Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Windows 7 kurulum için en az 512 MB ram belleğe ihtiyaç duyuyor. Kurulum süresi windows xp'den daha kısa ve daha basit. Kurulum için indirdiğiniz iso dosyasını.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Windows 7 kurulum için en az 512 MB ram belleğe ihtiyaç duyuyor. Kurulum süresi windows xp'den daha kısa ve daha basit. Kurulum için indirdiğiniz iso dosyasını."— Sunum transkripti:

1 Windows 7 kurulum için en az 512 MB ram belleğe ihtiyaç duyuyor. Kurulum süresi windows xp'den daha kısa ve daha basit. Kurulum için indirdiğiniz iso dosyasını dvd ye yazdırıp dvdden kurmalısınız. Kurulum aşamaları: Windows kurulum dosyalarını yüklüyor.

2 Kurulum dosyaları hazırlandıktan sonra kurulum dilini, zaman ve yerel ayarlar için ülkeyi ve klavye dilini seçiyoruz.

3 Sonraki adımda kurulumu başlatmak için Install Now yazısına tıklıyoruz.

4 Karşımıza lisans ve kullanım koşulları geliyor.I accept the license terms kutusunu işaretleyip next düğmesine tıklayalım.

5 Bu aşamada Upgrade seçeneği ile önceki windows sürümlerinden yükseltme yapabiliriz. Ya da Custom (advanced) seçeneği ile yeni bir kurulum yapabiliriz.Bu seçeneği seçip devam ediyoruz.

6 Windows 7'yi kuracağımız sabit disk bölümünü seçip next düğmesine tıklayalım.

7 Bu ekranda windows kopyalanacak dosyaları ayıklıyor.Bu adımda biraz beklemelisiniz

8 Ayıklama ve kopyalama işlemi devam ediyor.

9 Dosyaları ayıklama ve kopyalama bitti.Ek özellikler yükleniyor.Bu işlemden sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.

10 Registry ayarları yükleniyor.

11 Kurulum tamamlanıyor.

12 Görüntü performansını kontrol eden açılış ekranı

13 Windows 7 için kullanıcı hesabı oluşturuyoruz.

14 Bu pencerede güncelleştirmeleri işlemlerini seçip devam edeceğiz. Use recommended settings: Bütün güncelleme ve güvenlik paketlerini kur.Install important updates only: Sadece önemli olan güncelleştirmeleri kur. Ask me later: Yükleme paketlerini kurmam için daha sonra sor demektir.Eğer internet bağlantınız yoksa 3. seçeneği seçin.

15 Saat dilimi ve tarih ayarlarını ayarlıyoruz

16 Masaüstü oluşturuluyor.

17 İşte windows 7 yi kurduk ve masaüstü açıldı.Bundan sonraki resimlerde windows 7 içinde çeşitli bölümleri görebilirsiniz.

18

19

20

21

22

23

24

25


"Windows 7 kurulum için en az 512 MB ram belleğe ihtiyaç duyuyor. Kurulum süresi windows xp'den daha kısa ve daha basit. Kurulum için indirdiğiniz iso dosyasını." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları