Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Karşılaştırmalı Eğitim Bu ders notunun tamamı, Ültanır G. (2000) Karşılaştırmalı Eğitim Bilimi, Kuram ve Teknikler, (Ankara: Eylül Kitapevi) adlı kitaptan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Karşılaştırmalı Eğitim Bu ders notunun tamamı, Ültanır G. (2000) Karşılaştırmalı Eğitim Bilimi, Kuram ve Teknikler, (Ankara: Eylül Kitapevi) adlı kitaptan."— Sunum transkripti:

1 Karşılaştırmalı Eğitim Bu ders notunun tamamı, Ültanır G. (2000) Karşılaştırmalı Eğitim Bilimi, Kuram ve Teknikler, (Ankara: Eylül Kitapevi) adlı kitaptan alıntı yapılarak hazırlanmıştır.

2 1.Hafta Bilimsel Karşılaştırma Kuramları Denenceler Oluşturma Yaratıcı bilgilerin toplanması Değişkenlerin sınıflandırılması Denencelerin doğrulanması Karşılaştırma sonuçları ile denencelerin yüzleştirilmesi

3 Denenceler Oluşturma Beklenilen sonuçların daha önceden söylenilmesidir.

4 Yaratıcı bilgilerin toplanması Sosyo-kültürel ve ekonomi-politik değişkenlerin teşhisi ve kendi doğal bütünlüğü ile Eğitim Bilimleri fenomenlerine göre belirlenmesi sürecidir.

5 Değişkenlerin sınıflandırılması Homojen sınıflandırmayı kazanabilmek için sosyo-kültürel, politik-tarihsel ve okul içi ölçütlerine göre değişkenlerin sınıflandırılması.

6 Denencelerin doğrulanması Karşılaştırma sonuçları aracılığıyla denencelerin doğrulanmasıdır.

7 Karşılaştırma sonuçları ile denencelerin yüzleştirilmesi Bu basamak yorumlama modelinin geçerli olup olmadığına karar verildiği basamaktır.


"Karşılaştırmalı Eğitim Bu ders notunun tamamı, Ültanır G. (2000) Karşılaştırmalı Eğitim Bilimi, Kuram ve Teknikler, (Ankara: Eylül Kitapevi) adlı kitaptan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları