Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Daha iyi bir hayat için Ticari Yaşamda İş Ahlakı ve Etiklik Anlayışı Ahmet Esen Pfizer İlaçları Ltd.Şti.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Daha iyi bir hayat için Ticari Yaşamda İş Ahlakı ve Etiklik Anlayışı Ahmet Esen Pfizer İlaçları Ltd.Şti."— Sunum transkripti:

1 Daha iyi bir hayat için Ticari Yaşamda İş Ahlakı ve Etiklik Anlayışı Ahmet Esen Pfizer İlaçları Ltd.Şti.

2 Daha iyi bir hayat için Kısaca Pfizer... İnsanların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi amacı ile bilimsel araştırmalar yaparak yenilikçi sağlık ürünleri keşfeden, geliştiren ve 150 ülkede tıbbın hizmetine sunan bir kuruluştur. 1957 senesinden beri Türkiye’de. Dünyada 120.000 çalışan. Türkiye’de 1,000 çalışan.

3 Daha iyi bir hayat için Çalışanlarımızda Ortak Bilinç Pfizer’de ‘Mavi Kitap’ Intranet ortamında bilgi İç denetim ve eğitimler

4 Daha iyi bir hayat için ABD’de İş Ahlakının Tarihçesi 1970’lerde kurumsal rüşvet olayları Dış ülkelerde iş ahlakına aykırı davranışlar yasası (Foreign Corrupt Practices Act - FCPA) - 1977 Rüşvete yasak İç denetim gereksinimi Teftiş kurulunun artan sorumlulukları İş etkinlikleriyle ilgili yeni politikalar Bilinçlenmede artış

5 Daha iyi bir hayat için Temel İş Etkinlik Politikalarımız Yasalara uygunluk ve etik davranış Çıkar çatışmaları Ticari rüşvet İstihdam politikaları Rekabette anti-tröst ilkeler Hükümetle ilişkilerde tutarlılık Kayıt dışı veya tutarsız fonların veya aktiflerin olmaması

6 Daha iyi bir hayat için Yasalara Uygunluk ve Etik Davranış İyi ‘kurumsal vatandaş’ olmak. Tüm kurumsal ilişkilerimizde dürüstlük ve bütünlük. Pfizer’in saygın imajının korunması ve destleklenerek arttırılması.

7 Daha iyi bir hayat için Çıkar Çatışmaları Nedir? Haksız kazanç sağlamanıza ve/veya karar verme sürecinizin haksız olarak etkilenmesine yol açan durumlardır. Nasıl önlenir? Mesafeli ilişkiler kurulmalı. Davranışın şirket imajını ve kişisel imajınızı nasıl etkileyeceği öngörülmeli. Kişisel ve/veya ailevi çıkarlar iyi tanımlanmalı. Kabul edilen hediyeler iyi düşünülmeli. Kişisel çıkar çatışmasına neden olacak durumlar müdüre ve/veya şirket avukatına bildirilmeli.

8 Daha iyi bir hayat için Ticari Rüşvet Rüşvet yasaktır. Haksız ticari uygulamaya sebebiyet verir. Çalışanlarımız ve aracılarımız için mutlak ilkedir.

9 Daha iyi bir hayat için İstihdam Politikaları İnsana saygı Fırsat eşitliği Ayrımcılık ve tacize izin vermemek Sağlık ve güvenlik Açık kapı politikası

10 Daha iyi bir hayat için Rekabette Anti-Tröst İlkeler Serbest rekabeti kısıtlayıcı davranışlardan kaçınmak. Müşterilerimize fırsat eşitliği. Rakip ürünlerin kötülenmemesi. Yanıltıcı reklamların yapılmaması.

11 Daha iyi bir hayat için Hükümetle İlişkilerde Tutarlılık Şirket olarak siyasi parti ve adaylara her türlü katkı yasaktır. Şirket çalışanlarının siyasi hayata katılımlarını destekler. Resmi soruşturmalarda şirket işleriyle ilgili olarak bilgi almak veya tesis ziyaret etmek isteyen kamu örgütlerine destek verilir.

12 Daha iyi bir hayat için Kayıt Dışı veya Tutarsız Fonların veya Aktiflerin Olmaması Beyan edilmemiş veya kayıt dışı aktifler veya fonlar yasaktır. İş kayıtlarının doğruluğu ve tutarlılığı mutlaktır. Aksine durumlarda amirin veya Şirket Uygunluk Denetleyicisi’nin bilgilendirilmesi zorunludur.

13 Daha iyi bir hayat için Teşekkür Ederim.


"Daha iyi bir hayat için Ticari Yaşamda İş Ahlakı ve Etiklik Anlayışı Ahmet Esen Pfizer İlaçları Ltd.Şti." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları