GİRİLEMEZ.

179 AYNI KLİNİKTE 1 DEN FAZLA EĞİTİM SORUMLUSU OLAMAZ
AYNI KLİNİKTE 1 DEN FAZLA EĞİTİM SORUMLUSU OLAMAZ. ÇALIŞMA GÜNÜNDEN FAZLA ACİL ÇALIŞMA GÜNÜ VE SAATİ GİRİLEMEZ. ÇALIŞMA GÜNÜNDEN FAZLA İZİN+KONGRE GÜNÜ GİRİLEMEZ.

180 TESİSLERİNDE, BRANŞI İLE İLGİLİ ALTYAPI VE CİHAZ EKSİKLİKLERİNİN GİDERİLMESİ SÜRECİNDE VEYA HİZMET GEREĞİ GÖREVLENDİRİLMESİNE RAĞMEN BRANŞINDA HASTA YETERSİZLİĞİ BULUNAN UZMAN TABİPLER SAĞLIK TESİSİ PUAN ORTALAMASININ %80 DEN FAZLA OLAMAZ

181 BİRİM PERFORMANS KATSAYISI ARASINDA BİR DEĞER GİRİLEBİLİR (PERFORMANS KATSAYISI ARASI OLMALIDIR) ORTAK KULLANIM HASTANELERİNDE YRD.DOÇENTE %20 EĞİTİCİ DESTEKLEME PUANI GİRİLEBİLİR.  

182 ÖRNEK SENARYOLAR

183 ROTASYONU VE YARI ZAMANLI ROTASYONU BULUNAN ASİSTAN TABİPLER İÇİN; ÇALIŞMA DEĞİŞKENLERİ ALANINDAN ROTASYON GİRİLEBİLİR.

184

185 AYNI DÖNEMDE 17 GÜN ASİSTAN TABİP, 7 GÜN UZMAN TABİP OLAN HEKİM İÇİN; EĞER DÖNEM İÇİNDE PERSONELİN KADRO UNVAN KODU DEĞİŞİR İSE, PERSONEL DÖNEM BİLGİLERİ EKRANINDAKİ ‘YENİ UNVAN DURUMU’ ALANI EVET SEÇİLİR, ‘YENİ UNVAN’ ALANINA UZMAN TABİP ‘YENİ UNVAN ÇALIŞMA GÜNÜ’ VE ‘YENİ UNVAN GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI’ ALANLARINA VERİ GİRİŞİ YAPILMALIDIR.

186

187 AYNI DÖNEMDE 19 GÜN BAŞASİSTAN, 4 GÜN KONGRE, 7 GÜN KLİNİK EĞİTİM SORUMLUSU OLARAK ÇALIŞAN HEKİM İÇİN;

188 PERSONEL DÖNEM VERİLERİ EKRANINDAKİ ‘YENİ UNVAN DURUMU’ ALANI EVET SEÇEREK 7 GÜN İÇİN EĞİTİM SORUMLUSU OLARAK BELİRLİYORUZ. KONGRE GÜN SAYISINI DA, AYNI FORM ÜZERİNDE BULUNAN KONGRE GÜNÜNE GİRİYORUZ.

189

190 2 GÜN RİSKLİ BİRİM, 21 GÜN NORMAL SERVİSTE ÇALIŞAN PERSONEL İÇİN;

191 BU PERSONELİN, 2 GÜN RİSKLİ BİRİMİ, 21 GÜN NORMAL SERVİS ÇALIŞMASI VAR İSE AYA GÖRE DEĞİŞKEN OLARAK 8 GÜN ÇALIŞILMAYAN GÜNÜ VARDIR. BU ÇALIŞMAYAN GÜNÜ İZİN İSE; BU DURUMDA ‘ÖZELLİKLİ BİRİM ÇALIŞMA GÜN/ORAN’ ALANINA 2, ‘Mİ İZİN GÜN’ ALANINA 8 GİRİLMELİDİR.

192

193 17 GÜN RİSKLİ BİRİMDE 13 GÜN NORMAL SERVİSTE ÇALIŞAN PERSONEL İÇİN;

194 RİSKLİ BİRİMDE ÇALIŞMA ZAMANI GÜN OLARAK DÖNEM VERİLERİ EKRANINDAN GİRİLİR, SİSTEM TAM OLARAK ÇALIŞMA GÜNÜNE GÖRE HESAPLAMA YAPAR.

195

196 İNSANÎ VE TEKNİK YARDIM AMACIYLA BAKANLIKÇA YURT DIŞINA GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL İÇİN;

197 PERSONEL ÇALIŞMA BİLGİLERİ ALANINDAN EK 4B SEÇİLEREK GİRİLECEKTİR

198

199 ORTAK PROTOKOL GEREĞİ İŞLETİLEN HASTANELERE GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL İÇİN;

200 ÇALIŞMA DEĞİŞKENLERİ PENCERESİNDEN ‘ÇALIŞMA GÜNÜ TÜRÜ’ HAKUK ARTIRIMI SEÇİLEREK, KATSAYI ALANI ‘MADDE 5 S) TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİ İLE DİĞER ÜLKE HÜKÜMETLERİ ARASINDA İMZALANAN ORTAK İŞLETME PROTOKOLÜ GEREĞİ İŞLETİLEN HASTANELERE GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL ‘ OLARAK SEÇİLMELİDİR.

201

202 CEZA İNFAZ KURUMUNDA ÇALIŞAN PERSONEL İÇİN;

203 ÇALIŞMA DEĞİŞKENLERİ PENCERESİNDEN ‘ÇALIŞMA GÜNÜ TÜRÜ’ EK 4A SEÇİLEREK, KATSAYI ALANI ‘CEZA İNFAZ KURUMU DEVLET HASTANELERİNDE ÇALIŞAN PERSONELE… ‘ OLARAK SEÇİLMELİDİR.

204

205 RE’SEN GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL İÇİN;

206 ÇALIŞMA BİLGİLERİ EKRANINDA GEÇİCİ GÖREV/İZİN NEDENİ ALANINA ‘KURUMCA OLUŞTURULACAK KOMİSYON TARAFINDAN İHTİYAÇ PLANLAMSI YAPILAN YERLERE RE’SEN GEÇİCİ GÖREV’ SEÇİLMELİDİR.

207

208 HİZMET İÇİ EĞİTİM GÜNÜ 5 GÜN OLAN PERSONEL İÇİN;

209 PERSONEL DÖNEM VERİ GİRİŞ EKRANINDAN ‘HİZMET İÇİ GÜN SAYISI’ ALANINA 5 GÜN GİRİLMELİDİR.

210

211 BAŞBAKANLIĞA GEÇİCİ GÖREVLE GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL

212 PERSONEL KARTINDAN ‘CUMHURBAŞKANLIĞI VEYA BAŞBAKANLIKTA GÖREVLİ’ ALANI EVET SEÇİLİR.

213

214 EKOBS TOPLANTISINDA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

215 SORU: RİSKLİ BİRİMDE GÜNLÜK (KIST) OLARAK ÇALIŞAN HEMŞİRE EKOBS’A NASIL İŞLENECEK?

216 CEVAP: ANA KARTA 0,40 OLARAK GİRİLECEK VE PERSONEL ÇALIŞMA BİLGİLERİNDEN SAAT/GÜN GİRİLECEK. ÖRNEK 5 GÜN ÇALIŞTI 40/248 (31 *8 = 248)

217 SORU : PERFORMANS BORDROSU HESAPLANIRKEN NELER YAPILACAK?

218 CEVAP: AŞAĞIDAKİ VERİLER TUTMALIDIR ; - GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANLARI - EK 4A KONTROL EDİLECEK - KURUM BAŞLANGIÇ TARİHİ KONTROL EDİLECEK - AKTİF ÇALIŞMA GÜN KATSAYISI - HASTANE VE KLİNİK ORTALAMASI - PERSONEL NET PERFORMANS PUANI - EK ÖDEME KATSAYISI - HASTANE MALİ VERİLERİ VE DAĞITILACAK TUTAR

219 SORU: PUANI “0” OLAN HEKİM HASTANE PUAN ORTALAMASINA KATILIR MI?

220 CEVAP: İDARİ GÖREV VERİLMESİ HALİNDE HASTANE PUAN ORTALAMASINDAN 0,8 KATSAYISI İLE ÖDEME YAPILACAKTIR. ORTALAMAYA KATILMAYACAKTIR. GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI ÜRETEBİLECEK BRANŞ VE GÖREVDE OLAN HEKİMİN PUANI “0” OLSA BİLE ORTALAMAYA KATILACAKTIR.

221 SORU: KLİNİKTE GÖREV YAPMAKTA OLAN UZMAN HEKİM KLİNİK ŞEFİ VE YÖNETİCİ TALİMATI İLE KLİNİK ORTALAMASIDAN ÇIKARILABİLİR Mİ?

222 CEVAP: BRANŞI KLİNİKTEKİ BRANŞ İLE AYNI İSE KLİNİK ORTALAMASI HESAPLANIRKEN ORTALAMADAN ÇIKARILAMAZ. KLİNİK ŞEFİNİN EĞİTİM GÖREVİ VEYA KLİNİĞİNDE GÖREV VERMEMESİ BU DURUMU DEĞİŞTİRMEZ.

223 SORU: 4924 SAYILI KANUNA TABİ OLAN PERSONEL BRÜT SÖZLEŞME ÜCRETİ NEDİR?

224 CEVAP: 3.870,06 ( DÖNEM) AYRICA KIDEM HİZMETİ DİKKATE ALINACAKTIR. HİZMET YILI ORANI X İL-İLÇE ORANI X SÖZLEŞME ÜCRETİ = BRÜT ÜCRET

225 SORU: EKOBS BORDROSUNDAN TEK KİŞİ ÇIKARILABİLİR Mİ?

226 CEVAP: BORDRODAN SİLİNMESİ GEREKEN TEK BİR KİŞİ BİLE OLSA BORDRO İPTAL EDİLİP YENİDEN DÖNEM OLUŞTURULACAKTIR

227 SORU: MATRAHLAR NASIL AKTARILACAK?

228 CEVAP: VİRGÜLDEN SONRA İKİ KARAKTERLİ OLACAK ŞEKİLDE AKTARILACAK
CEVAP: VİRGÜLDEN SONRA İKİ KARAKTERLİ OLACAK ŞEKİLDE AKTARILACAK. EKOBS KENDİ ÜZERİNDE YAPILAN HESAPLAMALAR İÇİN MATRAHI TOPLAYARAK GELMEKTEDİR. SADECE MAAŞ MATRAHLARI GİRİLECEKTİR.

229 SORU: HEKİMİN 3 AYRI KURUMDA 1 GÜN GÖREV YAPMASI HALİNDE EKOBS’A NASIL İŞLENECEK. GÜNLERİ ARALIKLI. ÖRNEĞİN; AYIN 1.GÜNÜ SİMAV, 5.GÜN GEDİZ, 8.GÜN EMET

230 CEVAP: EKOBS ŞUANDA CEVAPLAYAMIYOR. DAHA SONRA DÜZENLENECEK
CEVAP: EKOBS ŞUANDA CEVAPLAYAMIYOR. DAHA SONRA DÜZENLENECEK. EK TARİH VEYA BİRDEN FAZLA TARİH GİRİLMESİ GİBİ BİR ÇÖZÜM ÜRETİLECEK

231 SORU: KURUMUMUZDA BELİRLİ GÜNLERDE GEÇİCİ GÖREVLİ OLARAK GÖREV YAPAN PERSONELİN BRÜT EK ÖDEMESİNDEN KESİNTİ YAPMADAN ASIL KADROSUNUN OLDUĞU KURUMA ÖDEME YAPMAK İÇİN VERİ GİRİŞİ NASIL YAPILIYOR. SİSTEM BU UYGULAMAYA GÖRE TANIMLI MIDIR?

232 CEVAP:BU DURUMDA PERSONELİN KADROSUNUN BULUNDUĞU KURUMDA GEÇİCİ GÖREVLİ TARİH ARALIKLARI YAZILIR. (GEÇİCİ GÖREVLİ GİDEN SEÇİLEREK). GEÇİCİ GÖREVLİ ÇALIŞTIĞI KURUM İSE PERSONELİN BAŞLAMA VE AYRILMA TARİHİNİ GİRER VE GEÇİCİ GÖREVLİ GELEN PERSONEL KISMINA EVET DENİR. EKOBS BORDRO HESABINI YAPAR VE BRÜT TUTARDA BIRAKIR. MUTEMETLİKTEN MUHASEBE BİRİMİNE YAZI YAZILARAK ÖDEME KADROSUNUN BULUNDUĞU KURUMA AKTARILIR.

233 SORU: ENFEKSİYON HASTALIKLARI BRANŞI HASTANE PUAN ORTALAMASINA GİRER Mİ? TANIMLAMA NASIL YAPILACAK

234 CEVAP: CEVAP AŞAĞIDADIR- E4D VE KRİTER KATSAYISI

235 SORU: EK ÖDEME HESAPLAMADAN ÖNCE AKTİF ÇALIŞMA GÜN KATSAYISI VE HASTANE PUAN ORTALAMASINA GİREN HEKİMLER SON KONTROL EKRANI VAR MI?

236 CEVAP :

237 SORU:DİĞER ÜNİVERSİTELERDE GÖREVLİ ASİSTANLARA EK ÖDEME YAPILACAK MI
SORU:DİĞER ÜNİVERSİTELERDE GÖREVLİ ASİSTANLARA EK ÖDEME YAPILACAK MI? YAPILMAYACAK İSE NASIL EKOBS’DAN DÜŞÜLECEK?

238 CEVAP: ASİSTANLARIN ÇALIŞMA GÜNÜ “0” OLMALIDIR
CEVAP: ASİSTANLARIN ÇALIŞMA GÜNÜ “0” OLMALIDIR. YANİ EKSİK GÜN 31 OLMALIDIR. BU DURUMDA EKOBS EK ÖDEME HESAPLAMAZ.

239 SORU: BİYOKİMYA UZMANI SAYISI PDC FAZLA İSE NASIL GİRİLECEK?

240 CEVAP: KRİTER KATSAYISI TUTANAKLA HESAPLANACAK VE PERSONEL DÖNEM VERİ GİRİŞİNDE MANUEL GİRİLECEK (0,90 GİBİ).

241 SORU: SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİ GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI VE AKTİF ÇALIŞMA GÜN KATSAYISI NASIL İŞLENECEK?

242 CEVAP: SADECE ÇALIŞMA GÜNLERİ İÇİN AKTİF ÇALIŞMA GÜN KATSAYISI GİRİLECEK. SAATLİK ÇALIŞMA VAR İSE SAAT HESABI YAPILACAKTIR. ÖRNEK: GÜNDE 4 SAAT AYDA 3 GÜN ÇALIŞAN HASTANE YÖNETİCİSİ OCAK 2015 DÖNEMİ İÇİN A.Ç.G.K.   AY ÇALIŞMA SAATİ: 31*8 : 248 4*3: 12 SAAT ÇALIŞTI A.Ç.G.K. : 12/248: 0,0483

243

244 SORU: PERSONELİ ÇEKTİĞİM HALDE PERSONEL KARTINA GELMİYOR. NE YAPMALIYIM?

245 CEVAP:KARŞI KURUM ARANACAK. DÜŞÜLMESİ İSTENECEK
CEVAP:KARŞI KURUM ARANACAK. DÜŞÜLMESİ İSTENECEK. FARKLI KURUMDAN GELDİ İSE YENİ KAYIT YAPILACAK.

246 SORU: BORDROYA PERSONEL GELMİYORSA NE YAPILACAK?

247 CEVAP: KİŞİ KARTI MUTLAKA KONTROL EDİLMELİDİR
CEVAP: KİŞİ KARTI MUTLAKA KONTROL EDİLMELİDİR. İZİN SÜRESİ, ÜNVANI VE İLK GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ KONTROL EDİLİR.

248 SORU:EKOBS’TA PERSONEL SİLME VAR MI?

249 CEVAP:PERSONEL AYRILIŞ TARİHİ GİRİLDİKTEN İKİ AY SONRA SİSTEM KENDİSİ ÇIKARACAKTIR. TEKRAR GİRİLMEK İSTENİRSE T.C. NO İLE ÇAĞRILACAKTIR.

250

251 SORU: SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLERİN PERSONEL KARTI NASIL OLUŞTURULACAK?

252

253 SORU: PERSONEL NASIL GÜNCELLENİR?

254

255 SORU: 2 VE 3.BASAMAK YOĞUN BAKIMDA % 20 EK PUAN EL İLE Mİ GİRİLECEK?

256 CEVAP: HAYIR EK4D TABLOSUNDAN SEÇİLDİĞİNDE % 20 EK PUANI OTOMATİK ATAR.

257 SORU: SENDİKA GÖREVİ OLAN PERSONEL NASIL İŞLENECEK?

258 CEVAP: EKOBS ŞU ANDA CEVAP VEREMİYOR
CEVAP: EKOBS ŞU ANDA CEVAP VEREMİYOR. İLGİLİ ALAN AÇILINCA SENDİKA İZNİNE İŞLENECEK.

259 SORU: EK ÖDEMEDE İLK ÖNCE NELERİ KONTROL ETMELİYİM?

260 CEVAP: KLİNİKLER TANIMLANMALIDIR TEMEL TIP UZMANLARI TANIMLANMALIDIR YAN DAL ASİSTANLARI KONTROL EDİLMELİDİR BİYOKİMYA-ENFEKSİYON VE MİKROBİYOLOJİ BRANŞLARI TANIMLANMALIDIR MEMURİYETE BAŞLAMALAR KONTROL EDİLMELİDİR HAKUK KONTROL EDİLMELİDİR

261 SORU: EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE KLİNİĞE BAĞLI UZMAN HEKİM İLE KLİNİĞE BAĞLI OLMAYAN UZMAN HEKİMLER NEYE GÖRE AYRIŞTIRILMAKTADIR?

262 CEVAP: KLİNİĞE BAĞLI UZMAN HEKİM OLARAK GİRİŞ YAPILMASI İÇİN BELİRTİLEN KLİNİKTE ASİSTAN EĞİTİMİ VERİLİYOR OLMASI GEREKMEKTEDİR. SAĞLIK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ASİSTAN EĞİTİM YETKİSİ ALMIŞ ANCAK EĞİTİM GÖREVLİSİ VE ASİSTAN OLMAYAN BRANŞLARIN KLİNİĞE BAĞLI OLMAYAN UZMAN HEKİM OLARAK HESAPLANMASI GEREKMEKTEDİR.

263 SORU: PERSONEL % 20 VERGİ DİLİMİNDE OLMASINA RAĞMEN % 15 KESİNTİ YAPIYOR NE YAPMALIYIM?

264 CEVAP: EKOBS’TA VERGİ DİLİMLERİ OTOMATİK TANIMLI OLUP VERGİ MATRAHLARI TAM GİRİLMİŞ İSE % 20 KESMEKTEDİR.

265 SORU: DİŞ HASTANESİ DIŞINDAKİ DİŞ HEKİMLERİNİN HAKUK DEĞERİ 1,30 NASIL YAPILACAK?

266 CEVAP: EK4A’DAN GİRİŞ YAPILACAK.

267 SORU:KURUMDA GÖREVE YENİ BAŞLAYAN HEKİM İLK 3 AY HASTANE PUAN ORTALAMASINDAN %80 EK ÖDEME ALMAKTADIR. ÖRNEĞİN; TARİHİNDE GÖREVE BAŞLAYAN HEKİMİN TARİHİNDE SÜRESİ DOLMAKTADIR. KİŞİNİN ARASI GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI İLE ARASI GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI AYRI AYRI MI HESAPLANACAK?

268 CEVAP: EVET KİŞİNİN 3 AYLIK SÜRESİNİ İÇEREN 13 GÜNLÜK GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI AYRI, 17 GÜNLÜK GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI AYRI OLARAK EKOBSA İŞLENECEKTİR. EKOBS ŞU ANDA CEVAP VEREMİYOR. BU ALAN AÇILACAKTIR.

269 SORU: MATRAHLARIN İŞLENMESİ NASIL OLACAKTIR.

270 CEVAP: EKOBS ONAYLANAN BORDRODAKİ VERGİ MATRAHINI KÜMÜLATİF OLARAK TOPLAYARAK GİTMEKTEDİR. DÖNEM VERİ AKTARMA İLE SADECE MAAŞ VERGİ MATRAHI EKLENECEKTİR. BAŞKA KURUMDAN GELEN PERSONEL İÇİN KÜMÜLATİF MAAŞ MATRAHI ALANINA GİRİLECEKTİR.

271 SORU: SSK PRİMİ KESİLEN PERSONEL İÇİN SÖZLEŞME ÜCRETİ ALANINA SÖZLEŞME ÜCRETİ GİRİLECEK MİDİR?

272 CEVAP: SGK PRİMİ KESİLEN, ÖRNEK AÇIKTAN SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİ OLAN PERSONEL İÇİN SÖZLEŞME ÜCRETİ GİRİLMELİDİR. ANCAK KADRO KARŞILIĞI SÖZLEŞMELİLERDE GİRİLMEZ.

273 SORU: EKOBS SORUNLARI NASIL BİLDİRİLECEKTİR?

274 EKOBS SORUNLARINI BİLDİRİRKEN HASTANE/KLİNİK ORTALAMASI TUTMUYOR YA DA EKOBS HESAPLAMASI YEREL PROGRAMLA TUTMUYOR GİBİ GENEL SORUNLARA CEVAP VERİLMEYECEĞİ BİLDİRİLMİŞTİR.

275 ÖRNEK SORUN ŞÖYLE TANIMLANACAKTIR: KÜTAHYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNE BAĞLI DPÜ KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇKYS KURUM KODU : DAHİLİ TELEFON : – HASTANEMİZDE OCAK AYI DÖNER SERMAYE BORDROSU HESAPLANIRKEN; RİSKLİ BİRİMDE ÇALIŞAN/ TAŞINIR KAYIT KONTROL YETKİLİSİ OLAN/ GİRİŞİMSEL İŞLEM PUANI …… OLAN/ İZİNLİ GÜN SAYISI …… OLAN/ EĞİTİM SORUMLUSU OLAN/….. EĞİTİCİ DESTEKLEME PUANI BULUNAN DOÇ.DR. ……..’NIN DÖNER SERMAYESİ ……....TL OLMASI GEREKİRKEN .…….TL OLARAK HESAPLAMAKTADIR ; ŞEKLİNDE SPESİFİK VE KİŞİ BAZLI SORULARA CEVAP VERİLECEĞİ BİLDİRİLMİŞTİR.

276 SİSTEM BAŞINDA ÇALIŞIRKEN SORUNLA KARŞILAŞAN MUTEMETLER NOLU TELEFONDAN EKOBS BİLGİ İŞLEM BİRİMİNE ULAŞILARAK SORUNLARINI İLETEBİLİRLER.

277 AYRICA maraslioglus@hotmail
AYRICA ADRESİNE FORMATA UYGUN BİR ŞEKİLDE SORUNLARIN GÖNDERİLMESİ HALİNDE TARAFIMCA ADRESİNE MAİL ATILARAK SORUN BİLDİRİLECEK, ÇÖZÜLEN SORUNLARIN GERİ DÖNÜŞÜ MAİL ADRESLERİNİZE YAPILACAKTIR.

278 SORU : EKOBS İÇİN BİR SAĞLIK TESİSİSİNDE BİRDEN FAZLA KULLANICI TANIMLANABİLİR Mİ?

279 TANIMLANABİLİR. ÖRNEK TALEP ; KÜTAHYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNE BAĞLI DPÜ KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇKYS KURUM KODU : YUKARIDA ÇKYS KURUM KODU BELİRTİLEN HASTANEMİZE ….. ADET DAHA KULLANICI TANIMLANMASINI TALEP EDİYORUZ. ŞEKLİNDE YAZILARAK SAĞLIK UZANTILI MAİL ADRESİNİZDEN ADRESİNE GÖNDEREBİLİRSİNİZ.


"KÜTAHYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKTERLİĞİ EKOBS İSTİŞARE TOPLANTISINA HOŞGELDİNİZ 07.04.2015." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları