Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OCAKLAR MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OCAKLAR MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ"— Sunum transkripti:

1 OCAKLAR MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ
DEVAMSIZLIK OCAKLAR MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ

2 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
1) Ders yılının süresi, derslerin başladığı ve kesildiği güne kadar okulun açık bulunduğu günler ile öğrencilerin törenlere katıldıkları resmi ve mahalli bayram günleri sayılarak hesaplanır. Sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün devamsızlıktan sayılır.

3 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
2) Bir ders yılı içinde toplam 10 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenci, notları ne olursa olsun başarısız sayılır. Mazeretsiz ve Raporlu devamsızlıkların toplamı 45 günü aşamaz.(25 gün rapor kullanma hakkı vardır.)

4 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
3) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam etmedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz.

5 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
4) Yetiştirme(tamamlama-telafi) programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılırlar. 

6 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
5) Okula zamanında gelmeyen öğrenciler derse alınırlar. 1.ve 2.saate girmeyip diğer ders saatlerine giren öğrenci öğleden önce yarım gün yok yazılır. İlk derse girdiği halde 2.,3. 4. veya 5. ders saatinde mazeretsiz olarak derse girmeyen öğrenciler yarım gün yok yazılır. 6. ve 7. ders saatine girmeyenler ile 6. ders saatine girdiği halde 7.,8. veya 9. ders saatine mazeretsiz olarak girmeyen öğrenciler de öğleden sonra yarım gün yok yazılır.

7 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
Ayrıca okulda bulunduğu halde derse girmemek ve bir derse girip diğer derse girmemek disiplin suçudur, ve Okul Disiplin Kurulunca cezalandırılır.

8 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
6) Raporun resmi veya özel sağlık kuruluşlarından usulüne göre alınmış ve mazeretin sona erdiği tarihten itibaren en geç 7 gün içinde Okul Müdürlüğüne verilmiş olması gereklidir.

9 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
7) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine verilir ve e-Okul sistemine işlenir.

10 Devam-Devamsızlık ile ilgili yönetmelik
10 gün Özürsüz 35 gün Özürlü Toplamda 45 gün Devamsızlık Hakkı;


"OCAKLAR MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları