Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OCAK 2014 OCAK 2014. T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OCAK 2014 OCAK 2014. T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ."— Sunum transkripti:

1 OCAK 2014 OCAK 2014

2 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

3 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ VİZYONUMUZ Görev alanımıza giren her türlü iş ve işlemlerde değişim ve gelişime uyum sağlayan, vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla hizmet sunumunda dürüst adil güler yüzlü nazik ve tarafsız davranarak vatandaş tarafından beğenilen ve takdir edilen bir kurum olmaktır. MİSYONUMUZ Hizmette başarı ölçüsünün “Vatandaş memnuniyeti” olduğunu benimseyerek yasalar çerçevesinde sorumlu olduğumuz hizmetleri kaliteli etkin ve sağlıklı bir şekilde sunarak örnek bir kurum olmaktır.

4 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. 2014 YILINDA UYGULANACAK PROJE T.C. KİMLİK KARTI (TCKK)

5 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. Yürütülen Görevler Nüfus İşlemleri: 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu hükümlerine göre Nüfus Hizmetlerini Yürütmek. Vatandaşlık Hizmetleri: 5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu hükümlerine göre Vatandaşlık Hizmetleri Yürütmek Evlendirme Hizmetleri: 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ve Evlendirme Yönetmeliği hükümlerine göre Evlendirme Hizmetlerini Yürütmek Adres Kayıt İşleri: 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ve Adres Kayıt Sistemi Yönetmeliği hükümlerine göre adres kayıt işlerini yürütmek.

6 Nüfus Cüzdanı (Defter Şeklinde) 1926 Nüfus Cüzdanı (Kart Şeklinde) 1976 T.C. KİMLİK KARTI 2013 Devlet-i Aliye-i Osmaniye Tezkiresi 1904 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. Devlet-i Aliye-i Osmaniye Tezkiresi Nüfus Cüzdanı (Defter Şeklinde) Nüfus Cüzdanı (Kart Şeklinde) T.C. KİMLİK KARTI

7 AB ÜLKELERİ KİMLİK KARTI ÖRNEKLERİ

8 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. PİLOT UYGULAMA ÇALIŞMALARI

9 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. KİMLİK KARTININ GETİRECEĞİ FAYDALAR VATANDAŞ AÇISINDAN Vatandaşın farklı belge, kart vb. taşımasına gerek kalmadan tek kart ile her türlü hizmeti alması sağlanacaktır. Sahtecilikten kaynaklanan vatandaş mağduriyeti önlenecektir. İnternetin bulunduğu her yerden E-Devlet kapsamında sunulan hizmetlere erişilebilinecektir. Kimlik Kartı, elektronik imza olarak da kullanılabilecektir. Kimlik kartının seyahat belgesi özelliği de bulunacaktır.

10 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. KİMLİK KARTININ GETİRECEĞİ FAYDALAR KURUM VE KURULUŞLAR AÇISINDAN Kimlik kartı, kurum ve kuruluşların vatandaşa yönelik sunacakları hizmetlerde bürokrasiyi azaltacaktır. Hizmetlerden yararlanan kişilerin hak sahipliği denetimi kolay ve güvenli bir şekilde yapılacaktır. Yetersiz kişi doğrulamasından kaynaklanan usulsüzlük, yolsuzluk ve mali kayıplar asgariye inecektir. Kartın sağlayacağı güvenli kişi doğrulaması nedeniyle e-Devlet hizmetlerinin nitelikleri ve sayıları artacaktır.

11 T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. NEDEN KİMLİK KARTI Kolay taşınabilirliği ve dayanıklılığı sağlamak. Taklit, tahrif ve kimlik sahteciliğini önlemek. Kurum ve kuruluşlarda daha hızlı hzmet alınmasını sağlayarak vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak. E-Devlet uygulamalarını desteklemek. Elektronik ortamda sunulan hizmetlerde güvenli anahtar görevi yapmak.


"OCAK 2014 OCAK 2014. T.C. GÜLYALI KAYMAKAMLIĞI T.C. İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları