Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SIRAYAPILACAK İŞLEMLERTARİH 1 MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavının yapılacağı denizcilik alanı bulunan okulların e-Okul Sisteminde ilan edilmesi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SIRAYAPILACAK İŞLEMLERTARİH 1 MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavının yapılacağı denizcilik alanı bulunan okulların e-Okul Sisteminde ilan edilmesi."— Sunum transkripti:

1

2

3 SIRAYAPILACAK İŞLEMLERTARİH 1 MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavının yapılacağı denizcilik alanı bulunan okulların e-Okul Sisteminde ilan edilmesi 20 NİSAN 2015 2 MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavı başvurularının velilerce e-Okul Sistemi üzerinden yapılması 27 NİSAN-3 MAYIS 2015 3MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavının yapılması 4-10 MAYIS 2015 4 Denizcilik meslek alanında öğrencinin sağlık durumunun geçmek istediği alanın öğrenimine elverişli olduğunu gösterir sağlık raporlarının ve Yönetmeliğin 31/5 maddesi gereği anne/baba mesleğini gösteren belgenin alınarak okul müdürlüğüne/komisyona teslim edilmesi 4-16 MAYIS 2015 5 MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınav sonuçları, Denizcilik meslek alanında sağlık raporları, Yönetmeliğin 31/5 maddesi gereği anne/baba mesleğini gösteren belgenin okul müdürlüklerince e-Okul Sistemine işlenmesi 4-16 MAYIS 2015 6 Anadolu Meslek Programı meslek alanlarına yerleştirme sonuçlarının e-Okul Sisteminde ilanı 12 HAZİRAN 2015 15:00

4 * Anadolu Meslek Programı(AMP) meslek alanlarına yerleştirme işlemleri Bakanlık tarafından merkezî sistemle yapılacaktır. * Sağlık raporu almayı gerektiren meslek alanlarında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, alana geçiş haklarını kaybetmemeleri için müracaat dönemi içerisinde ilgili sağlık kuruluşlarına başvurarak istenen raporları temin etmeleri gerekir.

5 ANADOLU MESLEK PROGRAMI MESLEK ALANLARINA GEÇİŞ KOŞULLARI * Alana yerleştirme puanı, öğrencinin 9 uncu sınıf yılsonu başarı puanının %60 ı ile ortaokul sınıflarının yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının %40 ı toplanarak belirlenir. * Anadolu Meslek Programı meslek alanlarını seçmek isteyen öğrenciler sadece kendi okullarında bulunan alanları öncelik sırasına göre tercih edeceklerdir. * Anadolu Meslek Programı meslek alanlarına geçişlerde öğrencinin sağlık durumunun geçmek istediği alanın öğrenimine elverişli olması esastır. Sağlık durumunun geçmek istediği alanın öğrenimine elverişli olmadığı sonradan tespit edilen öğrencilerden programın özelliğine göre sağlık/sağlık kurulu raporu istenir. İstenen raporu temin edemeyen öğrenciler en geç 10 uncu sınıf birinci dönemin sonuna kadar durumlarına uygun başka meslek alanlarına yönlendirir.

6 Denizcilik alanını tercih edebilmek ve öğrenim görebilmek için öğrencilerin; * Anadolu Meslek Programı için Mülakat ve Beden Yeterliliği sınavında başarılı olması, * Genel başvuru şartlarının yanında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı “Gemi Adamları Sağlık Yönergesi” ile belirlenen denizde çalışmaya engel teşkil edebilecek herhangi bir hastalığının bulunmaması, * Sağlık durumlarının denizcilik öğrenimine ve mesleğin yürütülmesine elverişli olduğunun, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmî ve özel sağlık kurum/kuruluşlarından alınacak “Gemiadamları Sağlık Raporları” ile belgelendirilmesi (Mülakat ve Beden Yeterliliği sınavında başarılı olduğu halde sağlık şartlarını taşımadığı anlaşılanlar bu alana yerleştirilmez), * Erkek öğrencilerin 140,5 santimetre, kız öğrencilerin 144,5 santimetreden kısa olmaması şartları aranır.

7

8

9

10

11

12

13

14 Mülakat ve Beden Yeterliliği Yerleştirmeye Esas Puan

15

16 Mülakat ve Beden Yeterliliği

17 * Tercihler 18-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. * MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavı ile öğrenci alacak denizcilik alanını tercih edecek öğrencilerin kılavuzda belirtilen tarihlerde bu sınavlara girmiş olmaları gerekir. Sınava girmemiş olan ya da sınavda başarısız olan öğrenciler ile olumlu sağlık raporunu alamayanlar denizcilik alanını tercih edemeyeceklerdir. Bu durumda olan adaylara okulunda gidebileceği başka bir alanın bulunmaması durumunda diğer alanları tercih etmeleri için e-Okul Sistemi izin verecektir. * Anadolu Meslek Programı meslek alanlarını seçmek isteyen öğrenciler sadece kendi okullarında bulunan alanları tercih önceliğine göre tercih edeceklerdir. * MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavıyla öğrenci alınan denizcilik alanı ile sağlık hizmetleri alanına diğer alanlardan geçiş yapılmaz.

18 * GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORUNU HANGİ HASTANELERDEN ALABİLİRİM? 1-Muğla Devlet Hastanesi: Salı ve Cuma günleri 0(252) 214 13 26 - 214 13 23 - 212 75 27 2-Marmaris Devlet Hastanesi: Çarşamba günü 0(252) 412 10 29 - 0530 140 40 52 - 0530 140 40 53 3-Fethiye Devlet Hastanesi: Salı ve Perşembe günleri 0(252) 613 35 46 NOT) Gitmeden önce hastaneyi arayıp, günlerde bir değişiklik olup olmadığını öğreniniz.

19 * GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU ALMAYA GİDERKEN HANGİ BELGELERİ GÖTÜRMELİYİM? 1-Nüfus cüzdanı 2-Vesikalık fotoğraf-6 adet (arka fon beyaz olacak) 3-Raporun ücretsiz verileceğine dair okuldan alınacak yazı NOT) 7:30’da hastanede olunacak ve aç karnına gidilecek.

20 NOT) Rapor alındıktan sonra Marmaris ya da Fethiye Sahil Sağlık Denetleme Merkezi’ne onaylatılacak. 1-Marmaris Sahil Sağlık Denetleme Merkezi: Tepe Mah. Barbaros Cad. No:7 Yat Limanı Marmaris TEL: 0(252) 413 34 20 2-Fethiye Sahil Sağlık Denetleme Merkezi: Birinci Karagözler Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:39 Fethiye TEL: 0(252) 614 14 64 (Gitmeden önce muhakkak arayıp, doktorun orada olup olmadığını öğreniniz.)


"SIRAYAPILACAK İŞLEMLERTARİH 1 MBY(Mülakat ve Beden Yeterliliği) sınavının yapılacağı denizcilik alanı bulunan okulların e-Okul Sisteminde ilan edilmesi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları