Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DERS:Acronis true image ile full yedek almak… HAZIRLAYAN: Adem KUNT.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DERS:Acronis true image ile full yedek almak… HAZIRLAYAN: Adem KUNT."— Sunum transkripti:

1 DERS:Acronis true image ile full yedek almak… HAZIRLAYAN: Adem KUNT

2 Acronis true image ile full yedek almak için yapmanız gerekenleri aşağıda resimli olarak anlatımı... Programı çalıştırın ve Backup and Restore seçeneğine tıklayın. Programı çalıştırın ve Backup and Restore seçeneğine tıklayın. Yedek alacağımız için Backup seçeneğine tıklayın. Yedek alacağımız için Backup seçeneğine tıklayın.

3

4 Yedek alınacak yer olarak My Computer seçeneğini seçin. Next'e basın.

5 C diskini yedek alacağımız için Disks and partitions seçeneğini seçin. Next'e basın.

6

7 Dont show this message again i seçip Ok ye tıklayın. Dont show this message again i seçip Ok ye tıklayın.

8 Aldığımız yedeği nereye kopyalayacağınızı seçin. C diskinin yedeğini alıyorsanız, d diskini seçin. Next'e basın.

9 Create a new full backup archive i seçip Next'e basın.

10 Aldığınız yedekle ilgili notları yazın. Şu tarihte alınan, bütün güncellemeler yapılmış, resimlerimin olduğu vb gibi kendinize göre notlar yazabilirsiniz. Next'e basın.

11 Use default options u seçip Next'e basın.

12 Son adım. Seçtiğiniz seçeneklerin özeti görünüyor. Proceed'e basın ve işlem bitene kadar bekleyin.

13 İşlem tamam. İşlem tamam. Yedek olarak alınan dosyayı saklayın. Yedek olarak alınan dosyayı saklayın. İleride windows yavaşlarsa, virüs girerse vb gibi durumlarda bu yedek dosyasıyla sistemimizi bugünkü haline getireceğiz. İleride windows yavaşlarsa, virüs girerse vb gibi durumlarda bu yedek dosyasıyla sistemimizi bugünkü haline getireceğiz.

14 Acronis ile alınan yedeği geri yükleme Acronis programını çalıştırın ilk gelen ekrandan Backup and Restore seçin. Restore seçin. Acronis programını çalıştırın ilk gelen ekrandan Backup and Restore seçin. Restore seçin. Gelen ekranı Next deyip geçin. Gelen ekranı Next deyip geçin. Daha önce aldığınız yedek dosyasını bulun ve seçin. (daha sonra ne olur ne olmaz diye c diskini tıklayın) Daha önce aldığınız yedek dosyasını bulun ve seçin. (daha sonra ne olur ne olmaz diye c diskini tıklayın) Restore disks or partitions seçili iken next deyip geçin. Restore disks or partitions seçili iken next deyip geçin.

15 C diskini seçip next deyin. C diskini seçip next deyin. Diski analiz edene kadar bekleyin. Diski analiz edene kadar bekleyin. Gelen ekranda c diskini seçip next deyin. Gelen ekranda c diskini seçip next deyin. Logical seçili iken next deyin. Logical seçili iken next deyin. Bu ekranda değişiklik yapmadan next deyin. Bu ekranda değişiklik yapmadan next deyin. "Yes, I want to assign a logical drive letter to the restored partition" seçili iken ve aşağısında C yazarken next deyin. "Yes, I want to assign a logical drive letter to the restored partition" seçili iken ve aşağısında C yazarken next deyin.

16 No, i do not seçili iken next deyin. No, i do not seçili iken next deyin. Use default options seçili iken next deyin. Use default options seçili iken next deyin. Proceed e basın. Proceed e basın. İşlem yaparken bekleyin. İşlem yaparken bekleyin. Sistemi kurmak için yeniden başlatmak gerekiyor. Reboot a basın. Sistemi kurmak için yeniden başlatmak gerekiyor. Reboot a basın. Bilgisayarınız yeniden açılırken bir süre bekleyecektir. Bilgisayarınız yeniden açılırken bir süre bekleyecektir. Bu sürede hiçbirşeye basmayın. Bu sürede hiçbirşeye basmayın. Starting acronis loader yazısını gördüğünüzde işlem başlamış demektir. Starting acronis loader yazısını gördüğünüzde işlem başlamış demektir.

17 Bir sonraki ekranda Acronis. Loading. please wait diyecektir. Bir sonraki ekranda Acronis. Loading. please wait diyecektir. Bekleyelim……. Bekleyelim……. İşlem başlayacak. İşlem başlayacak. Yedeği bulacak ve yüklemeye başlayacak. Yedeği bulacak ve yüklemeye başlayacak. Son detayları verecek. Son detayları verecek. Ve sistem ilk günkü haline geri dönecek. Ve sistem ilk günkü haline geri dönecek. Yeniden başlatın ve tadını çıkarın.. Yeniden başlatın ve tadını çıkarın..

18 Diyelim bilgisayarı Spylar, pop-up'lar, virüsler bastı, doğal olarak windows yavaşladı. Diyelim bilgisayarı Spylar, pop-up'lar, virüsler bastı, doğal olarak windows yavaşladı. Sadece 5 dk'da bilgisayarımızı eski haline döndürebiliriz. Sadece 5 dk'da bilgisayarımızı eski haline döndürebiliriz.

19 BİRDE GÖRÜNTÜLÜ İŞLEM BASAMAKLARINI TAKİP EDELİM.

20

21

22

23

24

25 Ve bilgisayar baştan başlayacak. Windows açılmadan bu program açılıcak aynı işlemleri tekrar yapıcaksınız. Ve bilgisayar baştan başlayacak. Windows açılmadan bu program açılıcak aynı işlemleri tekrar yapıcaksınız. Bu kadar. BİR DEEE… Bu kadar. BİR DEEE…

26 "Ya bilgisayar çökerse açılmazsa o zaman yedeği nasıl geri alacağız?" "Ya bilgisayar çökerse açılmazsa o zaman yedeği nasıl geri alacağız?"

27

28 İşaretlediğin yere basarak boş bir CD'i takıyoruz ve boot CD'si oluşturuyoruz. Bilgisayar açılmadığı zaman bilgisayarı bu CD'den boot ediyoruz ve Acronis açılıyor. İşaretlediğin yere basarak boş bir CD'i takıyoruz ve boot CD'si oluşturuyoruz. Bilgisayar açılmadığı zaman bilgisayarı bu CD'den boot ediyoruz ve Acronis açılıyor. Kolay gelsin…… ))) Kolay gelsin…… )))


"DERS:Acronis true image ile full yedek almak… HAZIRLAYAN: Adem KUNT." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları