Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYAN : Kerim PATİR 0(312)3111125/2105.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYAN : Kerim PATİR 0(312)3111125/2105."— Sunum transkripti:

1 HAZIRLAYAN : Kerim PATİR ahbsanara@gmail.com 0(312)3111125/2105

2 Sağlık-NET, sağlık kurumlarında üretilen her türlü veriyi, doğrudan üretildikleri yerden, standartlara uygun şekilde toplamayı, toplanan verilerden tüm paydaşlar için uygun bilgiler üreterek sağlık hizmetlerinde verim ve kaliteyi artırmayı hedefleyen, entegre, güvenli, hızlı ve genişleyebilen bir bilgi ve iletişim platformudur.

3 https://yonetim.sagliknet.saglik.gov.trhttps://yonetim.sagliknet.saglik.gov.tr Adresi üzerinden giriş yapılarak kullanıcı adı ve şifre alanları doldurulur. Giriş botuna tıklanarak sistem açılır.

4 Açılan ekran YÖNETİM WEB UYGULAMALARI ekranıdır. Tüm işlemler TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ yetkilendirilmiş personel tarafından kullanılır. Ekranın sol tarafında bulunan alan işlemlerin kayıtlı olduğu alandır. Sağ taraftaki alan ise seçilen işlemin uygulanacağı alandır

5

6

7 Birim/Hastane Listesi kurum türü içerisinde hastane çeşitleri, dal merkezleri diyaliz merkezleri ve Aile Hekimliği seçeneklerini gösterir. Aile Hekimliği seçildiğinde ilçede bulunan Birimleri ÇKYS kodu ile birlikte listeler.

8 Kişi kartı izleme hastanın TC’si ile sorgulama yapıldığında kişiye ait gebelik durumu daha önceki gebelikleri izlemleri Bebek Çocuk Aşıları İzlemleri Obezite ve muayene bilgileri yer alır.

9 KİŞİ KARTI  Gebelik Bilgileri: Hastanın TC’si girilerek sorgulama yapıldığında hastaya ait SAT Tarihi gebelik bildirimleri bildirimi yapan kurum ve sonrasında gebeliğin sonlandırma tarihi yer alır.  Gebe İzlem: Hastaya ait yapılan izlem tarihleri izlemi yapan hekim veya kurum bilgilerinin görüneceği alandır.  Doğum: Hastanın doğum bilgilerinin yer aldığı alandır.  Aşı: Bebek ve çocuk aşılarının göründüğü alandır.  İzlemler: Bebek ve çocuk izlemler yer alır  Obezite: Yapılmış olan muayene ve bilgileri yer alır  Muayene: Hastaya ait muayene bilgilerinin yer aldığı alandır muayene hangi hekim tarafından hangi kurumda yapıldığı konulan teşhis ve uygulanan tedavi ve yapılan muayeneye ilişkin protokol numarasının yer aldığı alandır.

10 Sorgula Birim Hastaneye Ait Hekim Hareketleri Kurum türü seçilerek ilgili aile hekimliği birimi seçilir tarih aralığı belirtilerek Sorgula butonu tıklanır. Seçilen birim ve belirtilen tarih aralığı arasında birimde hangi hekimlerin görev yaptığını göreceğimiz alandır.

11 Sorgula Hekime Ait Birim/Hastane Hareketleri Hekim TC’si yazılarak tarih aralığı seçilir Sorgula butonuna tıklanır hekimin belirtilen tarih aralığında hangi birimlerde görev yaptığını göreceğimiz alandır

12 Sorgula Hekime / Birime Atanan Kişi Listesi Kurum ve hasta tipi seçilerek Sorgula butonu tıklanır. Seçilen türe göre hastalar ve hasta sayası listelenir.

13 Sorgula Hekimi / Birimi Olmayan Kişi Listesi Mahalle cadde veya sokak seçilerek Sorgula butonu tıklanır. Seçili yerde aile hekimine kayıtlı olmayan kişiler listelenir.

14 Birimi Olmayan Hekim Listesi Herhangi bir sorgulama kriteri olmadan ilçede birimi olmayan hekimleri listeler.

15 Sorgula Hekimi Olmayan Birim Listesi İl ve ilçe kriterleri seçilerek Sorgula butonu tıklanır. İlçede hekimi bulunmayan aile hekimliği birimlerini listeler.

16

17 Sorgula Kaydet Yeni Kişi Tanımlama Hastanın TC’si yazılarak Sorgula butonuna tıklanır. Kimlik bilgileri ve adres bilgileri otomatik olarak gelir yeni doğan kaydında beyan doğum tarihi girilir kurum ataması yapılarak Kaydet butonuna tıklanır.

18 SorgulaMernis kimlik Bilgisi Güncelle Kaydet Kişi Bilgileri Güncelleme Hastanın TC’si yazılarak Sorgula butonuna tıklanır. Mernis kimlik Bilgisi Güncelle butonu tıklanarak olan değişiklikler MERNİS’ten alınır. Beyan doğum tarihi düzenlemesi bu ekrandan da yapılabilir. Kaydet butonuna tıklanarak işlem tamamlanır.

19 Sorgula Aşı Takvimi Oluştur Kaydet Aşı Takvimi Ekleme / Güncelleme Hastanın TC‘si yazılarak Sorgula butonuna tıklanır. Düzenlenmiş olan beyan doğum tarihine göre Aşı Takvimi Oluştur butonu tıklanarak takvim oluşturulur Kaydet butonu tıklanarak işlem tamamlanır.

20 Sorgula Kaydet Son Adet Tarihi Düzenleme Hastanın TC‘si yazılarak Sorgula butonu tıklanır. Var olan gebelik bildirimi üzerinde tarih bölümü tıklanarak düzenleme işlemi yapılır. Kaydet butonu tıklanarak işlem tamamlanır.

21

22 Kişi Birim Eşleştirme işlemi iki başlık altında uygulanır Tekli Eşleştirme ve Çoklu Eşleştirme Tekli Eşleştirme: Sorgula İşlem Nedeni Kaydet Tekli Eşleştirme: Aile hekimi olmayan yada dilekçe vererek aile hekimini değiştirmek isteyen hastaların TC kimlik numarası yazılarak Sorgula butonuna basılır. Atanmak istenen ve seçilmiş olan aile hekimine ait birim ÇKYS kodu yazılır İşlem Nedeni seçilerek Kaydet butonuna tıklanır.

23 Çoklu Eşleştirme Dosya Şablonu Gözat Kaydet Kişi Birim Eşleştirme Çoklu Eşleştirme Kapatılan Aile Hekimliği Birimlerinde hastaların boşa düşmemesi için yapılan çalışma sonucu hastalar listelenir bu listeler ilgili Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sistem üzerinden indirilen Dosya Şablonu üzerine giriş yapılarak bilgisayar üzerine kaydedilir. Gözat butonu tıklanarak bilgisayar üzerindeki dosya seçilir. Kaydet butonu tıklanarak işlem tamamlanır.

24 Birim Gezici Hizmet Lokasyon Ekleme işlemi Halk Sağlığı Müdürlüğü İL ADMİN tarafından yapılmaktadır Toplum Sağlığı Merkezi yetkisi dahilinde görünür ancak işlem yapılamaz.

25 SorgulaKurum SorgulaAtama Tipi Hekimi Kuruma Ata Hekim Kurum Eşleştirme Aile hekimi birim değiştirdiğinde, yeni göreve başladığında veya geçici olarak görevlendirildiğinde TC’si yazılarak Sorgula butonu tıklanır. Kurum Sorgula bölümünde görev alacağı birim ÇKYS kodu yazılarak sorgulanır Atama Tipi seçilerek Hekimi Kuruma Ata butonu tıklanır.

26 İlişiğini Kesme Sorgula Hekimin Atanmış Olduğu Kurumlar İlişiğini Kes butonu Hekim Kurum Eşleştirme İlişiğini Kesme Aile hekimi birim değiştirdiğinde, yada geçici görevlendirmelerde görev süresi dolduğunda Hekimin TC’si yazılarak Sorgula butonu tıklanır. Hekimin Atanmış Olduğu Kurumlar altında yer alan birim üzerine tıklanarak İlişiğini Kes butonu tıklanır hekim üzerinde gözüken birim silinmiş olur.

27

28 SorgulaHesap Bilgileri Görev Bilgileri Kullanıcı İşlemleri Yeni tanımlanacak olan yönetim web kullanıcıları ve aile hekimleri TC’si girilerek Sorgula butonuna tıklanır. Hesap Bilgileri bölümü Aktif durumu Kullanıcı tipi Açıklama e-posta parola ve parola tekrarı alanları doldurularak Görev Bilgileri bölümüne geçilir.

29 Görev Bilgileri Kurum Ata butonu tıklanarak Enter Tamam Kaydet Kullanıcı İşlemleri Görev Bilgileri bölümünde Aile Hekiminin görev yapacağı birim kodu Kurum Ata butonu tıklanarak Kurum No olanı üzerinde bulunan boş alana yazılarak Enter tuşuna basılır çıkan birim seçilerek Tamam botunu tıklanır Kaydet butonu tıklanarak işlem tamamlanır.. Tanımlama sonrası yetki verilmesi için Halk Sağlığı Müdürlüğü İstatistik ve Bilgi İşlem Şubesine yazılı olarak bildirilir.

30

31 Sorgula Aile Hekimi Kurum ve Uygulama Eşleştirme Aile hekiminin kullanmış olduğu programın sistem üzerinde kayıtlı olması gerekmektedir Hekimin TC’si yazılarak Sorgula butonu tıklanır.

32 Uygulama Ata Ekle Aile Hekimi Kurum ve Uygulama Eşleştirme Uygulama Ata bölümü seçilerek kulanmış olduğu program işaretlenir Ekle butonu tıklanarak işlem tamamlanır.

33 Kullanıcı AdıŞifre ŞifreYeni ŞifreTamam Kullanıcı Şifre Değiştirme Kullanıcı Adı bölümü otomatik olarak gelmektedir Şifre bölümüne mevcut şifre yazılır yeni Şifre ve yeni Yeni Şifre tekrarı yazılarak Tamam butonu tıklanır.

34 www.ankarahalksagligi.gov.tr www.ahsm.gov.tr


"HAZIRLAYAN : Kerim PATİR 0(312)3111125/2105." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları