Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EUROCHAMBRES 12’nci YAZ AKADEMİSİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EUROCHAMBRES 12’nci YAZ AKADEMİSİ"— Sunum transkripti:

1 EUROCHAMBRES 12’nci YAZ AKADEMİSİ
Kayseri Sanayi Odası NİHAT MOLU Genel Sekreter EUROCHAMBRES 12’nci YAZ AKADEMİSİ 15-19 Haziran 2009 Obidos- Portekiz

2 AB’ye Katılım Sürecinde Türkiye Ekonomisi ve Sanayi Politikası

3 AB Projelerine Başvuru Eğitimi

4 İtalya Treviso Ticaret Odası
Kayseri Sanayi Odası

5 ABİGEM İrlanda İş Geliştirme Merkezi Londra Ticaret ve Sanayi Odası

6 ETCF AB EĞİTİM PROGRAMI

7 12’nci Yaz Akademisi Eurochambres Akademisi profesyonel bir gelişim programıdır ve özellikle Oda Yöneticileri için tasarlanmıştır. Program İçeriği Avrupa Oda Sistemi Oda Yöneticileri için yol haritaları Oda geliştirme kursları Kişisel gelişim kursları

8 12’nci Yaz Akademisi Akademi Programına Neden Katıldım ?
Odamızda uyguladığımız yönetim faaliyetlerine değer katacağına inandığım için, Lobicilik, stratejik planlama, liderlik ve personeli motive etme konumlarındaki mevcut bilgilerimi güncelleme fırsatı bulacağım için, Diğer Odaların yapmakta olduğu çalışmaları gözlemleyebilmek ve Odamızın mevcut faaliyetleri ile diğer Odaları kıyaslama yoluyla mevcut konumumuzu tespit edebilmek için programa katıldım.

9 12’nci Yaz Akademisi Eğitim Materyalleri
Herbir katılımcıya dosya halinde kurs materyalleri, seçilen kurslar, eğitmenlerin kısa CV’leri ile eğitmenlerin ve organizasyondan sorumlu personelin iletişim bilgilerini içeren materyaller sunulmuştur. Kursiyerler Kurslara maksimum düzeyde bireysel katılım ve karşılıklı görüş alışverişi sağlamak amacı ile katılımcı sayısı 33 katılımcı ile sınırlandırılmıştır

10 12’nci Yaz Akademisi KURSLAR LOBİCİLİK
Kurs içerik olarak Odaların temsil ettiği işdünyasının bakış açısından; lobicilik için önemli taktikleri, tuzakları ve alternatifleri analiz etmiştir. 2. STRATEJİK PLANLAMA Kurs stratejik planlamanın hedef tanımından yürütülmesine, stratejinin etkisinden hedeflerine ulaşıp ulaşmadığına kadar birçok farklı aşamalarını analiz etmiştir.

11 12’nci Yaz Akademisi KURSLAR 3. LİDERLİK
Tecrübeli yöneticiler öğretim teknikleri ve takım üyelerine koçluk yapmak konularını irdelemiştir. PERSONEL MOTİVASYONU Pratik bilgilerle, güncelleştirilmiş personel sorumlulukları, verimlilik artışı ve gelişime teşvik edeci konular incelenmiştir.

12 12’nci Yaz Akademisi Program, başlangıcından sonuna kadar olan tüm aşamalarında; kurs programı, konaklama yeri, seçilen konular, zamanlama, sosyal aktiviteler profesyonelce organize edilmiştir.

13 12’nci Yaz Akademisi Program;
Kariyer gelişmesinde kendine yararlı olacak kişlerle ilişkiyi sürdürme ve Oda yöneticileri arasında bilgi alışverişi sağlama, Pratik araçlarla Oda uygulama ve stratejilerini gözden geçirme, Proje ortakları bulma, bencmarking ve yeni fikirlerin paylaşılması açılarından eşsiz bir fırsat sağlamıştır.

14 12’nci Yaz Akademisi ÖNERİLER
Eğitim formatının daha etkileşimli; workshop ve alıştırma tabanlı olması, Eğitmenlerin sunum içeriklerinin dünyadaki tüm Odaları kapsayacak şekilde pratik tecrübelere ve örneklere dayandırılması, Kurs programını monoton olmaktan koruyacak ve akademi programının daha etkin olmasına katkı sağlayacaktır.

15 12’nci Yaz Akademisi Akademi programına katılmak benim için önemli bir tecrübeydi ve diğer Oda yöneticileri ile bilgi alışverişinde bulunmak için gerçek bir fırsattı. Halen programdaki meslektaşlarımın birçoğu ve eğitmenler ile aktif iletişim halindeyim. Akademi programı geniş bir coğrafyada yeni arkadaşlıklar kurmama imkan sağladı. Ülkemizdeki tüm Oda yöneticilerinin Eurochambers Akademi programına katılarak bu tecrübeye ortak olmasını tavsiye ediyorum.

16 NAZİK İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
NİHAT MOLU Genel Sekreter Kayseri Sanayi Odası


"EUROCHAMBRES 12’nci YAZ AKADEMİSİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları