Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

420 GÜN INDEKSLENMİŞ DEV GÖRÜNTÜ ARŞİVİ... Platform D hizmeti, online tüm yayın akışının indekslendiği şeffaf bir monitoring hizmetidir. Platform D hizmeti,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "420 GÜN INDEKSLENMİŞ DEV GÖRÜNTÜ ARŞİVİ... Platform D hizmeti, online tüm yayın akışının indekslendiği şeffaf bir monitoring hizmetidir. Platform D hizmeti,"— Sunum transkripti:

1

2 420 GÜN INDEKSLENMİŞ DEV GÖRÜNTÜ ARŞİVİ... Platform D hizmeti, online tüm yayın akışının indekslendiği şeffaf bir monitoring hizmetidir. Platform D hizmeti, Türkiye’de; hiçbir kurumun sahip olmadığı 420 günlük görsel basın arşivine sahiptir.  Platform D, hizmet platformu 420 gün geriye dönük tüm yayınları raporlayabilmekte ve yayınlandığı saat dilimini izleme imkânı vermektedir.  Platform D, raporlanan tüm yayın akışının öncesi ve sonrası ile görüntüsüne ulaşmayı sağlamaktadır.  Platform D Desktop uygulaması, ister dizüstü, ister masaüstü bilgisayara kurularak kullanılabilmektedir. Zaman yönetiminin zorluğunu ve verimliliğinin önemini biliyoruz! PLATFORM D hizmet platformunun kullanıcıları için önceliği, kontrol mekanizmasının sürekli ellerinin altında olmasını sağlayıp, iş yüklerini hafifletmektir.

3

4 PLATFORM D müşterilerinin yaptığı reklam yatırımının, planlamalarına uygun yayınlanıp yayınlanmadığının doğruluğunu ölçümlemek için ULUSAL, YEREL, AVRUPA, AZERBAYCAN, KUZEY IRAK ve ORTADOĞU kanallarında REKLAM TAKİP HİZMETİ veriyor. PLATFORM D hizmet platformu, görsel medya sunumu için geliştirdiği tescilli teknolojisi sayesinde kullanıcılarına çok hızlı olarak raporlama, görüntü izleme ve analiz imkanı sunmaktadır. Bu sayede PLATFORM D kullanıcıları, kendileri için analiz edilmiş bütün görüntüleri düşük bant genişliğine dahi sahip olsalar da, oldukça hızlı bir şekilde izleyebilme ve kontrol edebilme şansına sahip olmaktadırlar. PLATFORM D hizmet platformu ile görsel basında verilen, şeffaf reklam takip raporlama hizmeti sayesinde reklam verenin, yatırımlarının karşılığını %100 almasını sağlamaktadır. Bu rekabet ortamında hedef kitleye ulaşmak ve yapılan yatırımların en doğru şekilde yayınlandığının raporlanması için, D&D MEDYAFORUM Platform D Medya Çözümleri Platformu kurumların çözüm ortağıdır. D&D MEDYAFORUM Platform D üzerinden hatalı ve eksik reklam yayınlarını raporlayan Türkiye’deki tek kurumdur.

5 PLATFORM D müşterilerinin, yaptığı programların, anlaşmalarına uygun yayınlanıp yayınlanmadığının doğruluğunu ölçümlemek için ULUSAL, YEREL, AVRUPA, AZERBAYCAN, KUZEY IRAK ve ORTADOĞU kanallarında YAYIN AKIŞI PROGRAM TAKİP HİZMETİ veriyor. PLATFORM D hizmet platformu, görsel medya sunumu için geliştirdiği tescilli teknolojisi sayesinde kullanıcılarına çok hızlı olarak raporlama, görüntü izleme ve analiz imkanı sunmaktadır. Bu sayede PLATFORM D kullanıcıları ve katılımcıları, katıldıkları programların görüntülerini, bölüm numaralarını, tekrarlarının yayınlanıp yayınlanmadığını, kendileri için analiz edilmiş bütün görüntüleri, düşük bant genişliğine dahi sahip olsalar da oldukça hızlı bir şekilde izleyebilme ve kontrol edebilme şansına sahip olmaktadırlar. PLATFORM D hizmet platformu, görsel basında verdiği şeffaf program takip raporlama hizmeti sayesinde 420 gün geriye dönük görüntü arşivi sağlamaktadır.

6 PLATFORM D, eser sahiplerinin telif kayıplarının minimum düzeye indirilerek, emeklerinin karşılığını maksimum düzeyde almasını sağlayan, hem izleyip hem de rapor alabilecekleri geriye dönük 420 günlük arşive sahip bir hizmet sunmaktadır. PLATFORM D telif sahipleri için görsel basında, reklam jingle, film müziği, dizi müzikleri, klip, fon müziği, canlı performans çalınan eserleri ve söyleyen sanatçıları ve yapımcıları takip etmektedir. Meslek birliği veya yayın kuruluşu ile mutabakatta problem yaşandığı zaman; PLATFORM D kullanıcıları, rapor bilgilerini doğrulamak için internette zaman kaybetmeyecek.. PLATFORM D hizmet platformunun 420 günlük görsel arşivi ile; eserin çalındığı programı bizzat izleyebilme imkanı elde edeceklerdir. Platform D hizmet platformu kullanıcılarının telif hakları şeffaf takip ile koruma altında… Görsel Basın Telif Hakları Takibi Hizmet Başlıkları; Müzik (Yerli /Yabancı)Film ve Diziler (Yerli /Yabancı) Jenerik ve Reklam Jingle D&D MEDYAFORUM Platform D üzerinden canlı performans ve fon müziği takibi yapan Türkiye’deki tek kurumdur.

7 PLATFORM D ANALİST görsel basın reklam, telif, program takip sonuçlarının sayısal verileri ile kurumların, medyadaki durumu, rakipleri veya sektörü hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. Aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık olarak hazırlanan analizlerde kanal, reklam yayın süresi, PT/OPT, bant, spot, sponsorluk, … reklam tipleri, hatalı reklamlar, hangi versiyondan kaç adet yayına girildiği analiz edilmektedir. Sayısal tablolar grafik analizlerle desteklenmektedir. PLATFORM D ANALİST’in tarafsız olarak sunduğu medya analizi, kurumların medya stratejilerini belirleme aşamasında, sektörel hakimiyet sağlayacağı önemli ve güvenilir başvuru kaynağı olacaktır.

8  PLATFORM D hizmet platformu ile kanallar, kendi yayınlarını anında ve detaylı olarak takip edebilirler.  PLATFORM D sayesinde, planlanan yayın akışını değil gerçekte yayınlanan akışı görebilirler.  Boş olan program sponsorluklarını PLATFORM D‘ den görebilir bu doğrultuda satış stratejilerini düzenleyebilirler.  Hatalı ve eksik reklam yayınlarını raporlayarak ana kumandayı uyarabilir, müşteri memnuniyetsizliğini önleyebilirler.  Müşteri reklamasyonlarında RTÜK kayıtlarını beklemek yerine PLATFORM D hizmet platformundan müşterinin belirttiği saat diliminde reklamlarının yayınlanıp yayınlanmadığını hemen kontrol edebilirler.  Pazarlama ekipleri müşteri ziyaretlerinde, müşterilerden gelen kendi reklam yayınları ya da rakiplerinin reklam yayınları ile ilgili soru ve talepleri anında görüntülü rapor olarak sunulabilir ve reklam satışını kolayca gerçekleştirebilirler.

9  Platform D hizmet platformu ile ajanslar reklam verenle ilgili bütün yayın bilgisine ulaşabilir ve müşteri portföyü yaratabilirler.  Platform D hizmet platformu ile ajanslar müşteri sunumlarında reklam yayın analizleri ile müşterilerini sektörel anlamda bilgilendirebilirler.  Platform D hizmet platformu ile ajanslar müşterilerinin yatırımlarının planlamaları ile ilgili müşteri ve kanal mutabakatlarını yapabilirler.  Ajanslar yaptıkları rezervasyonların yayın değişikliklerini anında görebilirler.  Planlama dışında hatalı ya da eksik yayınlanmış reklamların, telafisini ve/veya indirimini alabilirler.  Platform D medya çözümleri platformu şeffaf monitoring hizmeti ile müşteri memnuniyetini maksimuma çıkartarak güven ortamını sağlayabilirler.

10  Reklam verenler PLATFORM D hizmet platformu ile reklamlarının reel yayınlarını takip edebilirler.  PLATFORM D hizmet platformu ile reklam verenler ajanslarının gerçekten istedikleri yerde reklamı yayınlatıp yayınlatmadıklarını görebilirler.  Eksik yayınlarını görebilir, verdikleri bütçenin yayın planına uyup uymadığını kontrol edebilirler.  Reklam verenler yapılan rezervasyonların yayın değişikliklerini anında görebilirler.  Reklam verenler planlama dışında hatalı ya da eksik yayınlanmış reklamların, telafisini ve/veya indirimini ajans ya da kanaldan alabilirler.  Platform D hizmet platformu ile reklam verenler ajans ve kanal mutabakatlarını yapabilirler.

11  Telif hakları meslek birlikleri PLATFORM D hizmet platformu ile kaçak eser kullanımının önüne geçebilirler.  Topladıkları temsili telif bedellerini hak sahiplerine dağıtırken PLATFORM D hizmet platformu ile şeffaflık ilkesine uygun raporlama ve dağıtım yapabilirler.  Meslek birlikleri PLATFORM D hizmet platformundan, telifte temsili dağıtım süreçlerinin yıla dağılması nedeni ile oluşan itirazlar, açılan davalarda 420 gün geriye dönük görüntülere ve rapora ulaşabilirler.  PLATFORM D medya çözümleri platformu şeffaf monitoring hizmeti ile meslek birlikleri sanatçılarının memnuniyetini maksimuma çıkartarak güven ortamını sağlayabilirler. Türkiye’de en büyük müzik meslek birliği olan MESAM Platform D üyesidir.

12  Sinema yapımcıları PLATFORM D medya çözümleri platformundan eserlerinin, yapılan anlaşmadan daha fazla olarak haksız yere tekrarların yayınlanıp yayınlanmadığını görebilirler.  Tv’ de ilk gibi ibarelerle veya orijinal ismi yerine değişik isimle yayınlanan yayınlarını görebilirler.  Sinema yapımcıları PLATFORM D medya çözümleri platformu üzerinden tüm film yayınlarını görebilir, satışını gerçekleştirmedikleri halde yayın yapan kanalları tespit edebilirler.

13  PLATFORM D hizmet platformu ile reklam jingle eser sahipleri reklam jingle’ larının yapılan anlaşmadan daha fazla, haksız yere yayınlanmasını görebilirler.  Reklam jingle eser sahipleri farklı reklam versiyonlarında kullanılan müziklerini tespit edebilirler.  Yaptıkları reklam jingle’ larının anlaşma yapmadıkları markalar tarafından kullanımını tespit edebilirler.  PLATFORM D hizmet platformu ile verilen görüntülü takip hizmeti jingle’ı kullanmadık diyen kurumlara kullanıldığını gösterme imkânı sağlamaktadır.

14  Eser sahipleri PLATFORM D hizmet platformu ile bağlı oldukları Meslek birliklerinin ve edisyon şirketlerinin temsili telif bedellerini kendilerine dağıtırken ellerindeki data ile dağıtımın doğru yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirler.  Yapılan dağıtımı denetleyebilir ve kendi haklarını koruyabilirler. Platform D Hizmet Platformu Sanatçı Dostudur...

15  Edisyon şirketleri PLATFORM D hizmet platformu ile sanatçılarının bağlı oldukları Meslek birliklerinin temsili telif bedellerini dağıtırken ellerindeki data ile dağıtımın doğru yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirler.  Yapılan dağıtımı denetleyebilir ve sanatçılarının haklarını koruyabilirler.  PLATFORM Dmedya çözümleri platformu şeffaf monitoring hizmeti ile sanatçılarının memnuniyetini maksimuma çıkartarak güven ortamını sağlayabilirler.

16  PLATFORM D hizmet platformu RTÜK ‘e, yayıncı kuruluşların ulaştırması gereken görsel dataları tarafsız bir kurumdan hızlı, anında alma imkanı sağlar.  Gelebilecek her türlü itiraza verilecek tepki sürecini, sağladığı hızlı ve online anında izlenebilir data ile en aza indirgeyerek, yargı sürecinizi hızlandırır.  PLATFORM D hizmet platformu şeffaf görüntülü monitoring hizmeti ile yayın akışı, içerikleri ve süresi-reklam yayın akışları, reklam kuşaklarının süreleri gibi tüm raporlamalar görüntüleri ile sunulur.

17  Dizi yapımcıları PLATFORM D medya çözümleri platformundan dizilerinin, yapılan anlaşmadan daha fazla olarak haksız yere tekrarların yayınlanıp yayınlanmadığını görebilirler.  Dizi yapımcıları PLATFORM D medya çözümleri platformu üzerinden tüm dizi yayınlarını görebilir, satışını gerçekleştirmedikleri halde yayın yapan kanalları tespit edebilirler.

18 1- PLATFORM D DESKTOP uygulamasını dizüstü ve/veya masaüstü bilgisayarına kurulumu için yapılması gerekenler nelerdir? Platform D Desktop uygulamasının kurulum dosyasını programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. http://dosya.dmedya.com/PLATFORMD_DES KTOP/PLATFORM_D_SETUP.rar Kurulum içerisinde yapmanız gerekenler açıklanmıştır. Karşınıza çıkacak kurulum adımlarını “İleri” butonuna basarak kurulumu tamamlayın.

19 2- PLATFORM D DESKTOP uygulamasında raporlaması yapılan reklamların videolarını izleyebilmek için bilgisayarımda yüklü olması gereken yazılımlar nelerdir? -Programda raporlanan reklamların videolarını izleyebilmeniz için; http://get.adobe.com/tr/flashplayer/ linkinden güncel Flash Player’ı indirmeniz gerekmektedir.. -Programın çalışması için kurulan bilgisayarda NetframeWork 4.0 surumu kurulu olmak zorundadır. NetframeWork 4.0: http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=17851 adresinden indirilebilir.

20 3- PLATFORM D uygulamasına giriş yapabilmek için, üye olmak gerekir mi? Uygulamanın üye kullanıcıları için tanımlanan [KULLANICI ADI] ve [PAROLA] bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

21 4- PLATFORM D uygulamasında üyesi olduğum raporlama hizmetinden faydalanmak için izlemem gereken yol nedir? Reklam Takibi, Yayın Akışı Takibi, Telif Takibi başlıklarından istediğiniz rapor türünü belirten butonu seçin.

22 5-PLATFORM D uygulamasında raporlama işlemlerinde izlemem gereken yol nedir? 1.ADIM Sol tarafta seçim menüleri yer almaktadır. [KOLON] başlıklarından istediğiniz seçimi ve raporlamak istediğiniz tarih aralığının [BAŞLANGIÇ-BİTİŞ] tarihini seçin.

23 5-PLATFORM D uygulamasında raporlama işlemlerinde izlemem gereken yol nedir? 2.ADIM [RAPOR LİSTELE] butonuna basarak seçimlerinize uygun kriterlerdeki verilerin raporlamasını yapabilirsiniz.

24 6-PLATFORM D uygulamasında raporlama işlemlerinde kullanım kolaylıkları nelerdir? 1. ADIM Rapor başlık kolonlarını (Örneğin : TARİH, KANAL, PROGRAM ADI, ICERİK vb..) Sol sütunda en altta bulunan Kolonlar seçiminden ekleyebilir / çıkarabilirsiniz. veya raporlama tablosunda kolon başlıklarını başlık alanının dışına sürükleyip bırakarak da kolonun raporlamanızda görünmesini engelleyebilirsiniz. İkonuna basarak seçimlerinizi geri alabilir, kolonların ilk halindeki görünümüne geri dönebilirsiniz.

25 Desktop sistemimizden çıkmadan ve ekran geçişi yapmadan raporlama ekranından verilerin analizini yapabilirsiniz. Örneğin “Hangi kanalda hangi markalar çıkmış?” şeklinde bir analiz yapmak için rapordaki [KANAL] sütun başlığı üzerine basılı tutarak, [Gruplama yapmak için kolon başlıklarını bu alana sürükleyiniz] yazısının yer aldığı siyah alana sürükleyiniz. 6-PLATFORM D uygulamasında raporlama işlemlerinde kullanım kolaylıkları nelerdir? 2. ADIM

26 Aşağıdaki görüntüde belirtilen gruplama oluşacaktır.

27 Hangi kanalda, hangi marka reklam vermiş? Görmek için marka kolonunu da gruplama alanına sürükleyerek bırakın. Aşağıdaki özet raporu göreceksiniz. Bu şekilde istediğiniz tüm kolonları gruplayabilirsiniz.

28 GRUPLAMADAKİ EN ÖNEMLİ NOKTA… Gruplama yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kolonları gruplamak istediğiniz sıra ile gruplama alanına taşımaktır. Kanallara göre firmaların kümülatif toplam verilerini almak için önce [KANAL] ardından [FİRMA] kolonlarını gruplama alanına taşımalısınız. “Hangi firma reklamı hangi kanalda çıkmış?” analizine ulaşmak için önce [FİRMA] kolon başlığını daha sonra [KANAL] kolon başlığını gruplama alanına taşımalısınız.

29 Gruplamaların ardından SEÇİM KRİTERLERİNİZİ yansıtan özet tablolar oluşacaktır. Özet raporun yanında bulunan [+ ] tuşuna basarak gruplamayı açabilir, ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

30 7-PLATFORM D uygulamasında reklam video’larını nasıl izleyebilirim? Gruplamaların ardından [+] işaretine basarak açılan ayrıntılı raporda istediğiniz reklamı mouse’nuzun sağ tuşu ile tıklayarak [GÖRÜNTÜ OYNAT] ya da üst menüde yer alan [VIDEO OYNATICI] butonuna basarak izleyebilirsiniz. Videonun sağ tarafında izlediğiniz reklamın rapor bilgilerini görebilirsiniz.

31 8-PLATFORM D uygulamasında raporlarımı excel’e nasıl aktarabilirim? İstediğiniz kriterlerde raporlanan verileri butonuna basarak excel’e aktarabilirsiniz. Raporladığınız veriler süre ve yayın adedi kümülatifi ile birlikte excel’e aktarılır.

32 D&D MedyaForum Medya Çözümleri Platformu ile, Medyada Çözümsüz Talep Kalmayacak… HEP YANINIZDA Abide-i Hürriyet Cad. 131/4 Şişli/Istanbul info@dmedya.com.tr Tel:+90 212 296 24 26 Fax:+90 212 296 24 98

33  PLATFORM D hizmet platformunu diğerlerinden ayıran en önemli özellik nedir?  PLATFORM D hizmet platformu ile hangi ülke yayınlarına ulaşabiliyoruz?  PLATFORM D hizmet platformundan kimler faydalanabilir?  PLATFORM D hizmeti alan kurum ve/veya kişilere ne tür faydalar sağlayacaktır?  PLATFORM D hizmet platformu [KULLANICI]sı olmak için yapılması gerekenler nelerdir?  PLATFORM D hizmetini birden fazla [KULLANICI] kolaylığı sağlıyor mu?  PLATFORM D hizmetini ofis dışında kullanabiliyor muyuz? Erişimi nasıl sağlayabiliriz?  PLATFORM D hizmet platformundan, rakip görüntü ve raporlamalara ulaşabiliyor muyuz?


"420 GÜN INDEKSLENMİŞ DEV GÖRÜNTÜ ARŞİVİ... Platform D hizmeti, online tüm yayın akışının indekslendiği şeffaf bir monitoring hizmetidir. Platform D hizmeti," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları