Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sıralı dağıtım reçete girme, silme ve raporlama

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sıralı dağıtım reçete girme, silme ve raporlama"— Sunum transkripti:

1 Sıralı dağıtım reçete girme, silme ve raporlama
37.Bölge Sivas Eczacı Odası Hazırlayan : Ecz. Tolga Terzi

2 Not:1 İlçe eczanelerimiz yalnızca ilçe ile başlayan sıralara giriş yapacaklardır. Not:2 Örnek olarak eritropoetin-darbopotein reçete girişi anlatılmıştır.Diğer tüm türler için aynı şekilde giriş yapılacaktır.

3 Ana ekrandan reçete girişi için reçete ekleme butonuna tıklayınız.

4 Bu ekrandan öncelikle reçete tipi seçiniz daha sonra girilecek reçetenin tarihini seçerek devam butonuna tıklanıyınız.

5 SGK işlem numarası kısmına medula eczane sisteminin provizyon sonrası reçetenize vermiş olduğu işlem numarasını giriniz. Doğru numarayı girmeye özen gösteriniz.

6 Reçete sahibi kısmında hasta daha önceden kayıtlı ise adı ve soyadı yazılınca otomatik olarak sistem hatırlaycaktır. Beliren isme tıklanır ve ekle butonuna basılır. Hastanın ismi otomatik olarak çıkmadı ise yeni hasta butonuna tıklanarak gerekli bilgiler yazılır. Doktor bilgisi ve sağlık tesisi bilgileri içinde aynı işlem uygulanır.

7 İlaç girişi için 3 farklı seçenek bulunmaktadır
İlaç girişi için 3 farklı seçenek bulunmaktadır. İlacınızı hangi seçenekle ekleyecekseniz öncelikle o seçeneği tıklamanız gerekmektedir. İlacı belirlediğiniz seçenekle bulduktan sonra ekle butonuna tıklayarak ekleyiniz. Daha sonra reçete ekle butonuna tıklayınız. Sivas ilinde yazılan reçeteler için sağlık tesisini ararken SİVAS şeklinde büyük harflerle yazarak arayınız.

8 Bu ekran reçetenin kayıt edildiğini bildirir
Bu ekran reçetenin kayıt edildiğini bildirir. Sağ alttaki yazıcı simgesine tıklayıp onay için çıktı alınız.

9 ODA ONAYLIDIR İBARESİ OLMASI
Reçeteyi kaydettikten sonraki sonuç ekranında ki yazıcı simgesi ne tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir oda onaylıdır çıktısı vermektedir. HER REÇETENİN EKİNDE ODA ONAYLIDIR İBARESİ OLMASI ZORUNLUDUR. !

10 Odaya onay için reçetelerinizi götürürken reçete türüne göre girilen reçetelerinizin raporlanıp çıktısının alınmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için yukardaki reçete raporlama butonuna tıklayıp gelen ekrandan reçete türünü ve girilen reçetelerin tarih aralığını giriniz ve raporla butonuna basınız.

11 Reçetelerinizi ekranda raporladıktan sonra Sağ alttaki yazıcı simgesine tıklayıp çıktısını alınız.

12 Reçetelerinizi onaya getirirken oda onaylıdır
çıktılarını reçeteye eklemeyi ve 2 nüsha Döküm almayı unutmayınız.! ONAYLANAN 2 NÜSHA DÖKÜMÜN BİR NÜSHASI ODADA ARŞİVLENECEK DİĞER NÜSHASI SGK A GRUBU FATURASINA EKLENECEKTİR.

13 Reçetenin silinmesi için üstteki reçete silme butonuna tıklayınız.

14 Gelen ekranda silmek istediğiniz reçetenin türünü ve reçetenin kayıt edildiği aralığı seçerek raporla butonuna tıklayıp kayıtlı reçetelerinizi çağırınız.

15 Gelen ekranda belirtmiş olduğunuz tarih aralığındaki ve türündeki sisteme kayıt edilen reçeteleriniz raporlanır. Silmek istediğniz reçetenin sağındaki kutucuğu işaretleyip sağ alt taraftaki sil butonuna tıklayınız. Seçilen reçeteleriniz silinecektir.


"Sıralı dağıtım reçete girme, silme ve raporlama" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları