Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir.Dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir. Ağırlıklı olarak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir.Dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir. Ağırlıklı olarak."— Sunum transkripti:

1 Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir.Dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir. Ağırlıklı olarak Avrupa Birliği faaliyet göstermekle birlikte diğer ülkelerde de faaliyet göstermektedir. 32 ülkede yakın mağazası vardır. Şirket isminin Fransızca sözcük anlamı "yol" ya da "dörtyol ağzı"dır.

2 CARREFOUR TARİHÇESİ İlk Carrefour mağazası 3 Haziran 1957'de Annecy'de açıldı. Sloganları "Para yoksa iş de yok." idi.Bazı ortaklarla birleşip Carrefour grubu ilk hipermarketini 15 Haziran 1963'de Paris'te açtı.Şu an Carefour Fransa'da en büyük süpermarketler zincirinden biridir.Dünyada modern perakendeciliğin temelini oluşturur.

3 Dünya üzerindeki dağılışı

4 CARREFOUR CEO: Georges Plassat
CARREFOUR kurucuları:Jacques Defforey, Denis Defforey, Marcel Fournier

5 Türkiye’de Carrefour Şirketin Ünvanı :CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. Kuruluş Tarihi :1993 Şirket Merkezi :İstanbul/içerenköy CarrefourSA, Sabancı Holding ve Carrefour şirketlerinin ortaklığında oluşmuş bir market zinciridir. Türkiye'de ilk mağazasını 1993 yılında İçerenköy, İstanbul’da açtıktan sonra 1996 yılında Sabancı Holding ile iş ortaklığı yaparak CarrefourSA ismini aldı yılının Mayıs ayında gerçekleştirdiği satın alma operasyonuyla Gima ve Endi'yi bünyesine katmıitır.Türkiye'de 22'si hipermarket olmak üzere 100'ün üzerinde şubesi vardır, 9 tanesi İstanbul'dadır. CarrefourSA, Türkiye'de uygun fiyat politikası, hijyen, kalite ve gıda güvenliğine verdiği önem, yaptığı yatırımlar ve yarattığı istihdam modern perakendeciliğin temelini oluşturmanın yanı sıra uygun fiyat politikasını promosyonel aktivitelerle desteklemekte ve aynı zamanda piyasada yer alan tüm farklı ürün gruplarını bünyesinde barındırarak müşterilerine geniş bir ürün ve fiyat yelpazesi sunmaktadır.

6 CARREFOURSA YÖNETİM Genel müdür: Mehmet Tevfik NANE Yönetim kurulu başkanı: Haluk DİNÇER

7

8 Ortaklık Yapısı Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.=payı(%) 50.93 Carrefour Nederland BV=payı (%) 46.19 Halka açık kısım=payı(%) 2.05 Diğer=payı (%) 0.83

9 Türkiyedeki CarrefourSA mağazaları
İstanbul:11 mağaza Ankara:3 mağaza Bakü, Azerbaycan:2 mağaza Bursa:2 mağaza Rize:1 mağaza Adana:1 mağaza Denizli:1 mağaza Eskişehir:1 mağaza Gaziantep:1 mağaza İzmir:1 mağaza Kocaeli:1 mağaza Mersin:1 mağaza Sakarya:1 mağaza Tekirdağ:1 mağaza Erzurum:1 mağaza Diyarbakır:1 mağaza Ceyhan, Adana:1 mağaza

10 Dünden Bugüne

11 Vizyon-Misyon VİZYONU
Modern perakendecilikte tüketici ihtiyaçlarını karşılama ve beklentilerini önceden tahmin etme stratejisiyle farklı formatlarda hizmet vererek tercih edilen perakendeci olmaktır. MİSYONU Müşteri odaklı stratejileri, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir gelişim odaklı faaliyetler, geleneksel ve güvenilir olduğu kadar yenilikçi yapı ile müşterilerin hayatını kolaylaştırmada öncü rol üstlenmek; çalışanlarına, iş ortaklarına ve hissedarlarına değer yaratarak, büyüme ve operasyonel karlılık ile sektörde lider olmaktır.

12 SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
Türkiye’de ilk kez CarrefourSA tarafından başlatılan “Doğa Tat Carrefour ürünleri” projesi tüm hızıyla devam etmektedir yılında levrek, çipura üretimi ile başlayan proje daha sonra ekolojik ekmek, kangal sucuk, patates, soğan, portakal, elma, kiraz, nektarin gibi meyveler ile devam etmiştir. Bugüne kadar 17 ürün CarrefourSA raflarında satışa sunulmuştur. Türkiye’nin verimli topraklarında tamamen ekolojik tarım ve kontrollü üretim sonucu elde edilen doğal ürünlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Akbank ile yapılan işbirliği ile yaratılan Carrefour Axess kredi kartı, Axess’in ve CarrefourSA Plus kartın özelliklerini birleştirerek, kart sahiplerine tek bir kart altında yeni ayrıcalıklar sunuyor. Hem Axess hem de CarrefourSA özelliklerini tek bir kartta toplamanın yanı sıra müşterilere bu kart aracılığıyla CarrefourSA misyonu doğrultusunda binlerce üründe ilave indirimler ve kampanyalardan yararlanma fırsatı sunuyor.

13 carrefoursa’nın doğa sevgisi
CarrefourSA 2008 yılı mayıs ayında, çevreye verilen zararı en aza indirmek için doğa dostu torbaları mağazalarında tüketicilere sunmuştur. Doğa dostu ve yeniden kullanılabilir torba uygulamasıyla, doğaya zarar veren, çevreyi kirleten naylon poşetlerin kullanımını azaltmayı ve zamanla tamamen ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Geçtiğimiz yıl, Fransa’daki Türkiye Mevsimi çerçevesinde, Fransa’daki Carrefour mağazalarında Türk ürünleri özel etiketlerle işaretlenerek satılmış, 12 milyon adet basılan katalogların birinde Türkiye turizmine 4 özel sayfa ayrılmış ve tekstil ürünlerinin tanıtımı amacıyla özel organizasyonlar gerçekleştirilmiştir.

14 HAZILAYAN Fatma ERKAN Ebru ATASOY


"Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir.Dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir. Ağırlıklı olarak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları