Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GERÇEKLEŞEN DÜŞLER Ünite Portfolyo Sunumu. ÜNİTE ÖZETİ  Bu ünitede buluşlarla teknolojik gelişmeleri ilişkilendirecek,buluşların ve teknolojik ürünlerin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GERÇEKLEŞEN DÜŞLER Ünite Portfolyo Sunumu. ÜNİTE ÖZETİ  Bu ünitede buluşlarla teknolojik gelişmeleri ilişkilendirecek,buluşların ve teknolojik ürünlerin."— Sunum transkripti:

1 GERÇEKLEŞEN DÜŞLER Ünite Portfolyo Sunumu

2 ÜNİTE ÖZETİ  Bu ünitede buluşlarla teknolojik gelişmeleri ilişkilendirecek,buluşların ve teknolojik ürünlerin toplum hayatımıza etkilerini tartışacak,buluş yapanların ve bilim insanlarının ortak özelliklerinin farkına varacaktır.

3 ÖPTS ’ ler TEMEL SORU Buluşlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? ÜNİTE SORUSU Buluşlar olmasaydı ne olurdu? İÇERİK SORULAR Atatürk’ün bilim ve teknoloji konusundaki sözleri nelerdir?

4 ÜNİTE VİZYONU Bu üniteyi geliştirerek  Yapılan buluşları öğrencilerimin yaşamlarıyla bağdaştırmak için yeni yöntemler denemek  Öğrencilerin içinde bulunduğu sosyal yapıya bakarak neden bu buluşların yapıldığını anlamalarını istiyorum. Bu ünite boyunca,öğrencilerimin  Yapılan buluşların günlük hayatımızda nasıl kullandığımızı ilişkilendirmelerini  Farklı kitlelerle iletişim kurabilmek için teknolojiyi kullanmalarını istiyorum.

5 PROJE YAKLAŞIMI Öğrencilerim bu projede çalışırken  Yapılan buluşları gerçek yaşamla ilişkilendirir.  Diğer öğrencilerle ve bu konuda bilgisi olan kişilerle işbirliği yapar.  Ne kadar öğrendiklerini sağlayan bir ürün geliştirirler.  Öğrendiklerini sınıfta arkadaşlarına sunarlar.

6 21. Yüzyıl Becerileri Öğrenciler aşağıdakileri gerçekleştirerek üst düzey 21. Yüzyıl becerilerini geliştireceklerdir:  Çalışma hayatında orijinalite ve yaratıcılık sergilemek  Anlamaya yönelik doğru akıl yürütmek  İşbirliğine dayalı çalışmalar için sorumluluğu paylaşmak  Bilginin erişimine ve kullanımına yönelik olarak etik ve yasal konularda temel bir anlayışa sahip olmak

7 Ö ğ renci Gereksinimlerini Ölçme Ölçme sonucu ulaştığım bilgileri şu amaçlarla kullanabilirim:  Yanlış ön bilgileri düzeltmak  Öğrencilerin seviyelerini ölçmek

8 GERİBİLDİRİM İHTİYACI  Öğrencilerin bir üst kazanımı anlamalarına gereksinim  Ölçme değerlendirme yapmak için gereksinim


"GERÇEKLEŞEN DÜŞLER Ünite Portfolyo Sunumu. ÜNİTE ÖZETİ  Bu ünitede buluşlarla teknolojik gelişmeleri ilişkilendirecek,buluşların ve teknolojik ürünlerin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları