Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

WİNDOWS 7 İŞLETİM SİSTEMİ İLE İMAGE ALMA Yedekleme işlemlerinin IT çalışanları ve bilgisayar kullanıcıları için çok önemli bir faktör olduğunu herkes bilmektedir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "WİNDOWS 7 İŞLETİM SİSTEMİ İLE İMAGE ALMA Yedekleme işlemlerinin IT çalışanları ve bilgisayar kullanıcıları için çok önemli bir faktör olduğunu herkes bilmektedir."— Sunum transkripti:

1 WİNDOWS 7 İŞLETİM SİSTEMİ İLE İMAGE ALMA Yedekleme işlemlerinin IT çalışanları ve bilgisayar kullanıcıları için çok önemli bir faktör olduğunu herkes bilmektedir. Yedekleme konusunda Windows 7 ile birlikte gelen özelliklerden biride sistem imajını yedekleme işlemidir. Yanlışlıkla sildiğimiz dosyaları web sayfalarında ve çeşitli programlar aracılığı ile bilgisayarlarımıza bulaşan virüslerden çöken işletim sistemlerini artık kurtarmak mümkün..

2 İmage alma ile ilgili bilgi Windows 7 ‘yi kurduktan sonra alacağınız bu imaj bir sonraki yaşayacağınız veri kayıplarını önlemek için Windows 7 ‘nin yeni özellikleri arasında yerini almıştır. İyi bir sıkıştırma yöntemi kullandığı için yedeklerinizi ister sabit diskinizde ister external diskinizde rahatlıkla taşıyabilmenizi mümkün kılmıştır. En önemli özellik ise 3. Party (acronis,ghost v.b.)yazılımlara olan ihtiyacımızın ortadan kalkmasıdır.Windows7 işletim sistemlerinin tümünde imaj alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. O zaman şimdi yedekleme işlemlerimize detaylıca değinebiliz.

3 Denetim masasını tıklarız.

4 Açılan ekrandan alacak olduğumuz imajlarda sorun olması ve işletim sistemi göçmelerine karşın imajımızı geri yüklemek ve sistem sorunlarını gidermek amacıyla bilgisayarı yedekle sekmesini tıklarız.

5 Karşımıza çıkan ekrandan imajımızı geri yüklemek ve sistem sorunlarını gidermek için Sistem onarım diski oluştur sekmesini tıklarız.

6 Karşımıza gelen ekranda Cd veya Dvd yazma sürücümüzü seçeriz. Bu işlemden sonra boş bir cd’yi Cd-rw üzerine yerleştirip Disk Oluştur butonuna basarız.

7 Ekranda görüldüğü gibi yedeklememiz başarılı bir şekilde başladı ve devam ediyor.

8 Yüklememiz devam etmektedir.

9 Ekranda diskimizin başarı ile yüklendiğine dair uyarı gelir.Diskimizi çıkartıp şimdilik bir kenara koyarız.

10 Gördüğünüz gibi sistem onarım diskimiz hazır. İşlemimizi başarıyla tamamladık.

11 Şimdi sıra geldi image almaya. Sistem görüntüsü oluştur sekmesine tıklarız ve devam ederiz.

12 Karşımıza çıkan ekrandan imagemizi nereye yedekleyeceğimizi seçeriz.

13 Açılan ekrandan nelerin yedekleneceğini seçeriz. Ve işlemimize devam ederiz.

14 Yedekleme başladı. Süresinin dolmasını bekleriz. Ve işlemimiz bitmiştir.

15 Siirt Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 1. sınıfta okumaktayız. Ulaşmak istediğiniz taktirde berivan_2191@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Slaytımızı izlediğiniz için teşekkür ederiz. berivan_2191@hotmail.com Not: Bu slayt uygulama yapılarak hazırlanmıştır. BERİVAN DEMİRKIRAN LEYLA YILDIZ


"WİNDOWS 7 İŞLETİM SİSTEMİ İLE İMAGE ALMA Yedekleme işlemlerinin IT çalışanları ve bilgisayar kullanıcıları için çok önemli bir faktör olduğunu herkes bilmektedir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları