Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1. Internet Explorer tarayıcısı açılır ve Yardım Masası adresi yazılarak sayfası açılır. 2. Gelen ekranda Kullanıcı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1. Internet Explorer tarayıcısı açılır ve Yardım Masası adresi yazılarak sayfası açılır. 2. Gelen ekranda Kullanıcı."— Sunum transkripti:

1 http://yardimmasasi 1. Internet Explorer tarayıcısı açılır ve Yardım Masası adresi yazılarak http://yardimmasasi sayfası açılır. 2. Gelen ekranda Kullanıcı Adı ve Şifre alanları aşağıda belirtildiği şekilde doldurulur ve giriş butonu tıklanır. (Kullanıcı Adı ve Şifre bilgisayarınıza oturum açtığınız bilgilerle aynıdır.)

2

3 YARDIM MASASI MENUSU Tanım: Bu menüde yeni olay kaydı açılır,durum değişiklikleri ve güncellemeler ile mevcut olayların görüntülenmesi sağlanır. Yeni İstek Kaydı Oluşturma: Numaralandırılmış şekilde adımları izliyoruz, 1.Yardım Masası alanı seçilir, 2.Yeni İstek tıklanır, 3.Açılan pencerede sorunumuz için bir başlık yazılır, Sorunumuzun açıklaması yazılır, 4.Kategori öğesine tıklanır, 5.Sorunumuz ile ilgili uygun Kategori seçilir, 6. Son olarak Gönder seçeneğine tıklanarak işlemimiz tamamlanır. YARDIM MASASI MENUSU Tanım: Bu menüde yeni olay kaydı açılır,durum değişiklikleri ve güncellemeler ile mevcut olayların görüntülenmesi sağlanır. Yeni İstek Kaydı Oluşturma: Numaralandırılmış şekilde adımları izliyoruz, 1.Yardım Masası alanı seçilir, 2.Yeni İstek tıklanır, 3.Açılan pencerede sorunumuz için bir başlık yazılır, Sorunumuzun açıklaması yazılır, 4.Kategori öğesine tıklanır, 5.Sorunumuz ile ilgili uygun Kategori seçilir, 6. Son olarak Gönder seçeneğine tıklanarak işlemimiz tamamlanır.

4 3. Talep edilecek işlem veya yaşanılan sorun ile ilgili olan kategori seçilir

5 4. Başlık ve Açıklama Alanları aşağıdaki örnek mantığında doldurulur ve Öncelik kısmından probleminizin aciliyetine göre Öncelik seçilir. Tüm işlemler bittiğinde Gönder butonuna basılır.

6 5. Kategori alanında yapacağınız seçimin doğru olması gerekmektedir.Kategori seçiminden eminseniz gelen mesaj Evet butonuna basılarak karşılanır.

7 6. İşlem hatasız olarak tamamlandıysa aşağıdaki mesaj gelecektir. Ok butonuna basarak işlem sonlandırılır ve son olarak Sayfanın alt kısmında yer alan Kapat butonuna basılarak sayfa kapatılır.

8 Ana ekranın sol kısmında yer alan İstekler grubu altından yapmış olduğunuz taleplere ilişkin son durumları ilgili durumu tıklayarak pencerenin sağ kısmında görebilirsiniz. (Açık, Kapalı,Tümü)

9

10

11

12 Kullanıcılar, Bakanlık kurumsal ağına Başkanlığın yazılı onayını almadan domaine dâhil olmayan herhangi bir cihazla (masaüstü veya dizüstü bilgisayar, kamera vb.) bağlanamaz. Bakanlık kurumsal ağ güvenliğinin sağlanabilmesi için ağa dahil olmayan sunucu ve bilgisayarlar, internet erişimi, güvenlik ve antivirüs yazılımları vb. ağ hizmetlerinden faydalanamaz.

13 LimeWire, eMula, bitTorent vb. paylaşım esaslı programlar kullanılamaz Web kamera kullanılamaz Resmi işlemler dışında internet üzerinden interaktif uygulamalar kullanılamaz (internet üzerinden oynanan oyunlar, mesajlaşma vb. Bakanlık ağı üzerindeki bilgisayarlara yetkisi olmayan kişiler tarafından erişilemez

14 Kurumsal ağ üzerindeki paketleri yakalama, izleme, değiştirme, ip (internet protokol numarası) değiştirme, msn dinleme vb. işlemleri gerçekleştirmeye yönelik programlar kullanılamaz, işlem yapılamaz. Mesajlaşma yazılımlarından ICQ, GTALK, SKYP vb. kullanılamaz.

15 Dosya transferleri sistem güvenliği açısından Bakanlık sunucuları üzerinden hizmet verilen e- postalara eklenmek suretiyle gerçekleştirilir. (Outlook uygulaması kullanılacaktır.)

16 SADECE LİSANSLI PROGRAM KULLANINIZ.

17 YETKİSİZ KİŞİLER YAZILIMSAL veya DONANIMSAL DEĞİŞİKLİKLER YAPAMAZ.

18 TASARRUFLU OL.

19

20 Gümüşhane Web Sitesi DUYURU Formatı

21

22

23

24

25


"1. Internet Explorer tarayıcısı açılır ve Yardım Masası adresi yazılarak sayfası açılır. 2. Gelen ekranda Kullanıcı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları