Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYANLAR Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Eziz DURDİYEV Hatice PEHLEVAN Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYANLAR Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Eziz DURDİYEV Hatice PEHLEVAN Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR."— Sunum transkripti:

1 HAZIRLAYANLAR Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Eziz DURDİYEV Hatice PEHLEVAN Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR

2 Leap Motion Leap Motion hareket algılama yeteneği sayesinde bilgisayarınızı belli bir mesafeden dokunmadan kontrol etmenize imkan tanıyan teknolojik bir cihazdır.

3 Üreticilerin cihazın kullanılacağını varsaydıkları konum monitörünüz ile klavyenizin arasında boşluk. Kaba olarak cihazın üzerinden yukarıya doğru ters bir piramit hayal edin, işte tam o alanı tarıyor cihaz.

4 Cihazı ilk kurduğunuzda sitesinden de yazılımını indirerek kurmanız gerekiyor. Yazılımı ile beraber kendi marketplace'i de geliyor. AirSpace adındaki yazılımı kurup ister ücretsiz ister ücretli bir çok Leap uyumlu uygulamayı indirebiliyorsunuz.

5 Uygulamalar içerisinde her tür içerik var, oyunlardan tutun Windows 8'in başlat menüsünü Leap ile kullanılabilir hale getiren eklentilere kadar birçok şey mevcut.

6 Bilgisayar üzerinde herhangi bir işlemi yapabiliyor, internette gezinebiliyor ve hatta resim bile yapabiliyoruz. Leap Motion‘un tam olarak nasıl işlediğini ve ne kadar hassas olduğunu linkteki videodan inceleyebilir çalışması hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. http://www.youtube.com/watch?v=21LtA5-wiwU

7 http://video.tamindir.com/windows-8i-el- hareketlerinizle-kontrol-edin/ http://video.tamindir.com/windows-8i-el- hareketlerinizle-kontrol-edin/ http://www.youtube.com/watch?feature=player_embe dded&v=1IppscPZEWc http://www.youtube.com/watch?feature=player_embe dded&v=1IppscPZEWc

8 Kaynakça Çevrimiçi: [ http://blog.tamindir.com/leap-motion-incelemesi_4586/ ]. Erişim Tarihi: 09.04.2014http://blog.tamindir.com/leap-motion-incelemesi_4586/ Çevrimiçi: [http://daron.yondem.com/tr/post/Leap_Motion_ilk_bakis_ilk_dokun us ]. Erişim Tarihi: 09.04.2014http://daron.yondem.com/tr/post/Leap_Motion_ilk_bakis_ilk_dokun us Çevrimiçi: [http://www.mmcn.org/dokunmatigin-cok-otesinde-bir- teknoloji-leap-motion ] Erişim Tarihi. 09.04.2014


"HAZIRLAYANLAR Burcu MAYDA Ceren ÖZDAL Eziz DURDİYEV Hatice PEHLEVAN Selman ADIGÜZEL Üzeyir GÖNDÜR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları