Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 - İnsan İradesi ve Kader  İnsan İçin Kader ve Kazanın Tanımı  İnsana Verilen Özellikler  İnsana Verilen Nimetler.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 - İnsan İradesi ve Kader  İnsan İçin Kader ve Kazanın Tanımı  İnsana Verilen Özellikler  İnsana Verilen Nimetler."— Sunum transkripti:

1 1 - İnsan İradesi ve Kader  İnsan İçin Kader ve Kazanın Tanımı  İnsana Verilen Özellikler  İnsana Verilen Nimetler

2 2 - İnsan İradesi ve Kader  İnsan İçin Kader ve Kazanın Tanımı: Kader; “Allah’ın ezeli ve ebedi olan ilmiyle (bilgisiyle), önceden insanın neler yapacağını bilmesi ve bunu Levh-i Mahfuz denilen yere kaydetmesidir. Kaza ise; Levh-i Mahfuz’da önceden belirlenmiş olan şeylerin yeri ve zamanı gelince gerçekleşmesidir.

3 3 - İnsan İradesi ve Kader  İnsana Verilen Özellikler: Akıl, Özgürlük, Sorumluluk.

4 4 - İnsan İradesi ve Kader  İnsana Verilen Nimetler: Akıl nimeti, Doğruyu yanlıştan ayırabilme kabiliyeti, İyiyi kötüden, güzeli çirkinden ayırabilme kabiliyeti, Faydalıyı zararlıdan ayırabilme kabiliyeti, Adaleti zulümden ayırabilme kabiliyeti, Cüz’i irade nimeti, İslâm nimeti.

5 5 - İnsan İradesi ve Kader  İnsan İçin Kaderin Tanımı  Kazanın Tanımı  İnsana Verilen Özellikler  İnsana Verilen Nimetler


"1 - İnsan İradesi ve Kader  İnsan İçin Kader ve Kazanın Tanımı  İnsana Verilen Özellikler  İnsana Verilen Nimetler." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları