Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilişim Teknolojileri Dersi Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilişim Teknolojileri Dersi Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar."— Sunum transkripti:

1 Bilişim Teknolojileri Dersi Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar

2  Yazılım : Bilgisayarı fonksiyonel hale getiren, fiziksel yapısı dışında kalan her şeye yazılım adı verilir. Yazılımlar kullanım haklarına göre 4’e ayrılırlar  Lisanslı Yazılım  Ücretsiz Yazılım (Freeware)  Demo Yazılım  Paylaşılan Yazılım (Shareware)

3 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Lisanslı Yazılımlar : Kullanım haklarını satın almış ya da bu hususta bir sözleşme imzalamış bir kişi ya da bir grup tarafından kullanılabilen yazılımdır

4 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Ücretsiz Yazılımlar : İnternet üzerinden, bilgisayar dergisi CD’lerinden ya da kullanıcı grupları aracılığı ile dağıtılan ve hiçbir ücret talep etmeyen yazılımdır.

5 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Demo Yazılımlar : Tanıtım programı. Geliştirme ya da pazarlama aşamasındaki bir programın yeteneklerini gösteren kısıtlı sürüm

6 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Paylaşılan Yazılımlar : Bilgi hizmet sunucuları tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak ya da çok küçük bir abonelik ücreti ile dağıtılan ve deneme mahiyetinde olan yazılım. Bu yazılımların genellikle 15-30 gün gibi bir kullanım süresi bulunmaktadır.

7 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Farklı CD ler etkinliğinde yer alan problem durumunu okuyunuz ve çözümü bulmaya çalışınız.

8

9 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Çünkü Aykut’un kullandığı yazılım lisanslı yazılım Rüya’nın kullandığı yazılım ise paylaşılan yazılımdır.

10

11 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Çünkü Kerem’in kullandığı yazılım paylaşılan yazılımdır.

12

13 Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar  Çünkü Kerem’in arkadaşından öğrenip indirdiği yazılım ücretsiz yazılımdır.  Tercih nedeni hiç bir ücret ödemek zorunda olması ve sürekli kullanabilecek bir yazılım olması.


"Bilişim Teknolojileri Dersi Farklı Cd’ler Farklı Yazılımlar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları