Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KÜTAHYA PORSELEN 40 Yıllık Hatır Sizden ; 40 Yıllık ustalık bizden,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KÜTAHYA PORSELEN 40 Yıllık Hatır Sizden ; 40 Yıllık ustalık bizden,"— Sunum transkripti:

1 KÜTAHYA PORSELEN 40 Yıllık Hatır Sizden ; 40 Yıllık ustalık bizden,
Ateşte açan çiçekler… Kütahya Porselen

2 logolarI

3 tarihçesi Kütahya Porselen, 1970 yılında temelleri atılan, 1984 yılında %74 ü Güral ailesine geçmiş, %26 sı hissesi de halka açık olarak İMKB de işlem görmekte olan bir firmadır Bankaların hisselerini Güral ailesine satmasından sonra, finansman-yatırım eksikleri tamamlanmış ve teknik anlamda büyük atılımlar yapılıp, Ar-Ge birimi oluşturulmuştur. Böylece kalitesini sürekli iyileştirerek, Avrupa’nın 300 yılda ulaştığı kalite seviyesine 30 yılda ulaşmayı başarmıştır.

4 Bu yönetim anlayışıyla dünyada porselen üretiminde lider konumdadır
Kütahya Porselen’in rakiplerinden ayıran en önemli özelliği dinamik yapısı, değişime ve gelişime açık yönetim anlayışı inovatif düşünme becerisidir.  Bu yönetim anlayışıyla dünyada porselen üretiminde lider konumdadır 1990’lı yıllarda başlayan atılımı ile bugün 58 ülkede Kütahya Porselen ürünleri tüketicilere ulaşmaktadır. Kalite beklentisi ve satın alma gücü yüksek Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra, ABD, Kanada, Japonya dev pazarlara ürün sunmaktadır. Ayrıca büyük üretici ve markalarla üretim işbirliği gerçekleştirerek yurt dışında Carrefour, IKEA, Auchan, El Corte Ingles ve Hiper Core gibi zincir mağaza ve marketlerde ürünlerini satışa sunmaktadır.

5 Türkiye’de ise 43 mağazası ile 6 bin noktada tüketicisiyle buluşan Kütahya Porselen, yalnızca porselen yemek takımlarıyla değil, porselen obje ve sofra tasarım aksesuarları ile de müşteri odaklı çalışmalarının ürünlerini yansıtmaktadır

6 Yönetim yapisi Başkan ve NAFİ GÜRAL 14.04.2011 - NİSAN 2014
UNVANI ADI SOYADI GÖREV SÜRESİ Başkan ve NAFİ GÜRAL NİSAN 2014 Murahhas Aza Üye Üye GÜLSÜM GÜRAL NİSAN 2014 Üye Erkan GÜRAL NİSAN 2014 Üye Sema GÜRAL SÜRMEL NİSAN 2014 Üye Hediye GÜRAL GÜR NİSAN 2014 Üye Gülden GÜRAL NİSAN 2014 Üye Bülent DİDİK NİSAN 2014 Üye Ali DİZDARER NİSAN 2014 Bağımsız Üye Salih ÇETİNER NİSAN 2014 Bağımsız Üye Asım Cemil TUĞCUOĞLU NİSAN 2014

7 SON DURUM İTİBARİYLE SERMAYENİN % 5 VE FAZLASİNA SAHİP ORTAKLAR İLE TÜZEL KİŞİ VE YABANCİ ORTAKLAR ARASİNDA DAĞİLİMİ Ortağın ticaret unvanı sermayedeki payı (TL) sermayedeki payı (%) Gürok turizm ve madencilik a.ş ,589,313, ,53 İsmet Güral ,586,318, ,01 Nafi Güral ,331,842, ,86 Rıza Güral ,947,878, ,38 Diğer ,461,449, ,22

8 DENETLEME KURULU Unvanı Adı Soyadı Görev Süresi
Denetçi Barış Sütken TEMMUZ 2013 Denetçi Serkan Akyüz TEMMUZ 2013 Denetçi Mehmet Karaova TEMMUZ 2013 Kütahya Porselen A.Ş. Genel Müdürü Rüştü Düver

9 NAFİ GÜRAL Nafi Güral, 1945 yılında Kütahya'da doğmuştur. Erkek Sanat Enstitüsü Makine Bölümü'nden mezun olduktan sonra, aile şirketlerinde iş hayatına atılmıştır.

10 İş hayatının ilk basamağı ağaç sanayi olmuştur
İş hayatının ilk basamağı ağaç sanayi olmuştur. Daha sonra, madencilik, kiremit ve tuğla sanayi, porselen, seramik, vitrifiye, ambalaj, cam sektörlerinde ve turizm alanlarında, yaklaşık altı bin kişinin hizmet verdiği Gürallar Grubu'nun bir ferdi olarak çalışmalarını sürdürmektedir Kütahya Porselen, Kütahya Seramik ve Kütahya Ambalaj tesislerinin bulunduğu Kütahya Porselen AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Çeşitli sosyal dernek ve vakıflarda aktif olarak görev yapmaya devam etmektedir.

11 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı da yapmakta olan Nafi Güral görevinden istifa etmiştir. Bundan böyle sadece Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmete devam etmektedir

12 Vizyon - misyon VİZYON MİSYON
"Girişimci, değişime açık, tutkulu iş ortakları ile, pazar yaratan, büyüyen, ürün ve hizmetleri ile tanınan bir kuruluş olmak." MİSYON “Müşterilerimizin sağlığını koruyan, estetik ve sanatsal değeri ile yaşama sevinci veren, beklenti ve gereksinimleri aşan ürünleri üretmektir. Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ortaklarımızın memnuniyetini ön planda tutarak, bilgi ve yaratıcılık temelinde, sektördeki fırsat ve tehditleri dikkate alarak, istihdam yaratan, yatırımımızın değerini artıran, ülkemize döviz kazandıran, tüm kaynakları en verimli biçimde kullanan bir kuruluş olacağız”

13 Üretim tesisleri KÜTAHYA'da toplam 160 dekar kapalı alanda 2 bin 700 işçiyle üretim yapan Kütahya Porselen, 58 ülkeye ihracat yapıyor. Sektöründe Türkiye'nin en büyük tesisi olan Kütahya Porselen Fabrikası, yıllık 60 milyon parça üretim kapasitesiyle de Avrupa'nın ikinci büyük üreticisi konumundadır.

14 Kutahya porselen ilk üretim alanlari

15 ürünleri Kahvaltı Takımları

16 Yemek takimlari

17 ÇATAL – KAŞİK TAKİMLARİ

18 Mama takimlari

19 Genç takimlar

20 Çelik setler

21 İkram setleri

22 Sanat evi

23

24 Cay takimlari

25 ikramliklar

26 Reklam ve sosyal sorumluluk projeleri
Reklam Sloganı ; 40 Yıllık Hatır Sizden ; 40 Yıllık Ustalık Bizden, Ateşte Açan Çiçekler Kütahya Porselen… Sosyal sorumluluk projesi ; Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk ve tek camisi olan ve aynı anda 1500 kişiye ibadet imkanı sunan Hacı Hediye Güral Camii, toplam 6000 m2 arsa üzerinde 1400 m2 kapalı alana inşa edilmiştir. Hacı Hediye Güral Camii mihrap ve minberlerinde kullanılan Kütahya çinileri, iki minaresi ve tarihi Selçuklu desenleri ile süslenmiş bir mimari yapıya sahiptir.

27 İnsan kaynaklari temini
Kütahya Porselen İnsan Kaynakları Vizyonu; Girişimci, değişime açık, tutkulu insan kaynağımız ile şirketimizin evrensel bir kuruluş olmasını sağlamak. Kütahya Porselen İnsan Kaynakları Misyonu; Kuruluşumuz hedef ve stratejilerinin, bireysel hedeflere dönüştürülmesini sağlayan ve en değerli kaynağımız olan çalışanlarımızın hedeflerine ulaşmada gösterdikleri performansı sürekli kılan, geliştiren ve çalışanımızın kendilerini geliştirebildiği bir değer yaratmaktır.

28 Aldiği ödüller ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen “1. Girişimcilik Ödülleri”nde “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’a verilmiştir.

29


"KÜTAHYA PORSELEN 40 Yıllık Hatır Sizden ; 40 Yıllık ustalık bizden," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları