Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 KÜRESEL ISINMA VE DOĞALGAZ KULLANIMI. 2  BOTAŞ ’ ın yapmış olduğu ç alışmalara g ö re elektrik santrallerinde doğalgaz kullanım oranı;  2001 yılında.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 KÜRESEL ISINMA VE DOĞALGAZ KULLANIMI. 2  BOTAŞ ’ ın yapmış olduğu ç alışmalara g ö re elektrik santrallerinde doğalgaz kullanım oranı;  2001 yılında."— Sunum transkripti:

1 1 KÜRESEL ISINMA VE DOĞALGAZ KULLANIMI

2 2  BOTAŞ ’ ın yapmış olduğu ç alışmalara g ö re elektrik santrallerinde doğalgaz kullanım oranı;  2001 yılında %55,7  2005 yılında %58,5  2020 yılında %59,5 olacaktır.  Buna g ö re gelecek yıllarda doğalgazın ö nemli bir pay almaya devam edeceği a ç ıktır. İthal edilen doğalgaz ile ilgili anlaşmalar bireysel kullanım i ç in kullanılacak yakıt tipini ve bunun maliyetini de belirlemektedir.  Türkiye’ nin Kafkasya ve Ortadoğu enerji yolları üzerinde bulunması, bu doğrultuda Rusya ve AB ile yapılan enerji anlaşmaları,

3 3 Artan talep ile daha çevreci ve daha verimli doğalgaz kullanımı için öncü olmayı hedeflemiş Baymak gelişen teknolojinin yaygınlaşması için farklı bir pazarlama modeli geliştiriyor.

4 4 YOĞUŞMALI KOMBİ TEKNOLOJİLERİ  Yoğuşmasız bir kombinin baca gazı sıcaklığı 140° C dir. Yoğuşma teknolojisi sayesinde bu kayıp sıcaklık 55 °C altına indirilebilmektedir.  Yoğuşmasız bir kombinin bacasından atılan NOx ve CO oranı yoğuşmalı kombilerde % 80 oranında azaltılabilmektedir.  Yoğuşmasız bir kombinin bacasından atılan CO2 oranı yoğuşmalı kombilerde % 20 oranında azaltılabilmektedir.  Yoğuşmasız bir kombi ile yoğuşmalı bir kombi arasındaki tüketim farkı %30’ lara kadar çıkmaktadır.

5 5 YOĞUŞMALI KOMBİLERİ KİMLER ALMALIDIR?  ALIM GÜCÜ YÜKSEK A++ MÜŞTERİLER  ALIM GÜCÜ DÜŞÜK MÜŞTERİLER

6 6 2000-2006 YILLARI ARASINDA; Türkiye de satılan yoğuşmalı kombi oranı %1 in altında ve alım grubu tamamen villa ve lüx konutlarda yaşayan tüketiciler. Yoğuşmalı kombiler çok yüksek satış rakamları ile A++ müşterilere pazarlanmakta. Bu zaman zarfında BAYMAK yoğuşmalı kombi pazarında yer almamakta…

7 7 2007-2009 YILLARI ARASINDA; Türkiye de Doğalgaz yaygınlaşıyor tüm ülkede yeni gaz ihaleleri yapılıyor kullanıcı profili değişim gösteriyor

8 8 TÜKETİCİ İÇİN 2 FARKLI YÖNLENDİRME; BAYMAK ;  Yoğuşmalı kombi her büyüklükteki konutta kullanılabilir,  Tasarruf elde etmek mümkündür,  Tüm Avrupa ülkelerinde bu teknoloji kullanılmaktadır,  Çevre için de bu çok önemlidir. DİĞERLERİ ;  Yoğuşmalı kombiler sadece büyük dairelerde kullanılır,  Yoğuşmalı kombilerin uygulanmasında sakıncalar olabilir,  Yoğuşma suyu zehirlidir,  Kombinin ömrü kısadır.

9 9  Türkiye’ de en uzun kışın yaşandığı, en soğuk ilimiz ERZURUM’ dan başlayan bir bilgilendirme seferberliği,  Yazılı ve görsel medyada 4 yıl boyunca sadece yoğuşmalı kombi teknolojilerine ayrılan büyük tanıtım bütçesi,  İl il bilgilendirme toplantıları,  GOLD CENTER projesi bir ilk.

10 10 TÜRK TÜKETİCİSİNE SADECE YOĞUŞMALI CİHAZ TEKNOLOJİSİ SUNAN KONSEPT MAĞAZALAR

11 11 DÜNYADA İLK DEFA ‘ DÜNYADA İLK DEFA ’

12 12

13 13

14 14 YOĞUŞMALI KOMBİDE LİDER

15 15   BAYMAK, DOSİDER (Doğalgaz Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Resmi sektör envanterine göre 2007 yılı içerisinde yoğuşmalı kombi satışında % 61 Pazar payına sahiptir. İlerleyen yıllarda bu Pazar payını korumaya devam etmiştir. Son üç yılda 64.252 adet yoğuşmalı kombinin tüketiciyle buluşması sağlamıştır.

16 16   BAYMAK, 2007-2008-2009 yıllarında tüm rakiplerinin toplamından daha fazla yoğuşmalı kombinin tüketiciler ile buluşmasını sağlamıştır. Toplam kombi satışı içerisinde %1 olan yoğuşmalı kombi payını %20’ nin üzerine çıkmasını sağlamıştır. 2012 yılının sonunda bu oranı %70’ e taşıyacaktır.   Bu şekilde hem ithal edilen doğalgaz ın daha verimli kullanımını sağlamış, hem de çevreye verilen zararın önüne geçmiştir.


"1 KÜRESEL ISINMA VE DOĞALGAZ KULLANIMI. 2  BOTAŞ ’ ın yapmış olduğu ç alışmalara g ö re elektrik santrallerinde doğalgaz kullanım oranı;  2001 yılında." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları