Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İHALE ONAY BELGESİ AHMET BABACAN DÖNER SERMAYE BÜTÇE BİRİMİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İHALE ONAY BELGESİ AHMET BABACAN DÖNER SERMAYE BÜTÇE BİRİMİ."— Sunum transkripti:

1 İHALE ONAY BELGESİ AHMET BABACAN DÖNER SERMAYE BÜTÇE BİRİMİ

2 SUNUM İÇERİĞİ İHALE ONAY BELGESİ İHALE YÖNETİMİ

3 İHALE SÜRECİ

4 Saymanlık kapanış - açılış
İHALE SÜRECİ BÜTÇEMİZİ HAZIRLADIK Saymanlık kapanış - açılış YAPILACAK OLAN İHALENİN ÖDENEĞİ VAR MI ? YOK MU? İHALE ONAY BELGESİ TDMS M1 RAPORU GERÇKLŞ. ANALİTİK BÜTÇE MODÜLÜ GERÇEKLEŞMLERİ ANALİTİK BÜTÇE MODÜLÜ AKTARMALAR ANALİTİK BÜTÇE MODÜLÜ MEVZUATLAR BÖLÜMÜNDEN; İHALE YAPILACAK TERTİBİN YANSIMA KODU VAR MI ? YOK MU? ONA BAKILIR. ÖDENEĞİ YOKSA NE YAPACAĞIM ??? HİZMET ALIMLARININ TOPLU OLARAK GİR VE AKTARMA YAP EKSİ KALEMLERİNİ GÖR ..…

5 İHALE SÜRECİ 5 İhale Dokümanı 6 İhale Onayının alınması
Süreç No Mal Alımı İhale Süreci 1 İhtiyacın ortaya çıkması 2 Teknik Şartnamenin Hazırlanması (md./12) 3 Yaklaşık Maliyet (md./9) 4 İhale usulünün tespiti 5 İhale Dokümanı 6 İhale Onayının alınması

6 İHALE ONAY BELGESİNİN SİSTEM ÜZERİNDEN DÜZENLENMENİ NEDEN İSTİYORUZ…
2012 – 2013 SAYIŞTAY RAPORLARINA GÖRE % 10 LUK DOĞRUDAN TEMİN LİMİTLERİNİN TAKİP EDİLMESİ… BÜTÇEDEN M1 GERÇEKLEŞMENİN DIŞINDA; FATURALAŞTIRILMAMIŞ İHALESİ YAPILMIŞ MİKTARLARIN GÖRÜLMESİ… SAĞLIK TESİSLERİNE ÖDENEKLER İLE İLGİLİ ANALİZ YAPABİLME İMKANI SUNMASI VE ÖDENEKLER İLE İLGİLİ YIL SONUNU TAHMİN YAPILABİLMESİ SİSTEME GİRİLEN İHALELERİN EXCEL AKTARMASI SONUCU; YIL SONU SAĞLIK TESİSİ ve BİRLİK OLARAK ANALİZ ÇALIMASI YAPILMASI.

7 ANALİTİK BÜTÇE MODÜLÜNDEN İHALE ONAY BELGESİ ve İHALE YÖNETİMİ

8 İHALE ONAY BELGESİ Analitik Bütçe Modülü /Kullanıcı Menüsü/İhale Onay Belgesi/ ihale Yönetimi menülerinden giriş yapılır… İHALE KAYDI 2 AŞAMALIDIR.. İhale onay belgesini: ilk ihale kaydının yapılması İhale Yönetimi de: İhalenin sonucunda ödenmesi gereken faturadaki KDV hariç tutar, toplam ödenecek tutar , İhale alım şekli değişikliği ve alınan malzeme miktarlarının güncellemek için kullanılır.

9 İHALE ONAY BELGESİ İhale Onay belgesine giriş yapılır.
Ayrılan bütçe yerine o alım için harcanacak miktar yazılır. Mal/Hizmet/Yapım grubu seçilir. İşin adı tanımı niteliği yazılır. İşin miktarı bölümüne rakam ve yazı girilir. İhale usulü /ihale şekli İhale alım türü Alt kısımda ihaleyi kaydet butonu seçilir. Hangi tertip/malzeme alınacaksa o satır bulunur.

10 İHALE ONAY BELGESİ İhale kaydet butonu ile ihale kaydı yapılır.
ONAYSIZ ihale kaydında kullanılabilir miktarda bloke başlamaz ancak ; doğudan temin alımları için 21-f ve 22 d girilen miktardaki ilk ayrılan bütçe kdv siz miktarlarını toplamaya başlar. Geçmiş ihale butonu ile yeni girilen onaysız halde olan ihale onaylı hale getirilir.

11 İHALE ONAY BELGESİ Sarı alanlar bu bölümde doldurulur ve bir daha izin verilmez.. Kırmızı kaydet butonuna basılır. Kaydetmek için tamam denir ve ihale onaylı hale getirilerek tertipde bloke bu alım için kullanılan limit ödenekten düşülmüş olur. Görünen veya kalan miktar kullanılabilir miktardır.

12 İHALE SONUÇ AŞAMASI İhale Yönetim bölümünden faturası gelen kayıtlı ihale Referans koduna göre çağrılır ve sol tarafta bulunan işareti tıklanarak DÜZELT bölümüne geçilir. Düzelt bölümünde gerekli güncellemeleri yapılır. Yazdır bölümünden ihale onay belgesi çıktısı alınır.

13 İHALE SONUÇ AŞAMASI Düzelt butonu ile kayıtlı ihale açılır ve ihaleye son hali verilerek kapatılır. Bu bölümde: KDV hariç tutar, toplam ödenecek tutar , İhale alım şekli değişikliği ve alınan malzeme miktarlarının güncellemeleri yapılır. Sağ alt bölümdeki Güncelleme butonu ile ihale kaydı güncellenir…

14 İHALE SONUÇ AŞAMASI İhaleye son şeklini verirken ihale sonucunu, KDV hariç miktarı ve ihale maddesini doğru tanımlayınız bloke ve doğrudan temin tablosu güncellemesi yapılıyor. İhale alım şekli değişikliği yapabilirsiniz… Alım şekli değişikliği yapıldığı zaman ihale maddesi 21 /f ve 22 /d işaretlemesi yapılıyorsa doğrudan temin limitlerindeki tabloda artış veya 22 f ve diğerleri seçilirse eksilme yapılıyor.

15 İHALE ONAY BELGESİ İhale kaydı güncellemesi yapıldıktan sonra yazdırma işlemi gerçekleştirilir. Burada Sağlık Tesisi ismini ve onay verecek ihale yetkilisinin ismini girebilirsiniz.. Yazdırı tıklayın ve belgeyi yazdırın..

16 İHALE ONAY BELGESİ İhale Onay belgesi çıktı örneği
Buradan kaydet yaparak bilgisayarınıza kayıt yapabilirsiniz.

17 DOĞRUTAN TEMİN TAKİP TABLOSU
Doğrudan temin tablosu; 21 /f ve 22/ d maddelerine göre alım yapılıp ihaleyi kaydet yapıldığı zaman ayrılan kdv siz miktarlar doğrudan temin tablosunda toplanmaya başlar. İhale onaysız iken bloke başlamamış olsa bile; doğrudan temin limitlerine o yapılan alım kadar ayrılan bütçe miktarı doğrudan teminde toplama yapılır güncellemede değişir artar veya eksilir.. Yapılan kırtasiye ve t. İlaç alımları için ayrılan bütçe KDV hariç bölümüne girilen miktarlar doğrudan temin tablosunda toplanmaya başlar ihale sonuçlanana güncellenene kadar bu miktarları tutar. Eğer ihale sonuçlanmamış düzelt işleminden güncelleme yapılmamış ise; tertip blokesi de KDV siz girilen ayrılan bütçe miktarını tutulur… Aşağıdaki tabloda; sonuç girilmemiş ayrılan kdv siz miktarları olan bir alımın doğrudan temin tablosu görülmektedir.

18 TERTİP KALAN BÜTÇE - BLOKE TABLOSU
İhale yapılmadan önceki ve yapıldıktan sonraki bloke hali görülmekte.. Tertipde ne kadar kullanılabilir ödeneğin olduğu görülmekte.. Yapılacak ihale bu miktardan az olmalıdır fazla ise aktarma yapılmalıdır. İhale sonuçlandı ve güncellemesi yapıldı ; ayrılan bütçe kdv siz miktar, ihale usulü veya ihale sonucu girildikten sonra hem doğrudan temin hem de tertip blokesinde tutulan miktarların da değişerek güncellenecektir.

19 KALEMDE ÖDENEK OLMAZ İSE
Ödeneği olmayan kalemden alım yapılacağı zaman sisteme giriş yapılıp kaydet aşamasına gelindiği zaman sistem uyarı vermektedir. Ç ö z ü m ; aktarma yapılarak ödenek aktarılarak ihaleye çıkılması..

20 İHALE KAYIT LİSTESİ Yapılan ihalelerin listesini görmek için ;
İhale yönetimi menüsünden Excele aktarma yapılarak görülebilir. Filtreleme yaparak analiz yapabilirsiniz.. İhale kaydı yapılmış, alıma çıkılmış; ancak ihale sonuçlanmamış

21 İHALENİN İPTALİ İLGİLİ TERTİBE MİKTARIN İADESİ BLOKELERİN KALKMASI
İptal edilen veya yanlış girilen ihaleye miktarlarının 0 girilmesi halinde, tel veya e posta ile ulaşarak sistemden silme işlemleri yapılmaktadır..

22 %10 Doğrudan Temin Tablosu
Sınıfı Onaylı Bütçe Onaylı Bütçenin %10 Gerçekleşme Gerç. Oranı Kalan HIZMET % 19 MAL % 60 YAPIM % 56

23 TEŞEKKÜRLER


"İHALE ONAY BELGESİ AHMET BABACAN DÖNER SERMAYE BÜTÇE BİRİMİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları