Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hindistan neresidir? Asya Kıtasının güneyinde Hint Okyanusuna doğru uzanan büyük bir yarımadadır. Sizce uygarlık nerede başlamış olabilir? Hindistan’da.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hindistan neresidir? Asya Kıtasının güneyinde Hint Okyanusuna doğru uzanan büyük bir yarımadadır. Sizce uygarlık nerede başlamış olabilir? Hindistan’da."— Sunum transkripti:

1

2 Hindistan neresidir? Asya Kıtasının güneyinde Hint Okyanusuna doğru uzanan büyük bir yarımadadır. Sizce uygarlık nerede başlamış olabilir? Hindistan’da ilk uygarlık,MÖ4000’li yıllarda İndus nehri boyunca ortaya çıkmıştır. Nurdan Gül (KÖKTEN)

3 Hindistan’ın tarih boyunca istilalara uğramasının nedenleri nelerdir? Zengin bir ülke olduğundan sık sık istilalara uğramış ve istilalar sonucunda burada Hintli olmayan birçok devlet kurulmuştur. Ancak Hindistan'ın toprak zenginliği, iklimin gevşeklik veren sıcaklığı ve az besin ile yaşama mecburiyeti, Hindistan'a gidenlerin bir iki kuşak içinde savaşma gücünden uzaklaşmalarına neden olmuştur., ArilerMÖ1500’lerde Orta Asya’dan Hindistan’a gelmişlerdir ( Nurdan Gül (KÖKTEN)

4 Kast Sistemi

5 Hindistan'da toplumu sınıflara ayıran ve aralarına aşılması zor engeller koyan sistem. bu sisteme göre halk 4 sınıfa ayrılır. Brahmanlar (Din adamları) Kşatriyalar (Asiller, asker ve komutanlar) Vaysiyalar (Tüccarlar, çiftçi, zanaatkârlar Südralar (işçi ve köylüler) Paryalar KAST S İ STEM İ Nurdan Gül (KÖKTEN)

6 Din adamları Brahmanlardır. (Veda Dini) Kast sisteminin kuvvetlenmesini desteklemişlerdir. Eşitliği savunan Budizm, Hindistan'da Brahmanizm’in zayıflamasına kadar yayılamamıştır. Hindistan'a İslamiyet'in Gazneliler zamanında girmeye başlamasıyla Brahmanizm zayıflamıştır Nurdan Gül (KÖKTEN)


"Hindistan neresidir? Asya Kıtasının güneyinde Hint Okyanusuna doğru uzanan büyük bir yarımadadır. Sizce uygarlık nerede başlamış olabilir? Hindistan’da." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları