Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KAHRAMANMARAŞ SİYASİ HARİTASI Kahramanmaraşın Yüzölçümü: 14.327 km² Nüfus: 1.044.816 (2010)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KAHRAMANMARAŞ SİYASİ HARİTASI Kahramanmaraşın Yüzölçümü: 14.327 km² Nüfus: 1.044.816 (2010)"— Sunum transkripti:

1

2 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KAHRAMANMARAŞ SİYASİ HARİTASI Kahramanmaraşın Yüzölçümü: 14.327 km² Nüfus: 1.044.816 (2010) İl Trafik No: 46 Rakım: 568

3 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

4 İSKAN: FİZİKSEL YERLEŞİMİN DÜZENLENMESİ 2011 ETÜT PROJE PROGRAMINDA OLAN İŞLER -GÖKSUN Fındık Köyü(Köy Nakli) -MERKEZÇağırgan Köyü(Köy Nakli) -MERKEZÇokran Köyü(Köy Nakli) -MERKEZGölpınar Köyü(Köy Nakli) -MERKEZHacılar Köyü(Köy Nakli) -MERKEZKalekaya Köyü(Köy Nakli) -MERKEZSadıklı Köyü(Köy Nakli) -MERKEZYeşildere Köyü(Köy Nakli) -MERKEZÇamlıca Köyü (Afet dolayısıyla köyün geride kalan kısmının nakli) -GÖKSUN Fındık Köyü(Köy Nakli) -MERKEZÇağırgan Köyü(Köy Nakli) -MERKEZÇokran Köyü(Köy Nakli) -MERKEZGölpınar Köyü(Köy Nakli) -MERKEZHacılar Köyü(Köy Nakli) -MERKEZKalekaya Köyü(Köy Nakli) -MERKEZSadıklı Köyü(Köy Nakli) -MERKEZYeşildere Köyü(Köy Nakli) -MERKEZÇamlıca Köyü (Afet dolayısıyla köyün geride kalan kısmının nakli)

5 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ -GÖKSUN FINDIK KÖYÜ KÖY NAKLİ İlimiz Göksun İlçesinde yapımı devam eden Adatepe barajı göl alanında kalan Fındık köyünde Devlet eliyle iskan duyurusu yapılmış ancak, Devlet eliyle iskan istemediklerinden dolayı Bakanlığımıza fiziksel yerleşimin düzenlenmesi (köy nakli) etüt proje programına teklif edilmiştir. Bakanlığımızca 2011 etüt proje programına alınmıştır. Müdürlüğümüze İskan Kanununun 16. maddesi gereğince iskan duyurusu yapılarak başvurular alınmış ve 228 başvuru olmuş olup bunlardan hak sahipliği kriteri taşıyan 78 kişiye ait Mahalli İskan Komisyonu kararları alınarak Bakanlığımıza incelemeye gönderilmiş ve kesinleşmiştir. 78 hak sahibi ailenin bulunduğu Fındık köyü için Yeni yerleşim yeri seçme çalışmaları devam etmektedir. İlimiz Göksun İlçesinde yapımı devam eden Adatepe barajı göl alanında kalan Fındık köyünde Devlet eliyle iskan duyurusu yapılmış ancak, Devlet eliyle iskan istemediklerinden dolayı Bakanlığımıza fiziksel yerleşimin düzenlenmesi (köy nakli) etüt proje programına teklif edilmiştir. Bakanlığımızca 2011 etüt proje programına alınmıştır. Müdürlüğümüze İskan Kanununun 16. maddesi gereğince iskan duyurusu yapılarak başvurular alınmış ve 228 başvuru olmuş olup bunlardan hak sahipliği kriteri taşıyan 78 kişiye ait Mahalli İskan Komisyonu kararları alınarak Bakanlığımıza incelemeye gönderilmiş ve kesinleşmiştir. 78 hak sahibi ailenin bulunduğu Fındık köyü için Yeni yerleşim yeri seçme çalışmaları devam etmektedir. İSKAN:

6 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ -MERKEZE BAĞLI ÇAĞIRGAN, ÇOKRAN, GÖLPINAR, HACILAR, KALEKAYA,YEŞİLDERE VE SADIKLI KÖYLERİNDEKİ ÇALIŞMALAR Müdürlüğümüzce 2011 Etüt proje programında yer alan merkeze bağlı ÇAĞIRGAN, ÇOKRAN, GÖLPINAR, HACILAR, KALEKAYA ve SADIKLI Köylerinde bilgilendirme toplantıları yapılmıştır. Yapmış olduğumuz bilgilendirme toplantıları sonucunda, Köy muhtarları verdikleri dilekçe ile köy naklinden vazgeçtiklerini belirtmişlerdir. Müdürlüğümüzce Köy muhtarlarının dilekçeleri Bakanlığımıza programdan çıkarılma üzere iletilmiş ve Bakanlığımızca anılan köyler 2011 etüt proje programından çıkartılmıştır. Yeşildere köyü Osmaniye İline bağlandığından İlimiz programında çıkarılmıştır. İSKAN:

7 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ -PAZARCIK ÇAMLICA KÖYÜ Afet dolayısıyla daha önceki yıllarda bir kısmı taşınan köyün geride kalanlarının nakli amacıyla Fiziksel yerleşimin düzenlenmesi Etüt proje programına alınan Çamlıca köyünde bilgilendirme toplantısı yapılarak 18.03.2011 tarihinde iskan duyurusu yapılmıştır. Herhangi bir başvuru olmamıştır. Köy Muhtarı Pazarcık kaymakamlığına dilekçe vererek köy naklinde vazgeçtiklerini belirtmişlerdir. Bakanlığımıza Etüt Proje Programından çıkarılması için yazı yazılmış ve programdan çıkarılmıştır. İSKAN:

8 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ -DEVLET ELİYLE İSKAN 2011 ETÜT PROJE PROGRAMINDA OLAN İŞLER - Adatepe barajı - Kandil barajı - Afşin Elbistan termik santralı - Menzelet barajı - Klavuzlu barajı - Tekeli yörük göçebeleri - Adatepe barajı - Kandil barajı - Afşin Elbistan termik santralı - Menzelet barajı - Klavuzlu barajı - Tekeli yörük göçebeleri İSKAN:

9 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İlimiz Göksun ilçesinde yapımı devam eden Adatepe barajından; Fındık, Karadut, Kale, Küçüksu ve Karaömer köyleri etkilenmektedir. 2010 yılında bu köylerde bilgilendirme toplantıları yapılarak iskan duyurusu yapılmıştır. Fındık ve Güçüksu köyünden 11 başvuru olmuş ve 4 aile hak sahibi olmuştur. Mahalli iskan komisyon kararları incelenmek üzere Bakanlığımıza iletilmiştir. Baraj göl alanında kalan Fındık köyü fiziksel yerleşim etüt proje programındadır. Gücüksu köyüde fiziksel yerleşim isteğinde bulunmuş olup; Bakanlığımız 2012 etüt programına teklif edilmiştir. İlimiz Göksun ilçesinde yapımı devam eden Adatepe barajından; Fındık, Karadut, Kale, Küçüksu ve Karaömer köyleri etkilenmektedir. 2010 yılında bu köylerde bilgilendirme toplantıları yapılarak iskan duyurusu yapılmıştır. Fındık ve Güçüksu köyünden 11 başvuru olmuş ve 4 aile hak sahibi olmuştur. Mahalli iskan komisyon kararları incelenmek üzere Bakanlığımıza iletilmiştir. Baraj göl alanında kalan Fındık köyü fiziksel yerleşim etüt proje programındadır. Gücüksu köyüde fiziksel yerleşim isteğinde bulunmuş olup; Bakanlığımız 2012 etüt programına teklif edilmiştir. -ADATEPE BARAJI İSKAN:

10 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İlimiz Ekinözü ilçesinde yapımı devam eden Kandil barajından; Soysallı, Çiftlikkale, Dağdere, Kandil, Ambar ve Yeniköy köyleri etkilenmektedir. 2010 yılında bilgilendirme toplantıları akabinde iskan duyuruları yapılmıştır. Soysallı köyünde 79, Çiftlikkale köyünden 1, Kale köyünden 1 ve Karadut köyünden 1 olmak üzere toplam 82 Devlet eliyle iskan başvurusu olmuştur. Hak sahibi olan 42 aileye ait mahalli iskan komisyon kararları Bakanlığımıza incelenmek üzere gönderilmiştir. -KANDİL BARAJI İSKAN:

11 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ Bakanlığımızca yapılan inceleme sonucunda; Devlet eliyle İskan başlangıcı olarak işin Bakanlar Kurulu Kararı, Kamu Yararı Kararı veya Proje onay tarihlerinden önce olanın esas alınması istenerek Mahalli İskan Komisyon Kararlarının yeniden düzenlenmesi istenmiştir. Adatepe Barajının Bakanlar Kurulu Tarihi 1992 yılı, Kandil Barajının lisans tarihinin ise 2006 Yılı olması ve Müdürlüğümüzce 2010 Yılında İskan Etüt çalışmaları yapıldığından hangi tarihin İskan Etüdü başlangıcı olarak baz alınacağı konusunda tereddüde düşüldüğünden Bakanlığımıza Hukuk Müşavirliğine görüş sorulmak üzere yazı yazılmış ve cevabı beklenmektedir. -KANDİL BARAJI İSKAN:

12 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 2008-2009 Yıllarında maden rezerv alanından etkilenen köylerde iskan duyurusu yapılmış ve herhangi bir Devlet eliyle iskan başvurusu olmamıştır. Yeni kamulaştırma alanları olup olmadığına dair EÜAŞ Genel Müdürlüğüne yazı yazılmış, henüz bir cevap gelmemiştir. -AFŞİN – ELBİSTAN TERMİK SANTRALİ (Maden Rezervi) İSKAN:

13 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ -MENZELET- KLAVUZLU BARAJLARI VE TEKELİ YÖRÜK GÖÇEBE GRUBU Bu barajlar ve tekeli yörük göçebe grubu ile ilgili hak sahibi çalışmaları Köy Hizmetleri İl Müdürlüğünce yapılmış olup 2005 yılında 5302 sayılı yasa gereği 346 hak sahibi aile devir alınmıştır. İSKAN:

14 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 2009 YILINDA EV VE TARLA VERİLEN HAK SAHİPLERİ Pazarcık Narlı Bucağı Köyü Çiğdemtepe Mevkii 35 adet iskan konutları yapılarak teslim edildi (2009) TOKİ (Hürriyet Mahallesi)80 adet TOKİ konutları alınarak teslim edildi (2009) AİTİZİ (Karşıyaka Mahallesi)49 adet iskan konutları yapılarak teslim edildi (2009) HAZIR KONUT 200989 adet konut ve tarla 5543 Sayılı İskan Kanunu 9.madesinin 1.bendinin (ç) fıkrasına istinaden alınıp teslim edilmiştir. KIZILENİŞ (Türkoğlu)34 adet Türkoğlu Tekeli-Göçebe grubu ailelerinTarım arazileri verildi konutların yapımı devam etmekte 2012 yılında teslim edilecektir. TOPLAM287 İSKAN: -MENZELET- KLAVUZLU BARAJLARI VE TEKELİ YÖRÜK GÖÇEBE GRUBU

15 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İSKAN: -MENZELET- KLAVUZLU BARAJLARI VE TEKELİ YÖRÜK GÖÇEBE GRUBU

16 İSKAN: -MENZELET- KLAVUZLU BARAJLARI VE TEKELİ YÖRÜK GÖÇEBE GRUBU T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

17 İSKAN: İLİMİZDE BULUNAN TEKELİ YÖRÜK GÖÇEBE GRUBU HAK SAHİBİ AİLELERİN HAK SAHİPLİKLERİNİ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARI Bakanlığımız 10.06.2011 tarih ve B.09.0.YİG.0.16.01.00-445/1151 sayılı ve 17.06.2011 tarih ve B.09.0.YİG.0.16.01.00-445/1209 sayılı yazıları ile İlimizde mülga Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılan hak sahipliği çalışmalarında özellikle göçebe gruplarıyla ilgili hatalı işlemlerin yapıldığının tespit edildiği belirtilmiştir. İlimizde Mahalli İskân Komisyonunca hak sahibi yapılan Tekeli Yörük Göçebe grubu hak sahiplerinin yeniden gözden geçirilerek SSK, Bağkur, Emekli sandığı, Esnaf ve Sanatkârları konfederasyonu, Göçebe belgeleri, taşınmaz mal kayıtlarının hak sahibi olunmadan önceki tarihleri ve tüm aile bireylerini kapsayacak şekilde bakılması ve bir aydan az sigorta kaydı çıkanların iptal edilmeyerek güncellenmesi, güncelleme sonucunda alınacak Mahalli İskân Komisyonu kararı, vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ile Müdürlüğümüzce onaylanmış hak sahipliği listelerinin (EK.17) Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi istenmiştir.

18 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İSKAN: İLİMİZDE BULUNAN TEKELİ YÖRÜK GÖÇEBE GRUBU HAK SAHİBİ AİLELERİN HAK SAHİPLİKLERİNİ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARI Müdürlüğümüzce ilimizde bulunan Göçebe hak sahibi ailelerin SGK ve Taşınmaz mal kayıtları araştırılmış ve 42 hak sahibi ailenin ilk mahalli iskan komisyon kararından (24/08/1995) önce sigorta ve bağkur kayıtlarının olduğu anlaşılmıştır. İlk Mahalli İskan Komisyon kararı olan 24/08/1995 tarihinden önce ssk ve bağkur kaydı olan 42 kah sahibi ailenin hak sahipliklerinin iptaline ilişkin Mahalli iskan Komisyon kararları alınarak Bakanlığımıza incelenmek üzere gönderilmiş, Bakanlığımızca da Hak Sahipliği iptal olan ailelerden taşınmaz ve tarım arazisi verilenler hakkında yönetmeliğin 18’inci maddesi 5’inci fıkrası gereği tapu iptal davası açılması istenmiştir. Hak sahipliği iptal edilen ailelere tebligat ve tapu iptal davası açılma çalışmaları devam etmektedir. Müdürlüğümüzce ilimizde bulunan Göçebe hak sahibi ailelerin SGK ve Taşınmaz mal kayıtları araştırılmış ve 42 hak sahibi ailenin ilk mahalli iskan komisyon kararından (24/08/1995) önce sigorta ve bağkur kayıtlarının olduğu anlaşılmıştır. İlk Mahalli İskan Komisyon kararı olan 24/08/1995 tarihinden önce ssk ve bağkur kaydı olan 42 kah sahibi ailenin hak sahipliklerinin iptaline ilişkin Mahalli iskan Komisyon kararları alınarak Bakanlığımıza incelenmek üzere gönderilmiş, Bakanlığımızca da Hak Sahipliği iptal olan ailelerden taşınmaz ve tarım arazisi verilenler hakkında yönetmeliğin 18’inci maddesi 5’inci fıkrası gereği tapu iptal davası açılması istenmiştir. Hak sahipliği iptal edilen ailelere tebligat ve tapu iptal davası açılma çalışmaları devam etmektedir.

19 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PAZARCIK ÇİĞDEMTEPE KÖYÜ REZERV ARSA SATIŞI Çiğdemtepe köyünde bulunan 74 adet rezerv parsellerin satışı için hak sahipliği çalışması 2010 yapılmış olup, 103 aile hak sahibi olmuştur. 25.05.2011 tarihinde noter huzurunda mahallinde kura çekilişi yapılmıştır. Arsa bedelinin tamamını yada ilk taksidini yatıran 69 hak sahibi aileye temlikleri yapılarak tapuları verilmiştir. Kura sonucu parsel çıkmayan 29 hak sahibi aile için parsel üretim çalışmaları devam etmekte olup; hazırlanan tadilat imar planı İl Özel İdaresince onaylanmış, Parselasyonu Müdürlüğümüzce tamamlanarak tapuya tescilleri sağlanmıştır. Pazarcık mal müdürlüğünden tahsisleri istenmiştir. Çiğdemtepe köyünde bulunan 74 adet rezerv parsellerin satışı için hak sahipliği çalışması 2010 yapılmış olup, 103 aile hak sahibi olmuştur. 25.05.2011 tarihinde noter huzurunda mahallinde kura çekilişi yapılmıştır. Arsa bedelinin tamamını yada ilk taksidini yatıran 69 hak sahibi aileye temlikleri yapılarak tapuları verilmiştir. Kura sonucu parsel çıkmayan 29 hak sahibi aile için parsel üretim çalışmaları devam etmekte olup; hazırlanan tadilat imar planı İl Özel İdaresince onaylanmış, Parselasyonu Müdürlüğümüzce tamamlanarak tapuya tescilleri sağlanmıştır. Pazarcık mal müdürlüğünden tahsisleri istenmiştir. İSKAN:

20 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: -3621 SAYILI KANUN KAPSAMINDA KIYI KENAR ÇİZGİSİ ÇALIŞMALARI

21 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: -3621 SAYILI KANUN KAPSAMINDA KIYI KENAR ÇİZGİSİ ÇALIŞMALARI Müdürlüğümüzce İlimizde bulunan baraj ve göletlere ilişkin Kıyı Kenar Çizgisi tespit programı hazırlanarak Valiliğimizin onayına sunulmuş ve onaylanmıştır. Onaylanan kıyı kenar çizgisi tespit programı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, programda olan baraj ve göl alanlarının halihazır haritalarının temin edilmesi amacıyla yazılmış, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince 2011 yılı içerisinde herhangi bir halihazır harita temini yapılamadığından kıyı kenar çizgisi tespiti yapılamamıştır. 2011 yılı içerisinde kıyı kenar çizgisi tespit komisyonunca, Pazarcık ilçesinde bulunan ve önceki yıllarda Pazarcık Kaymakamlığının talebi olan Kartalkaya barajında 1/1000 ölçekli 22 paftada eksik halihazır haritalar müdürlüğümüzce tamamlanarak kıyı kenar çizgisi tespiti yapılmış ve Bakanlığımıza onaya gönderilmiştir. Müdürlüğümüzce İlimizde bulunan baraj ve göletlere ilişkin Kıyı Kenar Çizgisi tespit programı hazırlanarak Valiliğimizin onayına sunulmuş ve onaylanmıştır. Onaylanan kıyı kenar çizgisi tespit programı İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, programda olan baraj ve göl alanlarının halihazır haritalarının temin edilmesi amacıyla yazılmış, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince 2011 yılı içerisinde herhangi bir halihazır harita temini yapılamadığından kıyı kenar çizgisi tespiti yapılamamıştır. 2011 yılı içerisinde kıyı kenar çizgisi tespit komisyonunca, Pazarcık ilçesinde bulunan ve önceki yıllarda Pazarcık Kaymakamlığının talebi olan Kartalkaya barajında 1/1000 ölçekli 22 paftada eksik halihazır haritalar müdürlüğümüzce tamamlanarak kıyı kenar çizgisi tespiti yapılmış ve Bakanlığımıza onaya gönderilmiştir.

22 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: -3621 SAYILI KANUN KAPSAMINDA KIYI KENAR ÇİZGİSİ ÇALIŞMALARI KARTALKAYA BARAJI KIYI KENAR ÇİZGİSİ TESPİT ÇALIŞMASI

23 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: -3621 SAYILI KANUN KAPSAMINDA KIYI KENAR ÇİZGİSİ ÇALIŞMALARI KARTALKAYA BARAJI KIYI KENAR ÇİZGİSİ TESPİT ÇALIŞMASI

24 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: - MÜCAVİR ALAN ÇALIŞMALARI 1- Pazarcık İlçesi Mücavir Alan Sınırı (Bakanlığımızca onaylandı) 2- Narlı Beldesi Mücavir Alan Sınırı (Bakanlığımızda onaya gönderildi ve uygun bulunmadı) 1- Pazarcık İlçesi Mücavir Alan Sınırı (Bakanlığımızca onaylandı) 2- Narlı Beldesi Mücavir Alan Sınırı (Bakanlığımızda onaya gönderildi ve uygun bulunmadı)

25 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: - 2011 YILI İÇERİSİNDE İNCELENEREK ARŞİVLENEN İMAR PLANLARI İLÇE ONAYLAYAN KURUM KARAR TARİH / NO. PLAN TÜRÜ Pazarcık Narlı Belediyesi 07.09.2010 - 33,34,35,36 ve 37 Plan Değişikliği Göksun İl Özel İdaresi 07.01.2011 - 17 Mevzi İmar Planı Elbistan Bakış Belediyesi 01.10.2010 - 13 Plan Değişikliği Elbistan Karaelbistan Bel. 07.01.2011 - 02 İlave İmar Planı Elbistan İl Özel İdaresi 02.12.2010 - 235 Uygulama İmar Pl. Göksun İl Özel İdaresi 09.02.2011 - 24 Uygulama İmar Pl. Elbistan Bakış Belediyesi 04.01.2011 - 02 Plan Değişikliği Pazarcık Narlı Belediyesi 07.12.2010 - 44 Plan Değişikliği Elbistan Bakış Belediyesi 04.03.2011 - 08 Plan Değişikliği Pazarcık Narlı Belediyesi 05.04.2011 - 17 / 18 Plan Değişikliği Türkoğlu İl Özel İdaresi 05.04.2011 - 54 Mevzi İmar Planı Pazarcık İl Özel İdaresi 05.04.2011 - 53 Plan Değişikliği Andırın İl Özel İdaresi 08.04.2011 - 85 Plan Değişikliği Türkoğlu İl Özel İdaresi 05.05.2011 - 96 Mevzi İmar Planı

26 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: - 2011 YILI İÇERİSİNDE İNCELENEREK ARŞİVLENEN İMAR PLANLARI İLÇE ONAYLAYAN KURUM KARAR TARİH / NO. PLAN TÜRÜ Pazarcık Narlı Belediyesi 03.05.2011 - 23 Plan Değişikliği Andırın İl Özel İdaresi 02.06.2011 - 105 Mevzii İmar Planı Merkez İl Özel İdaresi 02.06.2011 - 107 Mevzi İmar Planı Pazarcık Narlı Belediyesi 07.06.2011 - 28 ve 29 Plan değişikliği Türkoğlu İl Özel İdaresi 05.07.2011 - 119 Plan Değişikliği Merkez İl Özel İdaresi 05.07.2011 - 118 Mevzi İmar Planı Pazarcık İl Özel İdaresi 08.07.2011 - 135 İlave İmar Planı Elbistan Karaelbistan Bel. 03.05.2011 - 07 Plan Değişikliği Türkoğlu İl Özel İdaresi 07.07.2011 - 134 nazım İmar Planı Elbistan Karaelbistan Bel. 11.11.2011 - 04690 İlave İmar Planı Türkoğlu il Özel İdaresi 08.08.2011 - 138 Plan Değİşikliği Afşin Bakraç Belediyesi 09.03.2010 - 2010/02 Nazım İmar Planı Pazarcık Narlı Belediyesi 04.11.2011 - 36 Plan Değişikliği

27 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: - 2011 YILI İÇERİSİNDE İNCELENEREK ARŞİVLENEN HALİHAZIR HARİTALAR SAYI YERONAMA MERCİİ 1 TÜRKOĞLU CECELİ KÖYÜ 399 PARSEL İL ÖZEL İDARESİ 2 ANDIRIN ÇOKAK KÖYÜİL ÖZEL İDARESİ 3 ANDIRIN AKİFİYE KÖYÜ 13 ADA 10 PARSEL İL ÖZEL İDARESİ 4 GÖKSUN ÇAĞLAYAN KÖYÜİL ÖZEL İDARESİ 5 MERKEZ BULUTOĞLU KÖYÜİL ÖZEL İDARESİ 6 MERKEZ KAPIÇAM KÖYÜİL ÖZEL İDARESİ 7 TÜRKOĞLU ÖZBEK KÖYÜİL ÖZEL İDARESİ

28 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: - 2011 YILI İÇERİSİNDE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE YAPILAN İFRAZ-TEVHİTLER SAYIİŞKURUMYER 1 TEVHİDMİLLİ EĞİTİM MERKEZ DERE KÖY 5023 ADA 1 VE 3 PARSEL 2 İFRAZKREDİ YURTLAR GÖKSUN YURT YERİ 1171 ADA İFRAZ 3 İFRAZ KAMULAŞTIRMA İL KÜLTÜR TURİZM TÜRKOĞLU ARAPLAR KÖYÜ 27 PARSEL 4 İFRAZ KAMULAŞTIRMA İL KÜLTÜR TURİZM TÜRKOĞLU ARAPLAR KÖYÜ 30 PARSEL 5 İFRAZ KAMULAŞTIRMA İL KÜLTÜR TURİZM AFŞİN KARAGÖZ KÖYÜ KAPILI MEVKİİ 517 PARSEL 6 TEVHİDMİLLİ EĞİTİM MERKEZ KARAMANLI MAHALLESİ 1957 ADA 7 İHDAS TEVHİD MİLLİ EĞİTİM MERKEZ DULKADİROĞLU MAH. 433+434 PARSEL 8 İHDAS TEVHİD MİLLİ EĞİTİM MERKEZ ŞEYHADİL MAH 92+102 PARSEL 9 İFRAZTARIM İL MÜD. MERKEZ HACIMUSTAFA KÖYÜ 863 PARSEL 10 İFRAZDİYANET İŞLERİ MERKEZ SERİNTEPE MAH 2854 ADA 1 PARSEL 11 PARSELASYON ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PAZARCIK CİĞDEMTEPE (İSKAN)

29 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İMAR: - 2011 YILI İÇERİSİNDE YAPILAN İDARİ SINIR SAYISALLAŞTIRMALARI SAYIİŞYER 1 İDARİ SINIR ANLAŞMAZLIĞI KAHRAMANMARAŞ İLİ HÜRRİYET KÖYÜ GAZİANTEP İLİ KOÇLU KÖYÜ İDARİ SINIRLARIN YENİDEN BELİRLENMESİ 2 MÜLKİ AYRILMA TALEBİ ANDIRIN İLÇESİ AYŞE PINARI KÖYÜ MERKEZE BAĞLANMA İSTEĞİ 3 İDARİ SINIR TESPİTLERİ PAZARCIK İLÇESİ ŞALLIUŞAĞI KÖYÜ AKÇALAR KÖYÜ ARASI İDARİ SINIR 4 İDARİ SINIR TESPİTLERİ MERKEZ ŞAHİNKAYASI BELEDİYESİ İLE DÖNGEL KÖYÜ ARASI İDARİ SINIR 5 İDARİ SINIR TESPİTLERİ MERKEZ AVCILAR KÖYÜ İLE KOZCAĞIZ KÖYÜ ARASI İDARİ SINIR 6 İDARİ SINIR TESPİTLERİ MERKEZ AVCILAR KÖYÜ İLE KAPIKAYA KÖYÜ ARASI İDARİ SINIR

30 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ -İLİMİZDEKİ MEVCUT KOOPERATİFLER KOOPERATİFLER:

31 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -İLİMİZ MERKEZ İLÇEDEKİ KOOPERATİF DAĞILIMLARI

32 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -İLİMİZ ELBİSTAN İLÇESİNDEKİ KOOPERATİF DAĞILIMLARI

33 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -İLİMİZ AFŞİN İLÇESİNDEKİ KOOPERATİF DAĞILIMLARI

34 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -İLİMİZ PAZARCIK İLÇESİNDEKİ KOOPERATİF DAĞILIMLARI

35 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -İLİMİZ GÖKSUN İLÇESİNDEKİ KOOPERATİF DAĞILIMLARI

36 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -İLİMİZ TÜRKOĞLU İLÇESİNDEKİ KOOPERATİF DAĞILIMLARI

37 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -İLİMİZ ANDIRIN İLÇESİNDEKİ KOOPERATİF DAĞILIMLARI

38 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İLİMİZ MERKEZ VE İLÇELERİNDE 2011 YILI İÇERİSİNDE 130 KOOPERATİF OLAĞAN VE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPMIŞ OLUP; BU GENEL KURULLARA 176 BAKANLIK TEMSİLCİSİ GÖREVLENDİRİLMİŞTİR. İLİMİZ MERKEZ VE İLÇELERİNDE 2011 YILI İÇERİSİNDE 130 KOOPERATİF OLAĞAN VE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPMIŞ OLUP; BU GENEL KURULLARA 176 BAKANLIK TEMSİLCİSİ GÖREVLENDİRİLMİŞTİR. KOOPERATİFLER: -İLİMİZ MERKEZ VE İLÇELERDEKİ 2011 YILINDA GENEL KURUL YAPAN KOOPERATİF SAYISI

39 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİM KURULUNCA İLK ALTI AY İÇERİSİNDE GENEL KURULU TOPLANTIYA ÇAĞRILMAYAN KOOPERATİF SAYISI:9 YEVMİYE DEFTERİ KAPANIŞ TASDİKİ YAPTIRMAYAN KOOPERATİF SAYISI:20 2011 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını Yapmayan 9 adet Konut Yapı Kooperatifi, olağan genel kurul toplantılarını yapmadıklarından ; 20 tane Kooperatifimizde yevmiye defteri kapanış tasdikini yaptırmadıklarından dolayı ilgili kanun gereği Kahramanmaraş Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. YÖNETİM KURULUNCA İLK ALTI AY İÇERİSİNDE GENEL KURULU TOPLANTIYA ÇAĞRILMAYAN KOOPERATİF SAYISI:9 YEVMİYE DEFTERİ KAPANIŞ TASDİKİ YAPTIRMAYAN KOOPERATİF SAYISI:20 2011 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını Yapmayan 9 adet Konut Yapı Kooperatifi, olağan genel kurul toplantılarını yapmadıklarından ; 20 tane Kooperatifimizde yevmiye defteri kapanış tasdikini yaptırmadıklarından dolayı ilgili kanun gereği Kahramanmaraş Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. KOOPERATİFLER: -2011 YILI İLK ALTI AYINDA GENEL KURUL TOPLANTISI YAPMAYAN AKTİF KOOPERATİFLER İLE YEVMİYE DEFTERİ KAPANIŞ TASDİKİ YAPTIRMAYANLAR.

40 T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİFLER: -DENETİM 2011 Yılı içerisinde 6 kooperatif hakkında Müdürlüğümüze şikayette bulunulmuştur. Bunlardan üç kooperatif hakkındaki inceleme sonuçlandırılmış, birisi hakkında somut deliller içermediğinden bakanlığımız görüşü doğrultusunda incelemeye gerek görülmemiş, iki kooperatif hakkındaki inceleme devam etmektedir. 2011 Yılı içerisinde 6 kooperatif hakkında Müdürlüğümüze şikayette bulunulmuştur. Bunlardan üç kooperatif hakkındaki inceleme sonuçlandırılmış, birisi hakkında somut deliller içermediğinden bakanlığımız görüşü doğrultusunda incelemeye gerek görülmemiş, iki kooperatif hakkındaki inceleme devam etmektedir.

41 KAHRAMANMARAŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İmar İskan Ve Kooperatifler Şube Müdürlüğü 2011 yılı faaliyet raporu HAZIRLAYANLAR Ömer GÜNER İmar İskan Ve Kooperatifler Şube Müdürü


"T.C. KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KAHRAMANMARAŞ SİYASİ HARİTASI Kahramanmaraşın Yüzölçümü: 14.327 km² Nüfus: 1.044.816 (2010)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları