Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

® Kuşman Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan Dr. çekme işlemi yapılır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "® Kuşman Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan Dr. çekme işlemi yapılır."— Sunum transkripti:

1 ® Kuşman Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan Dr. çekme işlemi yapılır.

2 ® Kuşman Dr. Alma havuzunda bulamadığınız Dr. ları manuel açabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için “Yeni Doktor” butonuna tıklayınız.

3 ® Kuşman Açılan ekranda Dr. ile ilgili giriş yapmanız gereken zorunlu alanlar mevcuttur.Bu alanları doldurunuz.

4 ® Kuşman Yeni açtığınız Dr. ile ilgili bilgilerin girişini yaparken “Ünite” kısmına geldiğinizde o ünitenin listenizde olmadığını görebilirsiniz. Böyle bir durumda yeni ünite açmanız gerekir.Yeni ünite açabilmeniz için Dr. bilgilerini yazdığınız ekrandaki “Üniteler” butonuna tıklayınız.

5 ® Kuşman Açılan ekranda “Yeni Ünite” butonuna tıklayınız.

6 ® Kuşman Yeni ünite girişi yaparken de zorunlu olarak doldurmanız gereken alanlar mevcuttur. Bu alanları da doldurunuz.

7 ® Kuşman Zorunlu alanları doldurup kaydettiğiniz de ünite bilgileri listenize eklenmiş olur. Bu işlemden sonra doktorunuzu açabilir,

8 ® Kuşman Dr. Bilgilerinizi listenizde görebilirsiniz.

9 ® Kuşman Eczane işlemleri için de Eczaneler seçeneğini seçerek;

10 ® Kuşman “Yeni Eczane” butonuna basınız.

11 ® Kuşman Açılan ekrandaki doldurulması gereken zorunlu alanların girişini yapınız.

12 ® Kuşman Daha sonra “Kaydet” butonuna basınız.

13 ® Kuşman Bu işlemler sonunda açmış olduğunuz yeni eczaneyi listenizde görebilirsiniz.

14 ® Kuşman Dr. ve Eczane listenizi yaparken yanlışlıkla yeni açtığınız bir Dr. veya havuzdan listenize aldığınız bir Dr. var ise bunu “Doktor Sil”*1 butonuna basarak sağ tarafta açılan kutulardaki seçeneklerden *2 uygun olanını seçip listenizden çıkartma nedeninizi işaretleyerek

15 ® Kuşman “Kaydet” butonuna bastığınızda Dr. bilgisini listenizden çıkarabilirsiniz. Listenizden çıkarmak istediğiniz Eczane bilgileri için de aynı işlemler geçerli olacaktır.Liste ekranından “Eczaneler” seçeneğini seçerek “Eczane Sil” butonunu tıklayıp ilgili kutucuktan silme nedeninizi belirterek “Kaydet” butonuna basınız.

16 ® Kuşman Liste işlemlerinizi bitirdikten sonra Dr. ve Eczane Alma havuzundan çektiğiniz ve/veya yeni oluşturduğunuz Dr.lar ve Eczaneler için seleksiyon yapmanız gerekmektedir. Seleksiyon bilgilerinizi Liste ekranından yapabilirsiniz.

17 ® Kuşman Seleksiyon işlemi için belirtilen ay içerisinde listenizdeki doktoru frekans vererek kaç defa ziyaret edeceğinizi ve bu doktorun değişken mi sabit mi olduğunu belirtmelisiniz. Frekans için sayıları, değişken ve sabit durumu için de “D ve “S” harflerini kullanınız.

18 ® Kuşman Seleksiyon işleminizi tamamladıktan sonra “Liste Dondur” butonuna basınız.

19 ® Kuşman Bu işlemlerden sonra aylık Plan işleminizi yapabilirsiniz. Plan ekranına geçmek için “Plan” butonunu tıklayınız.

20 ® Kuşman Plan ekranına girdiğinizde sol tarafta üniteler, sağ tarafta ise brick bilgileri mevcuttur.

21 ® Kuşman Eczane bilgilerini görmek için sol üst kısımda bulunan Eczane seçeneğini tıklayınız.

22 ® Kuşman Plan işlemini gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken işlem hangi güne hangi Dr.u ziyaret etmeyi planlıyorsanız sürükleyip o güne bırakmak olacaktır. Eğer tüm Üniteyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız Üniteyi de sürükleyebilirsiniz. Plan yaparken yanlış Dr. ve/veya Ünite ile ilgili işlem yaptıysanız silmek için yapmanız gereken plan yaptığınız gündeki Dr.veya Üniteyi tutup sürükleyerek çöp kutusuna bırakmak olacaktır.

23 ® Kuşman “Liste Dondur” ve “Plan” işlemlerinizden sonra Yöneticilerinizin işlemlerinizi görmesi için “Gönderim” yapmalısınız. Bu işlemlerden sonra Günlük ziyaret girişlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

24 ® Kuşman Ziyaret girişi yapmak istediğiniz günü seçtiğinizde program size o güne ait yaptığınız plan bilgilerinin içinde bulunan ünite ve eczaneleri gösterir.

25 ® Kuşman Ziyaret girmek için gerekli kısımları doldurduktan sonra “Ekle” ve “Kaydet” butonuna basınız.

26 ® Kuşman Ekranın sağ tarafında bulunan “Ziyaret Dışı Zaman” bölümünden eğitim, idari izin, seyahat vb. nedenlerden dolayı belirli saat/gün içerisinde çalışmadığınız zamanları belirtebilirsiniz. Örneğin bir toplantı nedeniyle çalışmadıysanız “Toplantı” seçeneğinin altında bulunan ok işaretine tıklayarak 8 saat seçip “Ekle” ve daha sonra “Kaydet” butonlarına basınız. Bu işlem sonucunda sizin işlem yaptığınız tarihte toplantı olduğu için tüm gün çalışmadığınız belli olacaktır.

27 ® Kuşman Ziyaret girişiniz bittikten sonra “Gönderim” ekranına geliniz.

28 ® Kuşman “Gönderim” butonuna bastıktan sonra ekrana gelen penceredeki gönderim butonuna tıklayarak gönderim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlemin bitmesi için ekranda “Gönderim ve Alım İşleminiz Tamamlandı” uyarısını görene kadar bekleyiniz.


"® Kuşman Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan Dr. çekme işlemi yapılır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları