Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

WİNDOWS 7 KURULUM  Bilgisayarımızı açarken ekranın sol alt köşesinde Press F2 to enter Setup diye bir yazı çıkar.Bu yazıyı gördüğümüzde ya F2 ve de.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "WİNDOWS 7 KURULUM  Bilgisayarımızı açarken ekranın sol alt köşesinde Press F2 to enter Setup diye bir yazı çıkar.Bu yazıyı gördüğümüzde ya F2 ve de."— Sunum transkripti:

1

2 WİNDOWS 7 KURULUM

3  Bilgisayarımızı açarken ekranın sol alt köşesinde Press F2 to enter Setup diye bir yazı çıkar.Bu yazıyı gördüğümüzde ya F2 ve de çoğunlukla Del tuşuna basacaksınız...

4  Yukarıda gibi bir ekran karşımıza gelecek...Sağ-sol tuşlarıyla Boot yazan menüye geliyoruz ve Enter'a basıyoruz...

5  Yukarıdaki gibi bir ekran gelecek.Sizdeki sıra farklı olabilir.Yukarı-aşağı tuşlarıyla aşağıdaki bölüme geliyoruz.Bu sıralamayı değiştireceğiz.NumLock tuşlarının yanındaki '+' tuşla ilk sıraya CD Rom seçeneğini getireceğiz...

6  Yukarıdaki gibi ilk secenek CD-ROM olacak...  ilk sıraya CD-ROM'u getirdikten sonra F10 tuşuna basın çıkan ekranda yes diyerek yptığımız değişiklikleri kaydedin...Şimdi bilgisayarı restart edin (tekrar başlatın) artık bilgisayarınız cd den açılacaktır.

7  "CD'den veya DVD'den önyükleme için birtuşa basın" yazısını gördükten sonra klavyeden herhangi bir tuşa basıyoruz. Bilgisayarınızı DVD'den başlattıktan sonra açılırken şöyle bir ekran gelecek:

8  Daha sonrasında ise aşağıdaki gibi Burada dili ve klavye tercihinizi ayarladıktan sonra ileri diyoruz.

9  Karşımıza gelen ekranda "Şimdi Yükle" ye tıklıyoruz. Kurulum başlıyor...

10  Ardından kullandığımız DVD'ye bağlı olarak bizden kurmamızı istediğimiz işletim sistemi versiyonunu seçmemizi isteyecek.  Size uygun olan sürümü seçtikten sonra RAM'inize uygun olarak x86(32bit) ya da x64(64bit) olanını seçin.  Size uygun olanı seçtikten sonra İleri'ye tıklayın

11  Lisans anlaşması. Kabul ediyorum tikini işaretleyin ve ileriye tıklayın.

12  Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? Yükseltme seçeneği W7'den bir önceki sürüm için, yani Vista için geçerli. Xp'den W7'ye doğrudan yükseltme yapılamıyor.  Biz de Özel (gelişmiş) diyerek devam edelim.

13  Burada karşımıza çeşitli seçenekler çıktı.  Sil: Var olan bir bölümü siler ve ayrılmamış alan olarak gösterir. (verileriniz kaybolur)  Biçimlendir: Eğer önceden ayırmış olduğunuz bölümler varsa (C ve D gibi) ve örneğin D'deki dosyalarınızın kaybolmamasını istiyorsanız sadece C'yi biçimlendirerek Windows'u oraya kurabilirsiniz.  Yeni: Ayrılmamış bir alanı bölerek yeni bölümler oluşturmanızı sağlar.

14  Windows'u nereye yüklemek istediğimizi soruyor.  Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere bende tek bölüm var ve ayrılmamış alan olarak işaretli. İlk önce bu bölümü ayarlamamız gerekir.  Sürücü seçenekleri (gelişmiş)'e tıklayın.

15  Benim bilgisayarımda daha önceden oluşturulmuş bir alan olmadığı için yeniyi tıklayarak yeni bölüm oluşturuyorum.  Ben işimin uzamaması için bütün hard diski tek bölüm yaptım. Yani sadece C var.  Dilerseniz burada boyutunu belirleyerek yeni bölümler oluşturabilirsiniz.

16  Uygula dedikten sonra böyle bir uyarı mesajı gelecek. Tamam diyerek devam edin. Otomatik olarak yaklaşık 100mb lık bir sistem bölümü oluşturacak.

17  Bütün harddiskimi tek bölüm olarak oluşturdum.  Dilerseniz boyutlarını belirleyerek birden fazla bölüm oluşturabilirsiniz.  Burada görülen 100 MB lık sistem için ayrılan bölüm normalde bilgisayarınızda görünmez, gizlidir.  Sizin ilk oluşturdunuz bölüm "Bölüm 2" diye adlandırılır. Ve bu C diskidir.  Yüklemek istediğiniz bölümü seçtikten sonra ileri tıklayın.

18  Buradan sonrasın otomatik olarak dosyalar kopyalanacak ve Windows yüklenecektir.  Sizin müdahale etmenizi gerektiren bir durum olmayacak. Bu esnada bilgisayar birkaç kez yeniden başlatılabilir.

19  Kurulum tamamlandı ve bilgisayar tekrar yeniden başlatılıyor..

20  Yeniden başladıktan sonra karşımıza gelen ilk ekran. Kullancı adınızı yazın.

21  Bir parola belirlemek isterseniz burada belirleyebilirsiniz. Dilerseniz boş da bırakabilirsiniz.

22  Satın aldığınız Windows'un ürün anahtarını girin. Bu genellikle DVD'nin kutusunda yazıyor olabilir.  Eğer orjinal DVD değilse işaretli olan tiki kaldırdıktan sonra bu adımı atlayın.

23  Otomatik güncelleştirmeleri açabilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.  Eğer orjinal DVD orjinal değilse sistemi etkinleştirmeden önce güncellemeleri açmayın.

24  Sonrasında gelen bir kaç basit ayar ekranından sonra nihayet açılış ekranı..

25  Ve bilgisayarınız kullanıma hazır.  Eğer sisteminize ait bir driver diski varsa sonrasında onu takıp gerekli olan driverları yükleyebilirsiniz.


"WİNDOWS 7 KURULUM  Bilgisayarımızı açarken ekranın sol alt köşesinde Press F2 to enter Setup diye bir yazı çıkar.Bu yazıyı gördüğümüzde ya F2 ve de." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları