Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Www.izobozz.com. Dış duvarlarda İç duvarlarda Çatı ve tabanlarda Yeni ve eski binalarda Kaba sıva yapılmış veya yapılmamış boyalı veya boyasız duvarlarda.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Www.izobozz.com. Dış duvarlarda İç duvarlarda Çatı ve tabanlarda Yeni ve eski binalarda Kaba sıva yapılmış veya yapılmamış boyalı veya boyasız duvarlarda."— Sunum transkripti:

1 www.izobozz.com

2 Dış duvarlarda İç duvarlarda Çatı ve tabanlarda Yeni ve eski binalarda Kaba sıva yapılmış veya yapılmamış boyalı veya boyasız duvarlarda Isı izolasyonu gerektiren boru, tesisat ve kazanların yalıtımında

3 BİNALARDA UYGULAMA ŞEKLİ

4 izoBOZZ yeni inşa edilen binalarda ve sonradan ıs yalıtım kalitesinin arttırılması gerekli görülen, tasarruf hedefli, çevre dostu projelerde uygulanabilir.

5 Kaba sıvası yapılmış duvara veya boyalı duvar üzeri mantolama yapıştırıcısı ile sıvanmaya başlanır. Kaba sıvası yapılmamış duvarda Uygulama yapılması halinde dalgalanma meydana gelir, bu dalgalanma en son katta sıva ile düzeltilmesi gerekir, bu da daha pahalıya gelmektedir.

6 Duvar üzerine 5 mm kalınlığında mantolama yapıştırıcısı homojen bir şekilde sıvanır

7 Islak sıva üzerine, duvar kağıdı kaplarmış gibi, izoBOZZ yukarıdan aşağıya doğru yerleştirilerek yapıştırma işlemine geçilir. Binanın durumuna göre yatay veya dikey uygulama yapılabilir.

8 Islak sıva üzerine yerleştirilen izoBOZZ un el ile sıva ile yapışması Sağlanarak yerleştirilir.

9 izoBOZZ un sıva ile tam yapışması için mala ile üzerine vurulma işlemi

10 Duvar üzerinde boşluk kalmayacak şekilde yan yana yapıştırma işlemi sürdürülür. Tüm duvar kaplandığında kesişme noktaları bir biri ile örtüşür ve birleşir.

11 1.Tabaka(kat) izoBOZZ kaplama işlemi bittikten sonra, kurumanın sağlanması ve rutubetini atması için en az 24 saat beklenir. (Kışın ve/veya çok soğuk günlerde bu süre 36 saate kadar çıkarılması yapıştırıcı malzemenin kuruması açısından daha faydalı olacaktır.)

12 İzobozz 9, 10 ve 14 için, 16.slayta ilerleyiniz. 1.Kat döşenen izoBOZZ un üzerine 2.kat izoBOZZ uygulaması için 5mm kalınlığında mantolama yapıştırıcısı İle sıvanır.

13 Mantolama Yapıştırıcısı üzerine 2. Tabaka ( Kat ) izoBOZZ,1. Tabaka (kat) izoBOZZ un birleşim yerlerinin üzerini kapatacak şekilde kaydırılarak yapıştırılır

14 Kaydırılarak yapılan 2. Tabaka (Kat) uygulaması ile Isı Geçiş Köprüsü engellenmiş olacaktır.

15 2.Kat uygulamada da yan yana yapıştırma işlemi uygulanır. 1.katta olduğu gibi Kuruma ve rutubet atması için 24 saat ( 36 saat) beklenir.

16 İzobozz 9, 10 ve 14 için 1. kat, izobozz 7 için 2.Kat uygulamanın üzeri 3 mm mantolama yapıştırıcısı ile sıvanır.

17 Islak yapıştırıcı üzerine file yerleştirilir.

18 Fileler hiç boşluk kalmayacak şekilde tüm duvara uygulanır.

19 File yerleştirme işlemi ile birlikte bina köşelerinde ve pencere kenarlarında Filelik plastik köşebentler kullanılmalıdır.

20 Daha sonra file üzerine 2mm düzeltme sıvası uygulanır, 24 saat ( 36 saat ) beklemeden sonra mantolama işlemi tamamlanmıştır.

21 24 saat ( 36 saat ) beklemeden sonra duvar boyaya hazır gelmiştir.

22 TESİSATLARDA UYGULAMA ŞEKLİ

23 İçerisinde 220 derece kızgın yağ olan dolaşım tesisatındaki borularda yapılan ölçümlerdir.

24 Termal ölçümleme cihazı ile yapılan ölçümlerinde içinde 220 derece kızgın yağ taşıyan boruların dışarıya verdiği ısı 180 derece olarak kaydedilmiştir.

25 İzobozz ile izolasyon uygulaması yapılan borular 3 veya 4 kat izoBOZZ ile rulo olarak kaplanır. Kaplama esnasında boru yüzeyinde tutkal ve benzeri her hangi bir yardımcı malzeme kullanımına gerek yoktur.

26 Boru izobozz ile kaplandıktan sonra, alüminyum bant ile sabitlenir.

27 izoBOZZ uygulamasının ardından izolasyonsuz ortamda 180 derece olarak ölçülen dış boru sıcaklığı 34 derece olarak belirlenmiştir.

28

29 Ardından uygulamanın devamı için izoBOZZ’un üzerine tek kat alüminyum folyo kaplanır.

30

31 izoBOZZ + alüminyum folyo kaplı boru üzerinde yeniden termal tabanca ile ölçüm yapıldığında nihai sonuç 28 derece olarak tespit edilmiştir. 180 derece dış sıcaklığı olan kızgın yağ dolaşım borularında ki izoBOZZ uygulamasından sonra hissedilen ısı 28 derece olarak sabitlenmiştir.

32

33

34 İLETİŞİM


"Www.izobozz.com. Dış duvarlarda İç duvarlarda Çatı ve tabanlarda Yeni ve eski binalarda Kaba sıva yapılmış veya yapılmamış boyalı veya boyasız duvarlarda." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları