Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

8 DAKİKA (Yazarı bilinmiyor)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "8 DAKİKA (Yazarı bilinmiyor)"— Sunum transkripti:

1 8 DAKİKA (Yazarı bilinmiyor)

2 Efsane bu ya; kadının biri bir gün kucağındaki çocuğu ile birlikte bir mağaranın önünden geçerken içeriden gelen bir ses duyar. Bu ses ona : “ içeri gir ve ne istersen al, ama en önemli olanı unutma. Ayrıca, sen çıktıktan sonra kapının bir daha asla açılmayacağını da dikkate almalısın. Ancak bu fırsatı kaçırma, ama yine de en önemli şeyi unutma” der.

3 Kadın mağaraya girer ve büyük bir servetle karşılaşır
Kadın mağaraya girer ve büyük bir servetle karşılaşır. Masanın üzerindeki altın ve mücevherleri görünce şaşkına döner ve çocuğunu yere bırakarak hemen büyük bir hırsla masanın üzerindekileri toplamaya başlar. Bu sırada o esrarengiz ses yine duyulur : " yalnız sekiz dakikan var” demektedir.  

4 zenginlik uzun sürmez , ama ümitsizlik hep yaşar.
Sekiz dakika çabuk geçer, kadın toplamış olduğu kıymetli taşlar ve altınlarla birlikte mağaranın dışına koşar ve kapı kendiliğinden kapanır... Bu sırada çocuğunu içerde unutmuş olduğunun farkına varır, ama kapı bir daha açılmamak üzere kapanmış bulunmaktadır. zenginlik uzun sürmez , ama ümitsizlik hep yaşar. Aynı şey çoğu zaman bizim başımıza da gelir . Bu dünyada yaklaşık 80 yıllık ömrümüz vardır ve bir ses daima bize: " Sakın en önemli şeyi unutma!“ der gibidir.

5 Böylece zamanımızı bu tür şeylerle tüketir ve en önemli olan şeyi
Önemli olanlar manevi değerler, inançlar, dikkatli olmak, aile, dostlar ve hayattır. Ancak kazanç hırsı, zenginlik, maddi şeyler bizi öylesine büyüler ki, çoğu zaman en önemli şeyleri bir köşede bırakırız. Böylece zamanımızı bu tür şeylerle tüketir ve en önemli olan şeyi “Manevi duyguları“ bir köşede unuturuz.

6 Asla aklımızdan çıkarmamamız gerekir ki bu dünyadaki yaşam çok çabuk geçer ve ölüm beklenmedik bir zamanda bizi yakalar. Ve hayatın kapısı bizim için ebediyen kapanmış olacağından son pişmanlık bir fayda vermez. Sorunlarla, acılarla, ahlaksızlık ve adaletsizliklerle dolu, küçücük masum çocukların öldürüldüğü, ailelerin acı çektiği bir dünyada yaşıyoruz. Bir bakıma bunların olması normal gibi gözüküyor. Çünkü biz EN ÖNEMLİ ŞEYLERİ unutmuş durumdayız...

7 ÇOCUKLARIN SAFLIĞI, ŞEFKATİ VE MASUMİYETİ
SEVGİ BARIŞ ÇOCUKLARIN SAFLIĞI, ŞEFKATİ VE MASUMİYETİ ALÇAK GÖNÜLLÜLÜK SAMİMİYET

8 YAŞAMIN HER ANINDA, SİZE SUNULMUŞ OLAN ÖMRÜ, EN HAYIRLI ŞEKİLDE GEÇİREBİLMENİN HESABINI YAPMAYI İHMAL ETMEYİN. . HAYAT BİR TANEDİR, ONDAN AYRILDIĞINDA PİŞMANLIK DUYMAMAN, ESEFLENMEMEN İÇİN ONDAN İSTİFADE ET, ONU KORU VE ONU SEV.


"8 DAKİKA (Yazarı bilinmiyor)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları