Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EYLÜL VE EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL VE EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EKİM AYI MEYVESİ EKİM AYI GEZİMİZ FLORYA ATATÜRK KÖŞKÜ EKİM AYI PARTİMİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EYLÜL VE EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL VE EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EKİM AYI MEYVESİ EKİM AYI GEZİMİZ FLORYA ATATÜRK KÖŞKÜ EKİM AYI PARTİMİZ."— Sunum transkripti:

1 EYLÜL VE EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL VE EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EKİM AYI MEYVESİ EKİM AYI GEZİMİZ FLORYA ATATÜRK KÖŞKÜ EKİM AYI PARTİMİZ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADIK EYLÜL VE EKİM AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZ KASIM AYINDA NELER YAPACAĞIZ? KASIM AYI MİNİ BÜLTENİ KASIM AYI AİLE KATILIMI

2 TÜRKÇE DİL: OKULUMUZ -Okulda ve sınıfta kimler var? -Okulda ve sınıfta hangi kurallara uymalıyız? -Okulda hangi bölümler var? Sınıfta hangi köşeler var? -Okulda çalışanların görevleri nelerdir? FİLLER VE YAVRULARI - Filler hakkında neler öğrenmek istersin? -Uzun burunlu bir hayvan düşünebiliyor musunuz? - Filler hakkında ne biliyorsun? - Filleri nerede gördün? - Filler nerede yaşar? - Filler nasıl nefes alır? - Filler büyük kulaklarını ne için kullanırlar? - Filler ne yer? KARAKTER EĞİTİMİ KONUMUZ: “BARIŞÇIL OLMAK” - Barış nedir? - Niçin barışçıl olmalıyız? - Barış olmasaydı ne olurdu? - Barış dolu bir dünyada neler vardır?

3 ZERAFET VE KİBARLIK ÇALIŞMALARI “BİR ŞEY NASIL İSTENİR? KONUŞANI DİNLEME, SÖZ HAKKI İSTEME -Arkadaşlarımızdan oyuncaklarımızı nasıl isteriz? -Yemek masasında yiyecekleri ve araç-gereçleri nası isteriz? - Konuşanı nasıl dinleriz? - Söz hakkı nasıl isteriz? Konuları ile ilgili sohbet edilerek drama çalışmaları yapıldı. HİKAYE: “Fil Fil Okula Başlıyor” “Pisi Kedi’nin Mutlu Günü” “Anne Ayı İle Sarı Yumak” “Kızamık Olan Fil” “Cumba’nın Evi” “Geceyi Unutan Fil” “Fil Fil Okula Hazırlanıyor” “ Küçük Portakalın Sıra Dışı Öyküsü”, “Minik Ayı Vadu Babam Beni Seviyor mu?”, “Kendini Nasıl Hissediyorsun?”, “Bil Bakalım Seni Ne Kadar Seviyorum” “Barış Yıldızları” isimli hikayeler okundu. MÜZİK: ”Okulum” “Haftanın Günleri ” “Fil ve Arı”, “Spor ve Sağlık” “Cumhuriyet” isimli şarkılar öğrenildi. SANAT: “İlk gün resmim” “İlk gün karnesi” “Palyaço Maskesi” “Daire şekilleri ile yaratıcı çalışmalar” “İlk ve son fil resmi”, “Fil Kulakları”, “Fil Maskesi”, “Parmak baskısı ile Atatürk çerçevesi” isimli çalışmalar yapıldı.

4 OYUN: “Bahçe Oyunları” “Oyun Odasında Oyun” “Tanışma Oyunu” “Selamlaşma” “Heykel” “Ah Benim Turnam” “Anne Fil Diyor ki” isimli oyunlar oynandı. DRAMA: “Fil Burnu” “Fil Kulakları” “Oyunbaz Hortumlar” “Barış Dolu Bir Dünya” “Ayna Draması” isimli drama çalışmaları çalışmaları yapıldı. FEN VE MATEMATİK: “Afrika fili posteri üzerinde fil burnu ve çeşitli fil resimlerinden filin değişik pozisyonlarda ki resimleri incelendi” “Fil Resimleri üzerinde fillerin kulak yapıları incelendi” “Anne ve yavru fil posteri incelendi” “Parmak İzi deneyi” yapıldı. OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK: “1-5 arası ritmik sayma” “Daire şeklini tanıyarak daire köşesi oluşturma” “Sarı rengini tanıyarak sarı köşesi oluşturma” çalışmaları yapıldı. GEZİ ETKİNLİKLERİ: “Okulumuzun bölümleri” “Florya Atatürk Köşküne” geziler yapıldı.

5

6

7 -Büyük- küçük -Sarı -Mutlu-mutsuz -Yaşlı - genç - Az-çok -Daire -Uzun-kısa -1-5 arası ritmik sayma

8 MUZUN YARARLARINI ÖĞRENEREK, MUZLU PASTA YAPTIK.

9

10

11

12

13 CEYLİN YEDİKARDEŞ DEFNE KORKMAZ

14

15 02 Bu haftaki konumuz; “ SONBAHAR ” Bah ç eyi gezerek ç evredeki değişiklikleri g ö zlemliyoruz. Sonbahar yaprakları topluyoruz. 03 Şenlikköy Postanesi’ne geziye gidiyoruz. Bayram kartlarımızı postalıyoruz. 04 Ç İZGİ TİYATRO OKULUMUZDA Bah ç eden topladığımız yapraklarla yaprak baskısı yapıyoruz. 05 “ Mevsimler ” adlı şarkıyı ö ğreniyoruz. Ayıcıkları tartarak ağır- hafif kavramlarını ö ğreniyoruz. 06 Bug ü n sayıları tanımaya başlıyoruz. Sayılarla nesne eşleştirme ç alışması yapıyoruz. “ Sonbahar ” adlı grup ç alışması yapıyoruz. 09 Bu haftaki yaşayan değerler konumuz “ Sorumluluk sahibi olmak ” Sorumluluk sahibi olmak nedir, evdeki ve okuldaki sorumluluklarımız nelerdir? konuşuyoruz. 10 SAAT 09.05 ’ TE ATAMIZI ANIYORUZ VE B Ü ST Ü NE Ç İ Ç EKLER BIRAKIYORUZ. Evden gelirken ç i ç ek getirmeyi unutma! 11 Zerafet ve Kibarlık konumuz; Oyuncakları ve sınıftaki malzemeleri d ü zg ü n kullanma Tren olup t ü m k ö şeleri gezerek oyuncakların nasıl kullanılacağı hakkında konuşuyoruz. D ü zenli – dağınık kavramını ö ğreniyoruz 12 Sonbahar resimleri ile kitap yapıyoruz. 13 Konferans salonunda “ Orman Ç etesi ” filmini izliyoruz.

16 16 Bu haftaki konumuz; V ü cudumuz ve Sağlığımız Sağlıklı olmak ne demektir, sağlıklı olmak i ç in neler yapmalıyız? Soruları ile tartışıyoruz. Not: Diş fır ç alarımızı yeniliyoruz. Evden gelirken yeni bir diş fır ç ası getirmeyi unutma! 17 “ Hapşu ” adlı şarkıyı ö ğreniyoruz. Asitli yiyecek ve i ç eceklerin dişlerimize olan zararlarını yumurta deneyi yaparak ö ğreniyoruz. 18 Sağlıklı beslenmek i ç in neler yememiz gerektiğini ö ğreniyoruz. “ Diş krallığı ” isimli filmi izliyoruz. 19 “ Bay Mikrop ” isimli tekerlemeyi ö ğreniyoruz. “ Meyve Sepeti ” adlı drama ç alışmasını yapıyoruz. 20 Artık malzemelerle diş maketi yapıyoruz. Bug ü n okulumuzda G ö kkuşağı partisi var. Sınıfının renginde giysilerle okula gelmeyi unutma! 23 Bug ü n Gezici k ü t ü phane PAFİN okulumuzda! Kitap almak istersen 10-20 TL arası para getirebilirsin. Sayı- nesne eşleştirme ç alışmaları yapıyoruz. 24 “Ö ğretmenim ” adlı şarkıyı ö ğreniyoruz. Nesnelerle i ç inde- dışında kavramını ö ğreniyoruz. 25 Kasım ayında doğan ö ğrencilerimizin doğum g ü nlerini kutluyoruz. 26 BAYRAM TATİLİ NEDENİ İLE BUG Ü N OKULUMUZ YARIM G Ü N! SAAT 13:30 ’ DA SERVİSLER HAREKET EDİYOR. (N ö bet ç i sınıf uygulamamız yoktur.) 27 BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. İYİ TATİLLER …

17 02 Ç ocuğunuzla birlikte internetten, dergilerden sonbahar ile resimler bulun ve okula g ö nderin. 03 Ç ocuğunuzdan gezide g ö zlemlediklerini size anlatmasını isteyin. 04 Ç ocuğunuzla birlikte markete veya manava giderek sonbaharda yetişen meyve ve sebzeleri inceleyin. 05 Ç ocuğunuzla birlikte evinizde bulunan ağır ve hafif nesneler bularak karşılaştırmasını isteyin. 06 Ç ocuğunuzla bah ç eye ç ıkarak yaprak toplayın. 09 Ç ocuğunuzla birlikte Atat ü rk b ü st ü ne koymak i ç in ç i ç ek ç iden ç i ç ek alıp ertesi g ü n okula g ö nderin. 10 Ç ocuğunuzla evdeki kişilerin sorumlulukları hakkında sohbet edin. 11 Ç ocuğunuzla birlikte ç ocuğunuza ait giysi dolabını d ü zenleyin. 12 Ç ocuğunuzdan gezide g ö zlemlediklerini size anlatmasını isteyin. Ç ocuğunuzla Atat ü rk ’ü n ç ocuklara olan sevgisi ile ilgili sohbet edin. 13 Ç ocuğunuzun sahip olduğu oyuncaklar arasında ormanda yaşayan ve yaşamayan hayvanları gruplandırın.

18 16 Ç ocuğunuzla birlikte ona yeni bir diş fır ç ası alarak okula g ö nderin. Diş temizliği ile ilgili sohbet edin. 17 Ç ocuğunuzla sevdikleriniz i ç in bayram kartı hazırlayın ve postalayın. 18 Ç ocuğunuzla birlikte dişlerinizi fır ç alarken malzemeleri ne şekilde kullanmak gerektiği hakkında ç ocuğunuza ç eşitli sorular sorunuz. 19 Ç ocuğunuzla elleri d ü zg ü n yıkamanın ö nemi hakkında konuşun ve ç ocuğunuzdan ellerini nasıl yıkadığını size g ö stermesini isteyin. 20 Ç ocuğunuzla sağlıklı dişler ile ilgili ne yapmak gerektiğini ve hangi yiyeceklerin dişler i ç in zararlı olduğu hakkında konuşunuz. 23 Ç ocuğunuzla kitap okumanın ö nemi ile ilgili sohbet edin. 24 Ç ocuğunuzdan okulda ö ğrendiği “Ö ğretmenim ” isimli şarkıyı size s ö ylemesini isteyiniz. 25 Ç ocuğunuzla buzdolabınızdaki yiyecekleri inceleyin ve besinlerin yararları ilgili sohbet edin. 26 Ç ocuğunuzla sağlıklı olmanın ne kadar ö nemli olduğu hakkında sohbet edin. 27 Ç ocuğunuzla birlikte aile b ü y ü klerinizi ziyaret edin.


"EYLÜL VE EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL VE EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EKİM AYI MEYVESİ EKİM AYI GEZİMİZ FLORYA ATATÜRK KÖŞKÜ EKİM AYI PARTİMİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları