Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OKUL HEYECANIM EĞLENCELİ HAYAT BİLGİSİ Hazırlayan: 3. SINIF ZÜMRESİ Y. C. ÇOŞKUN KOLEJİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OKUL HEYECANIM EĞLENCELİ HAYAT BİLGİSİ Hazırlayan: 3. SINIF ZÜMRESİ Y. C. ÇOŞKUN KOLEJİ."— Sunum transkripti:

1 OKUL HEYECANIM EĞLENCELİ HAYAT BİLGİSİ Hazırlayan: 3. SINIF ZÜMRESİ Y. C. ÇOŞKUN KOLEJİ

2 Okulumu çok özledim. Arkadaşlar ben okulumu arkadaşlarımı, öğretmenimi çok özledim.Okulun açılmasını dört gözle bekliyorum.

3 DÜŞÜNELİM:Okula hazırlıklı gelmek neden önemlidir? Okula hazırlıksız gelmeyi alışkanlık haline getiren bir arkadaşınıza neler önerirsiniz?

4 Benim okula hazırlıksız gelen arkadaşlarıma önerilerim var. Ders araç gereçlerinden gerekli olanlarını akşamdan hazırlamasını öneririm. Günlük ders programını sık sık gözden geçirmesini öneririm. Okula hazırlıklı gelirsem çok mutlu ve başarılı olduğumu söylerim. Merak ediyorsan burayı tıkla. Zamanında yatmasını öneririm..

5 DÜŞÜNELİM:Bütün insanlar her yönüyle birbirine benzeseydi neler olurdu? FARKLILIKLAR DOĞALDIR.

6 Bizim fiziksel özeliliklerimiz farklıdır. Biz çok iyi arkadaşız. Biz iyi arkadaşız ama farklı farklı oyunlar oynarız. Hoşlandığımız şeyler farklı olsa da biz iyi anlaşıyoruz.

7 Arkadaşlık ne güzel… Arkadaşlarımızı sevelim. Arkadaşlarımıza karşı saygılı olalım.Birbirimize karşı anlayışlı olalım. Arkadaşlarımızla oyun oynarız. Onlarla duygularımızı paylaşırız.

8 Biz arkadaşlarımızda hangi özellikleri ararız? Merak ediyorsan burayı tıkla. Çalışmayı sevmeli. Herkesle uyumlu olmalı. Saygılı olmalı. DÜRÜST OLMALI. Herkesin yardımına koşmalı. Ona güvenmeliyiz. Hoşgörülü olmalı. Anlayışlı olmalı.

9 İletişim Ben konuşurken arkadaşım beni dinlemezse üzülüyorum. Güler yüzlü olmayı çok seviyorum.Sizde güler yüzlü olmaya çalışın. Bazen arkadaşlarıma istemeden bağırıyorum.Hatalı olduğumu anlıyorum hemen özür diliyorum.

10 Arkadaşlarımızı anlayalım.onlara yardım edelim.Paylaşımcı olalım. Arkadaşlarımızla olan sorunlarımızı kavga etmeden,konuşarak, tartışarak çözelim.


"OKUL HEYECANIM EĞLENCELİ HAYAT BİLGİSİ Hazırlayan: 3. SINIF ZÜMRESİ Y. C. ÇOŞKUN KOLEJİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları