Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BANU ÇILBIR: YENİMAHALLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM EĞİTİCİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FORMATÖR ÖĞRETMENİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BANU ÇILBIR: YENİMAHALLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM EĞİTİCİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FORMATÖR ÖĞRETMENİ."— Sunum transkripti:

1 BANU ÇILBIR: YENİMAHALLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM EĞİTİCİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FORMATÖR ÖĞRETMENİ

2

3 http://www.meb.gov.tr/eposta/ adresinden giriş yapılacaktır.

4 Size verilen kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Kullanıcı türü olarak “Etki alanı dışı kullanıcı” seçiniz.

5 Birim işlemlerinden “Sınıf İşlemleri” ni seçerek sınıf hesaplarını oluşturunuz.

6 Sınıf işlemleri bölümünde il, ilçe ve okul bilgilerini ve oluşturmak istediğiniz şubeyi seçtikten sonra “sınıf ekle” diyerek sınıfınızı ekleyebilirsiniz.

7 Tüm 4 ve 5.sınıflarınızı ekleyin.

8 Sınıf ekleme tamamlandıktan sonra Kullanıcı işlemleri bölümünden “Kullanıcı Ekleme” seçerek sınıf öğretmeni hesaplarını oluşturmaya başlayabiliriz

9 Sınıf öğretmeni için hesap oluşturuken Etki Alanı bölümünde “@ogretmen.meb.gov.tr” seçiniz. Bilgileri girdikten sonra Kullanıcı Ekle dediğinizde hesabı oluşturduğunuz gösteren üstteki iletiyle karşılaşacaksınız. Buradaki 35-3513-635379-4A- OGR@ ogretmen.meb.gov.tr öğretmen hesap ismini sistem kendisi belirlemektedir. Bu kullanıcı ismini ve şifresini sınıf öğretmenine bildireceğimizden bir yere not edebilirsiniz.

10 Sınıf öğretmeni hesabını oluşturduktan sonra, bu kişiye gerekli yetkileri atamamız gerekiyor. Bunun için Kullanıcı İşlemleri bölümünden “Kullanıcı Yetkilendirme”yi seçiniz.

11 Yetki vermek istediğimiz kullanıcıyı, sınıf ve etki alanı seçeneklerini seçtikten sonra, kullanıcı listeleyi tıklayıp, Birimde Tanımlı Kullanıcılar kısmından bulup seçmemiz gerekiyor.

12 Birimde Tanımlı Kullanıcılar kısmından bulup seçtiğimizde kullanıcı yetkilendirme seçenekleri gelecektir.

13 Yetkilendirme üç bölümden oluşmaktadır. 1. Yönetim yetkisi bölümünde “Kullanıcının Yönetim Yetkisi” kontrol kutusunu işaretleyip “Durum Güncelle” butonuna basarak kaydediniz.

14 2. Yetki Tanımları bölümünde Sınıf işlemleri hariç tüm kontrol kutularını işaretleyip “Yetki Güncelle” butonuna basarak kaydediniz.

15 2. Yöneteceği Birim bölümünde Sınıf kısmından kişinin sorumlu olduğu sınıf seçildikten sonra “Birim Güncelle” butonuna basarak kaydediniz.

16 Böylece şu işlemleri gerçekleştirmiş olduk Sınıf hesaplarının oluşturulması Sınıf öğretmeni hesaplarının oluşturulması Sınıf öğretmeni yetkilerinin düzenlenmesi


"BANU ÇILBIR: YENİMAHALLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM EĞİTİCİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FORMATÖR ÖĞRETMENİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları