Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Günümüzden 50 yıl önce kullanılan haberleşme araçlarını görüyorsunuz. Telgraf, Telefon, Radyo ve Gazete. Gazete, dergi, televizyon, internet gibi kısa.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Günümüzden 50 yıl önce kullanılan haberleşme araçlarını görüyorsunuz. Telgraf, Telefon, Radyo ve Gazete. Gazete, dergi, televizyon, internet gibi kısa."— Sunum transkripti:

1

2

3 Günümüzden 50 yıl önce kullanılan haberleşme araçlarını görüyorsunuz. Telgraf, Telefon, Radyo ve Gazete. Gazete, dergi, televizyon, internet gibi kısa zamanda binlerce kişiye ulaşılabilen iletişim araçlarına Kitle İletişim Araçları denmektedir. Günümüzde kitle iletişim araçlarına neler eklenmiştir?

4 Kitle İletişim araçlarının faydaları nelerdir? Yeni görüş düşünce ve akımların yayılmasına 1 Kamuoyu oluşturulmasına 2 Yurt ve Dünya barışının korunmasına 3 Eşya ve hizmetlerin tanıtılıp satılmasına 4 İnsanların eğlenmesine 5 İnsanların eğitilmesine 6

5 Aşağıdakilerden hangisi Kitle iletişim araçlarının dünya insanlığına sağladığı katkılardan biri olarak sayılamaz ? A) Irk ve Din birliğini sağlar. B) İnsanlar arası etkileşimi hızlandırır. C) Çağdaşlaşmaya yardımcı olur. D) Kültürel etkileşime yardımcı olur.

6


"Günümüzden 50 yıl önce kullanılan haberleşme araçlarını görüyorsunuz. Telgraf, Telefon, Radyo ve Gazete. Gazete, dergi, televizyon, internet gibi kısa." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları