Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Masters of Photographers. Ansel Adams (1902-1984) ABD'li fotoğrafçı. Piyano öğrenimi gören Ansel Adams, Paul Strad'ın yapıtlarından etkilenerek tümüyle.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Masters of Photographers. Ansel Adams (1902-1984) ABD'li fotoğrafçı. Piyano öğrenimi gören Ansel Adams, Paul Strad'ın yapıtlarından etkilenerek tümüyle."— Sunum transkripti:

1 Masters of Photographers

2 Ansel Adams (1902-1984) ABD'li fotoğrafçı. Piyano öğrenimi gören Ansel Adams, Paul Strad'ın yapıtlarından etkilenerek tümüyle fotoğrafçılık üstünde yoğunlaşmaya karar verdiği 1930'a kadar, müzik ve fotoğrafçılığı bir arada yürüttü. Imogen Cunningham, Edward Weston, vb. fotoğrafçılarla Group F/64'ü kurup, bu akımın kurallarını kılı kırk yararcasına uyguladı. 1937'de Kaliforniya'da Yosemete'ye yerleşip, 1940'tan sonra ülkenin ulusal parklarında çok sayıda fotoğraf çekerek, kesin çizgili, ama duyarlılığı da yansıtan fotoğraflarıyla, modern fotoğrafçılığın önde gelen adları arasında yer aldı: Kesin çizgili fotoğrafları, daha önceki fotoğrafçıların çağrışıma dayalı yapıtlarıyla belirgin bir karşıtlık içindedir; hatta 19. yüzyıl peyzaj fotoğraflarının gerçekçi ayrıntılarını bile geride bırakır. Yalnızca siyah/beyaz çalışıp, yoğun görüntüler yaratmak için parlak ışıktan yararlanmıştır.

3

4

5

6

7

8

9

10

11 Prepared by: ilIusion_@hotmail.com ilIusion_@hotmail.com


"Masters of Photographers. Ansel Adams (1902-1984) ABD'li fotoğrafçı. Piyano öğrenimi gören Ansel Adams, Paul Strad'ın yapıtlarından etkilenerek tümüyle." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları