Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Meyveleri mide boş iken yemeli. Dr. Víctor Javier Chávez Sánchez Traduction LB avec l’aide de

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Meyveleri mide boş iken yemeli. Dr. Víctor Javier Chávez Sánchez Traduction LB avec l’aide de"— Sunum transkripti:

1 Meyveleri mide boş iken yemeli. Dr. Víctor Javier Chávez Sánchez Traduction LB avec l’aide de http://translate.google.com/#es|fr|http://translate.google.com/#es|fr| 29-juillet-08

2 Meyveleri mide boş iken yemeli Meyve, ideal bir besin maddesidir, onu sindirmek için çok az bir enerji gerekir ve buna karşılık vücudunuza çok şey verir. Beyni çalıştıran tek besin maddesidir.

3 Meyveleri mide boş iken yemelidir Meyveler, esas olarak früktoz(Meyve şekeri) dan oluşurlar (ki kolaylıkla glikoza – Üzüm şekerine dönüşür), geri kalanının çok büyük bir kısmı ise (% 90-95) su’dan ibarettir. Bu, vücudumuzu hem besler ve hem de temizler anlamına gelir.

4 Meyveler mide boş iken yenmelidir Meyvelerle ilgili tek problem, insanların çoğunluğunun, besleyici elemanlarını etkili olarak sindirebilmek için, nasıl tüketilmeleri gerektiğini bilmemesidir.

5 Meyveleri boş mide ile tüketmelidir Meyveleri daima mide boş iken tüketmek gerekir. Niçin ? Çünkü, normal olarak meyveler mide de değil, incebağırsak ta sindirilirler.

6 Meyveler mide boş iken tüketilmelidir Meyveler, çabucak mideden geçerler ve şekerlerini serbest bırakacakları bağırsaklara geçerler. Ama, eğer mide de et, yer elması veya nişasta varsa, meyveler tuzağa düşerler ve hemen mayalanmaya başlarlar.

7 Meyveler mide boş iken yenmelidir Eğer, akşam yemeğinden sonra meyve yerseniz,gecenin geri kalan kısmını, midenizde bir ağırlık ve ağzınızda bir tatsızlık ile geçirirsiniz. Çünkü, meyveyi uygun şekilde yemediniz. Meyveler daima, mide boş iken yenilmek zorundadır.

8 Meyveler mide boş iken yenilmelidir Teneke kutular veya diğer kaplarda satılan meyve sularını sakın içmeyiniz. Niçin ? Üretim zamanının büyük bölümünde meyve özü, sıcak olarak işleme tabi tutulur ve orijinal yapısı aside dönüşür, ayrıca koruyucu maddeler de ilave edilir.

9 Meyveler mide boş iken tüketilmelidir Satın alabileceğiniz en güzel şey nedir ? Bir meyve sıkacağı almak. Meyve sıkacağından elde edeceğiniz meyve suyunu,sanki taze meyve imiş gibi aç karnına içebilirsiniz. Meyve suyu o kadar çabuk sindirilir ki, 15-20 dakika kadar sonra bir şeyler yiyebilirsiniz.

10 Meyveleri mideniz boş iken yeyiniz Massachusetts de ki Farmington kardiyoloji kliniğinin şefi Dr. William Castillo, meyvelerin, bizi kalp hastalıklarına karşı korumak için yiyebileceğimiz en güzel besin maddeleri olduklarını söylemektedir. Meyvelerin, kan’ın koyulaşmasını ve damarların tıkanmasını önleyen biyoflavonoit ( P vitamini) ihtiva ettiğini belirtmektedir. Aynı zamanda, hemen hemen daima iç kanamalara ve kalp krizlerine sebep olan kılcal damarları da güçlendirirler.

11 Meyveleri mideniz boş iken yemelisiniz Şimdi de, meyvelerle ilgili olarak hep zihninizde tutmanızı istediğim bir şey söyleyeceğim : Güne nasıl başlamalısınız? Sabah kahvaltısında neler yemelidir? sabahleyin kalkar kalkmaz sindirim sisteminizi, bütün gün sindirmek zorunda olduğu çok miktarda besin maddeleri (örneğin kahve, ekmek ve tere yağ) ile doldurmanın iyi fikir olduğunu düşünür müsünüz ?

12 Meyveleri mideniz boş iken yemelisiniz Elbette ki hayır... Sizin sadece, vücudunuzun kolayca özümseyebileceği ve onun temizlenmesine de yardımcı olan küçük miktarda, sindirimi kolay meyveye ihtiyacınız vardır.

13 Meyveleri mide boş iken yemelidir Uyandığınızda, gün boyu, veya uygun olan bir zamanda, taze meyveler yiyiniz ve hemen çıkarılmış meyve suyu içiniz. Bunu en azından her gün öğleye kadar yapmaya devam ediniz. Bir süre geçtikten sonra vücudunuzda sadece meyveler olacak, onun temizliğini daha etkili olarak yapacaklardır.

14 Meyveleri mide boş iken yemelidir Güne başlarken vücudunuzu, besin maddeleriyle doldurmak alışkanlığından vazgeçtiğinizde, inanılmayacak şekilde enerjinizin ve canlılığınızın arttığını görünce hayret edeceksiniz.. bunu on gün deneyiniz ve kendinizi görünüz..

15 Meyveler mide boş iken yenilmelidir Çinliler ve Japonlar yemekle birlikte sıcak çay (özellikle de yeşil çay) içerler. Asla soğuk su ve soğuk içecekler içmezler, bu alışkanlığı edinmek zorundayız.

16 Meyveler mide boş iken yenmelidir “ Yemek esnasında veya yemekten sonra içilen soğuk içecekler, yağlı besin bileşiklerini dondurur, bu da sindirimi yavaşlatır. Mide asidi ile birlikte hareket ederler ve ince bağırsağı hareket geçirmek ve orada uzun süre kalacak olan yağları katılaştırarak, ince bağırsakta katı yiyeceklerden daha önce emilirler.

17 Meyveler mide boş iken yenmelidir yemekten sonra sıcak bir çay veya sıcak su alınmalıdır. Sindirime yardımcı olur ve daha çabuk geçmeleri için yağları inceltir, ayrıca kilo vermenizde de etkili olur.

18 Meyveleri mideniz boş iken yemelisiniz Bir kardiolog, eğer bu bilgileri 10 kişiye gönderirseniz, en azından bir kişinin hayatını kurtarmış olursunuz demektedir. Ben üstüme düşeni yaptım, şimdi sıra sizin… Tercüme:Yusuf Haznedaroğlu

19 Teşekkürler.


"Meyveleri mide boş iken yemeli. Dr. Víctor Javier Chávez Sánchez Traduction LB avec l’aide de" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları