Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KİRALIK KASA KİLİT KULLANIMI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KİRALIK KASA KİLİT KULLANIMI"— Sunum transkripti:

1 KİRALIK KASA KİLİT KULLANIMI

2 MKLT KİRALIK KASA KİLİTLERİ

3 MKLT KİRALIK KASA KİLİTLERİ
Kilit Gövde Malzemesi: Zamak –5 Malzeme Üzeri statik toz boya kaplı,( İsteğe bağlı olarak krom kaplanabilir.)  Kilit Sürgü Malzemesi: Zamak 5 kalitesinde malzemeden üretilmiştir.  Fişe İmalat Malzemesi: 1.50 mm kalınlıkta St 37 saç malzeme üzeri prinç kaplı ( İsteğe bağlı olarak MS–58 Kalitesinde bronz malzemeden üretilebilir.) Kilit İki gruptan oluşmuştur Grubun birisi banka kilidi diğeri ise müşteri kilididir. Ve her kilit grubunda 8 adet fişe bulunmaktadır.  Banka kilidi Uluslararası standartlara uygun Inerchangable özellikli ( Yani istenildiği an Banka anahtarı değiştirilebilir özelliktedir. Kısaca açıklamak gerekirse kilidin özelliği hangi anahtar ile kilitlenirse o anahtar ile açılır. Değiştirilmek istenildiği an kullanılan anahtarın dışında farklı bir anahtar ile kilitlenir ve eski anahtarı tekrar açmaz. Bu özellik genellikle banka personeli değişiminde uygulanır. )  Anahtar Malzemesi: Sarı prinç malzemeden friksiyon presde sıcak dövme olarak MS–58 kalitesinde prinçten yapılmış ve üzeri krom kaplanmıştır. Müşteri anahtarı bir asıl bir yedekten oluşmaktadır. Banka anahtarı ise her 44 lük grup için bir asıl bir yedek olarak verilmektedir. Anahtarlar CNC anahtar ağzı açma makinalarında hassas olarak açılır ve birbirini açma olasılığı 1/ dir. Özellikle makine dışında anahtara bakılarak yedek yaptırılmasında yapılan anahtar kilidi açmaz  Kilidin açılması: Kilit iki banka ve müşteri anahtarı ile aynı anda açılır. Önce Müşteri anahtarı ile kilidini açar. Açık durumda müşteri anahtarı üzerinde iken yerinden çıkmaz. Daha sonra Banka görevlisi banka anahtarı ile kilidi açar. Bankanın anahtarı açık durumdayken çıkartılır ve banka yetkilisince alınır. Kasa bu şekilde açılır.  Kilidin Kapatılması: Önce Banka görevlisi Banka anahtarı ile kilidi kapatır. Daha sonra Müşteri kendi anahtarı ile kilitler. Kasa bu durumda kilitlenmiştir.  Hiçbir zaman Müşteri kilidi açılmadan banka anahtarı ile kasa açılamaz.

4 KİRALIK KASA KULLANIM TALİMATI

5 Öncelikle müşteri anahtarı uzun damak tarafı sola bakacak şekilde takılır ve 100 derecelik açıyla sağa doğru çevrilir.

6 Banka görevlisinde bulunan anahtar uzun damak tarafı sola bakacak şekilde takılır ve 180 derecelik açıyla sağa doğru çevrilir.

7 Kapak açılarak banka anahtarı sola doğru 180 derecelik açıyla çevrilir ve anahtar çıkarılır. Banka görevlisi dışarıya çıkar.

8 Müşteri kiralık kasa içerisinde bulunan kutuyu çıkararak işlemlerini yapar.

9 Müşteri işlemi bitince kapağı kapatarak banka görevlisine işleminin bittiğini bildirir.

10 Banka görevlisi anahtarı uzun damak tarafı sağa bakacak şekilde takarak 180 derecelik açıyla sola doğru çevirir ve anahtarı çıkarır.

11 Müşteri anahtarı sola doğru çevirir.

12 Anahtarı çıkararak işlem tamamlanmış olur.


"KİRALIK KASA KİLİT KULLANIMI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları