Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GÖRSEL E Ğİ T İ M ÇEKEN PROGRAMLAR. CAMTAS İ A STUD İ O Camtasia Studio dünyada en çok tercih edilen ve profesyonel özellikleriyle en kapsamlı ekran kaydı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GÖRSEL E Ğİ T İ M ÇEKEN PROGRAMLAR. CAMTAS İ A STUD İ O Camtasia Studio dünyada en çok tercih edilen ve profesyonel özellikleriyle en kapsamlı ekran kaydı."— Sunum transkripti:

1 GÖRSEL E Ğİ T İ M ÇEKEN PROGRAMLAR

2 CAMTAS İ A STUD İ O Camtasia Studio dünyada en çok tercih edilen ve profesyonel özellikleriyle en kapsamlı ekran kaydı ve düzenleme programıdır. Birçok efekt ekleyebilece ğ iniz video düzenleme aracı sayesinde ekran kaydınızı görsel bir şölene dönüştürebilir ve sunumlarınızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Camtasia Studio akıllı, güçlü ve kullanımı kolay bir programdır.

3 Ekran aktivitelerinizi çok kolay kaydedebilirsiniz. İ sterseniz PowerPoint, webcam, veya ses kayıtlarınızı da Camtasia Studio ile kaydedebilirsiniz. HD kalitesindeki kaydetti ğ iniz ekran aktivite videolarınızı internet sitenizde yayınlayabilir, blogunuza koyabilir, CD/DVD'ye yazabilir veya iPhone benzeri taşınabilir cihazlara da yükleyebilir ve oynatabilirsiniz.

4 Ekranınızın videosunu çekmek için tercih edebilece ğ iniz en profesyonel yazılımlardan olan Camtasia Studio güncel taleplere göre sürekli geliştirilen yazılımlardan birisidir.

5 CAMTAS İ A NE İ ŞE YARAR ? =>Ekran kayıt etme =>power point sunumları yapma =>hd ses kaydı yapma =>videoları düzenleme ve efekt verme =>dinamik görüntü oluşturma =>kapak resimler yapma v.b

6 S İ STEM GEREKS İ N İ MLER İ Microsoft Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 destekler. Microsoft DirectX 9 ve üstü sürüm 1.5 GHz, tek çekirdek işlemci ~ Önerilen: Intel 2.0 GHz çift çekirdek ve üzeri 1 GB RAM minimum ~ Önerilen: 2.0 GB ve üstü 500 MB HDD alanı kurulum için Minimum ekran çözünürlü ğ ü 1024x768 ve üzeri.

7 CAMTASA STUD İ O KURULUM

8 CAMTASIA KURULUMU Bu bölümde Camtasia Studio programının yapımcı şirketi olan TechSmith’in hazırlamış oldu ğ u Lisans Sözleşmesini kabul etmemiz isteniyor. «I accept the license agreement» (Lisans sözleşmesini kabul ettim) seçene ğ ini seçerek bu bölümü geçiyoruz.

9 CAMTASIA KURULUMU Bu bölümde TechSmith şirketi Camtasia Studio programını geliştirmek için kullanıcı yardımı istiyor. Daha sonra karar vermek için ilk seçene ğ i, program gelişmesine yardımcı olmak içinse ikinci seçene ğ i seçip bu bölümü geçiyoruz.

10 CAMTASIA KURULUMU Bu bölüm Camtasia Studio programının Lisans işleminin yapıldı ğ ı bölümdür. İ lk seçenek TechSmith şirketinin bizlere sundu ğ u 30 günlük deneme sürümüdür. Bu seçenekte 30 gün sonunda program bizden bir lisans anahtarı isteyecektir. İ kinci seçenek ise programı daha önceden satın almışsak lisans ismi ve anahtarını girerek programı etkinleştirmek için kullanılır. Uygun olan seçenek seçildikten sonra «Next» butonuna tıklanarak bu bölüm geçilir.

11 CAMTASIA KURULUMU Bu bölümde Camtasia Studio programının bilgisayarımızda hangi sürücü ve dizine kurulaca ğ ı soruluyor. Kendimize uygun olan dizini seçip «Next» butonuna basarak devam ediyoruz.

12 CAMTASIA KURULUMU Camtasia Studio programının kurulumunun bu aşaması «Microsoft PowerPoint» programına Camtasia eklentisi kurma hakkındadır. Eklentiyi kurmak için resim altındaki tiki işaretleyerek devam edebiliriz.

13 CAMTASIA KURULUMU Camtasia Studio programının kurulumunun bu aşamasında kuruluma geçmeden önce, program kurulduktan sonra yapılacak işlemleri seçmemiz isteniyor. Uygun seçenekleri işaretleyip bu bölümü geçiyoruz.

14 CAMTASIA KURULUMU Prpgramın kuruldud ğ unu görüyoruz.

15

16 EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ÇEKMEK SES KAYDI ÇEKMEK İ Ç İ N PowerPoint Sunum Hazırlamak İ çin Belgeden Video Hazırlamak İ çin

17 TUŞUNA BASARAK GÖRÜNTÜ ÇEKMEYE BASLAYAB İ L İ RS İ N İ Z

18 Çekimi başlatmak için REC tuşuna yerine F9’da basılır. Çekimi durdurmak için F10 tuşuna basılır. Çekim esnasında mauseyi sürekli hızlı hareket ettirtmiyoruz Bunun nedeni düzgün zoom yapılamamasıdır.

19 Save and Edit tuşuyla videonuza ulaşabiliriz.

20 Camtasia Studio programının bu sekmesinde kayıt yapılan dosyalar, resimler,videolar yani yapılan klipte bulunan bütün dosyalar yer alır.

21 Camtasia Studio programının bu sekmesinde Camtasi programı kütüphanesinde yüklü tema ve ses dosyaları bulunur.

22 Camtasi Programının bu sekmesinde metinler için ok, konuşma baloncukları, daireler gibi çeşitli şekiller bulunur. Bu şekillere istedi ğ imiz renkleri verebilir. Ayrıca transparan, dışı çizgili gibi çeşitli şekil efektleri verebiliriz.

23 Sol tuşa basıp Snop to video edges basmanız yeterlidir. Camtasi Studio programının bu sekmesinde videonun belli bir kısmına yakınlaştırma uygulayabilir ve belli bir kısmını kesebiliriz.

24 Camtasia Studio programının bu sekmesinde seçili olan bir ses dosyasının klibimizdeki yerini, ses yüksekli ğ ini ya da ses iniş çıkışlarını ayarlayabiliriz.

25 Camtasia programının bu sekmesinde videolar veya resimler arasında çeşitli geçiş efektleri verebiliriz. Ayrıca More butonuyla daha fazla özelliklere ulaşabiliriz.

26 ÇALIŞMAMIZA SES KAYDI EKLEME Ses kaydı eklemek için İ mport media tuşuna basmak yeterli. Sürüklemeyle atabiliriz.

27 CAMTASIA KISAYOLLAR Ekran kaydını başlatır Dışarıdan dosya yükler Proje kayıt & paylaşma Çözünürlük de ğ iştirme Oynatıcı boyutu ayarlama Yakınlaştırma Geri al İ leri al Kes Ayır Kopyala Yapıştır

28 Videomuz bitti ve son olarak kayıt işlemleri yapmak için Produce and share tuşuna basmak gerekir. CD seçelim

29

30 DE Ğ ERL İ VAKT İ N İ Z İ AYIRDI Ğ INIZ İ Ç İ N GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDER İ M SAYGILARIMLA …..HOŞÇAKALIN….. BERAT ÇAVDIRGMYO


"GÖRSEL E Ğİ T İ M ÇEKEN PROGRAMLAR. CAMTAS İ A STUD İ O Camtasia Studio dünyada en çok tercih edilen ve profesyonel özellikleriyle en kapsamlı ekran kaydı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları