Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Örnek Veritabanı Yazılımı: Microsoft Access  Microsoft Access, Microsoft firmasının Office paketi içerisinde çıkmaktadır.  Küçük ölçekli uygulamalar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Örnek Veritabanı Yazılımı: Microsoft Access  Microsoft Access, Microsoft firmasının Office paketi içerisinde çıkmaktadır.  Küçük ölçekli uygulamalar."— Sunum transkripti:

1 Örnek Veritabanı Yazılımı: Microsoft Access  Microsoft Access, Microsoft firmasının Office paketi içerisinde çıkmaktadır.  Küçük ölçekli uygulamalar için idealdir.  Diğer Veritabanı yazılımları ile karşılaştıracak olursak daha ucuzdur.Ancak daha az güvenlidir.  Tek bir tabloda 2gb a kadar bilgi saklayabilir.  Aynı anda 255 bağlantıya izin verir.

2 Microsoft Access JET veritabanı: Access tarafından kullanılan JET (Joint Engine Technology, Birleşik Motor Teknolojisi) sayesinde bir çok ortamla etkileşim haline geçebilir ve birden fazla kullanıcı veritabanında işlem yapabilir. Raporlama sistemleri oldukça gelişmiştir. Sihirbaz desteği kullanım kolaylığı sağlar.

3 Microsoft Access İçindeki Temel Nesneler Tablo Sorgu Form Rapor Veri Erişim Sayfaları Makro Modüller

4 Microsoft Access Açılış Ekranı

5 Microsoft Access Bu ekran üzerinden “Boş veritabanı” sekmesi tıklanarak, istenilen isimde bir veri tabanı oluşturulabilir. Yeni veritabanı access üzerinden oluşturulabilineceği gibi dışarıdan veri de alınabilir. Bunun içinden sırasıyla;  Dosya  Dış veri al  Al sekmeleri tıklanır.

6 Microsoft Access Örneğin aşağıdaki şekilde excel dosyasındaki verilerin access aktarılması sırasında izlenen işlemleri sıralayalım.

7 Microsoft Access

8 “Al” penceresinden dosya türü seçilir.

9 Microsoft Access

10

11 Bu ekrandan ise yeni tablo yapılabilir veya bilgiler varolan tablolar üzerine eklenebilir

12 Microsoft Access İstenilen herhangi bir alan veri karmaşasını engellemek için birincil anahtar olarak belirlenebilir.

13 Microsoft Access Sayfa istenilen biçimde isimlendirilebilir. Bu aşamayla birlikte veri alma işlemi bitirilmiş olur.

14 Microsoft Access Excel formatındaki bilgiler, bu işlemden sonra Accesse aktarılmış olur.

15 Microsoft Access


"Örnek Veritabanı Yazılımı: Microsoft Access  Microsoft Access, Microsoft firmasının Office paketi içerisinde çıkmaktadır.  Küçük ölçekli uygulamalar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları