Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Www.sorubak.com 8/B SINIFI VELİ TOPLANTISI İsmail KAVURMACIOĞLU Cumhuriyet İlkokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni 8/B Sınıf Öğretmeni.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Www.sorubak.com 8/B SINIFI VELİ TOPLANTISI İsmail KAVURMACIOĞLU Cumhuriyet İlkokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni 8/B Sınıf Öğretmeni."— Sunum transkripti:

1 www.sorubak.com 8/B SINIFI VELİ TOPLANTISI İsmail KAVURMACIOĞLU Cumhuriyet İlkokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni 8/B Sınıf Öğretmeni

2 i CUMHURİYET İ.Ö.O OLARAK AMACIMIZ Hayatta kendine güvenen Ayakları üstünde durabilen Diğer insanlarla iyi ilişkiler geliştiren Sosyal ve kültürel yönden gelişmiş Olumlu davranış özelliklerine sahip katılımcılığı benimsemiş Zamanı kullanmasını bilen Sistemli, üretici, sorumluluk duygusuna sahip sağlıklı bireyler yetiştirmektir.

3 ik4204@hotmail.com TOPLANTININ İÇERİĞİ Genel Durum Yaklaşan Sınavlar Grup Çalışması Yazılılar Televizyonun Getirdikleri ve Götürdükleri Kitap Okuma Saatinin Konulması Öğretmenlerimizin Velilerden Beklentileri Velilerimizin Beklentileri ve Önerileri Bitiş

4 Genel Durum Evdeki çalışma programları istisnalar hariç aksamamalı. Bazı öğrencilerimiz günlük tekrarlarını aksatıyorlar. Bu da hatırlamayı güçleştirdiğinden öğrenmeyi olumsuz etkiliyor.

5 ik4204@hotmail.com Grup Çalışması Çocukları hem ferdi hem de grup olarak yarış havasına sokup motive etmek amacıyla test hazırlıyoruz. Grupları ve grup içindeki öğrencileri başarı durumlarına göre yerlerini değiştiriyoruz. Ufak tefek sıkıntılar haricinde grup çalışmalarımız da gayet güzel gidiyor.

6 ik4204@hotmail.com Televizyonun Etkileri Televizyon izleyen öğrencilerin hafızaları dağınık olur. Ders çalışırken hayal kurmalar artar. Geriye ket vurma yaptığından öğrenmeyi olumsuz etkiler. Çocuk tv. dizileri vs. gibi yerlerdeki dağınık, serseri ve düzensizliği düzen kabul eden tiplemeleri örnek alarak hayatına uydurmaya çalışır. Öğrencinin vaktini çalar. Öğrencinin derse başlamasını, hazır hale gelmesini zorlaştırır. Aile içi iletişimi zayıflatır.

7 Kitap Okuma Saatinin Konulması Çocuklarımızın okuma alışkanlığı edinmeleri adına onlarla beraber, mümkünse ailecek kitap okuma saati belirlemeliyiz.

8 Rehber Öğretmenimiz her konuda velilerimize yardımcı olmaya hazır

9 Öğretmenlerimizin Velilerden Beklentileri Ders Çalışma Proğramının Takibi Çocuklara Değer Verilmesi İletişim Kurma Sorumluluk Duygusu Verme Evrensel Değerlerin Vurgulanması Tüm Derslere Eşit Değer Verme Notun Herşey Olmadığı Vurgulanmalı Öğrencilerin Kardeş ve Arkadaşlarıyla Karşılaştırılması

10 Velilerimizin Beklentileri ve Önerileri www.sorubak.com

11 TEŞEKKÜRLER www.sorubak.com www.sorubak.com


"Www.sorubak.com 8/B SINIFI VELİ TOPLANTISI İsmail KAVURMACIOĞLU Cumhuriyet İlkokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni 8/B Sınıf Öğretmeni." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları