Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

8-9-10 KASIM 2013 UMEDER 2. SRC ÇALIŞTAYI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "8-9-10 KASIM 2013 UMEDER 2. SRC ÇALIŞTAYI."— Sunum transkripti:

1 KASIM 2013 UMEDER 2. SRC ÇALIŞTAYI

2 MADDE 1: 19/06/2013 tarihli /MYB genelgesinde Dağıtım kısmına aşağıdaki kuruluşların da eklenmesi Valilik makamına Jandarma genel Komutanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü

3 Bakanlık Sınav sayısının yılda 4 den 6 ya çıkartılması.
MADDE 2: Bakanlık Sınav sayısının yılda 4 den 6 ya çıkartılması.

4 MADDE 3: Ders müfredat içeriğinin oluşturulması.

5 MADDE 4 Soru bankası ve ölçme değerlendirme test şubesi oluşturulması ve sınav komisyonu kurulması ve gerekirse konularda uzman eğiticilerin görevlendirerek tüm soruların yeniden gözden geçirilmesi ve genelde düşük eğitimli kursiyerlerin anlayacağı nitelikte soruların yeniden hazırlanması.

6 MADDE 5: Sınav sonunda soruların, cevap anahtarı ile birlikte yayınlanması ve hatta mümkünse sınavdan sonra ulusal basında yayınlanması.

7 MADDE 6: Eğitim kurumu müdürü olarak atanacaklarda, üç yıllık eğitim hizmetlerinde yönetici olarak çalışma şartının aranmaması. Bunun yerine en az Ön lisans düzeyinde yüksek okul bitirmiş şartının konması.

8 MADDE 7: Kursiyerlerin sınav başvurularının (ilk sınavdan sonra) otomatik olarak sistem tarafından yapılması.

9 MADDE 8: Kursiyer sınav bilgilerine geriye dönük olarak ulaşılabilmesi.(sınav hakları ve aldığı puanlar)

10 MADDE 9 : Sınav başvurularının, sadece eğitimi veren kurumlar tarafından yapılması. (Kursiyerlere bu hakkın e devletten yapılabilmesi onayının verilmemesi)

11 MADDE 10 : Çift SRC belgesi almak isteyenlerin (yük-yolcu) sınavlarının birlikte yapılması ve hatta ÜDY ve ODY sınavlarının da aynı gün yapılması ve SRC kartlarının birleştirilmesi.

12 MADDE 11 : Güzergah ve Geçiş Belgeleri’ dersinin yurt dışına çıkma yetkisi bulunmayan SRC4 ten çıkarılması

13 MADDE 12: Gece eğitimlerinin adayların gündüz mesailerini aksatmamak amacı ile belirleyeceğimiz bir saate çekilmesi. (Özel Öğretim Kurumlarında bu saat 22:50 dur. )

14 MADDE 13 : Halen faaliyetine devam eden eğitim merkezlerinin ruhsat yenilemelerinde; müktesep hak olarak itfaiye raporunun talep edilmemesi. Aynı eğitimci görevlendiriliyor ise sadece sözleşmenin yenilenmesi. Kuruluş sicil gazetesi vb belgelerin sadece son değişikliklerin istenmesi

15 MADDE 14 : İletişimin daha hızlı ve sağlıklı yürümesi amacı ile mail ortamı veya Kurum-Net gibi bir sistemin kullanılması.

16 MADDE 15 : Eğitime ciddiyet ve verimliliğin artrılması amacı ile
A_ Mesleki Yeterlilik Eğitimi dönemi açmak için Genelge (2013\KDGM-10\MYB)’nin Mesleki Yeterlilik Eğitim Merkezleri tarafından düzenlenicek SRC Mesleki Yeterlilik Eğitimi için her bir eğitim programında en az 1/3 oranın da sınıfta adayın bulunmaması , ODY ve ÜDY Mesleki Yeterlilik Eğitimi için her bir eğitim programında en az 1/3 oranın da sınıfta adayın bulunmaması şartına istinaden , Bakanlıkça yapılacak denetimlerde ders esnasında yukarıda verılen sayıların altına düşülmesi halinde yönetmeliğin ilgili maddesine aykırı hareket edenlere ve ders esnasında ders verebilicek nitelikte kadrolu eğitmenin olmaması karşılığında her dönem için ayrı ayrı 20 (YİRMİ) ihtar verilmesi

17 MADDE 15 E DEVAM B-Kursiyerlerin derse devamlılığını temin maksadı ile. Meşru bir sebebe dayanmadan devamsızlık yapanların kayıtları silinse dahi 6(altı) ay içinde başka bir eğitim kurumuna kayıt yaptıramaması.

18 MADDE : 16 Halen faaliyetine devam eden eğitim merkezlerinin ruhsat yenilemelerinde; Diğer mevzuattaki belge yenileme ücreti gibi Mesleki Yeterlilik Belge Yenilemelerinde o anki ücretin %5 i ne çekilmesi.

19 MADDE:17 Eğitmenlerin farklı kurumlarda bazı derslere onay verilirken, diğer bir kurumda da aynı derslerin onay verilmemesinin önüne geçilmesi Aynı eğitmen için aynı şartların tüm kurumlara göre değerlendirilmesi Bu kapsamda her eğitimciye bir kod vererek ve görevlendirmelerin koda göre yapılması

20 MADDE : 18 SRC-5 VE Tanker eğitimlerinde günlük en fazla 7 saat yerine tekrar 8 saat e çıkarılması.

21 MADDE:19 Sürücülerin 63 yaş şartının tekrar gözden geçirilmesi
Eşya Kargo taşımacılığında çalışan sürücülere kılık kıyafet düzenlemesi getirilmesi için çalışma yapmak.


"8-9-10 KASIM 2013 UMEDER 2. SRC ÇALIŞTAYI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları