Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İnternet Adresleri Hazırlayan: A. Cemil ELÇİ. Bilgisayar internete nasıl bağlanır? Bilgisayarlar modem yoluyla internete bağlanır. Modem.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İnternet Adresleri Hazırlayan: A. Cemil ELÇİ. Bilgisayar internete nasıl bağlanır? Bilgisayarlar modem yoluyla internete bağlanır. Modem."— Sunum transkripti:

1 İnternet Adresleri Hazırlayan: A. Cemil ELÇİ

2 Bilgisayar internete nasıl bağlanır? Bilgisayarlar modem yoluyla internete bağlanır. Modem

3 LAN(Yerel Alan Ağı) Nedir? Birbirine yakın bilgisayarların bir kablo ve ethernet kartı sayesinde birbirine bağlanmasıdır. Ethernet kartı

4 LAN(Yerel Alan Ağı) Nedir? Birbirine yakın bilgisayarların bir kablo ve ethernet kartı sayesinde birbirine bağlanmasıdır. Kablo (Cat-5)

5 LAN(Yerel Alan Ağı) Nedir? Birbirine yakın bilgisayarların bir kablo ve ethernet kartı sayesinde birbirine bağlanmasıdır. LAN(Yerel Alan Ağı)

6 WAN(Geniş Alan Ağı) nedir? Coğrafi olarak uzak mesafedeki bilgisayarları birbirine bağlamak için kullanılır Örnek İnternet. WAN(Geniş Alan Ağı)

7 Değerlendirme Bilgisayarlar internete hangi aygıt sayesinde bağlanır? Ethernet kartı nedir? Lan (Yerel Alan Ağı) nedir? Wan (Geniş Alan Ağı) nedir?

8 Sunu bitti.


"İnternet Adresleri Hazırlayan: A. Cemil ELÇİ. Bilgisayar internete nasıl bağlanır? Bilgisayarlar modem yoluyla internete bağlanır. Modem." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları