Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

VİRÜS VE TEMİZLEME Virüslerin Etkileri Antivirüs Programları Malware, Spyware türünde virüslerin temizlenmesi. İnternet Sayfalarına Etki Eden Virüslerin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "VİRÜS VE TEMİZLEME Virüslerin Etkileri Antivirüs Programları Malware, Spyware türünde virüslerin temizlenmesi. İnternet Sayfalarına Etki Eden Virüslerin."— Sunum transkripti:

1 VİRÜS VE TEMİZLEME Virüslerin Etkileri Antivirüs Programları Malware, Spyware türünde virüslerin temizlenmesi. İnternet Sayfalarına Etki Eden Virüslerin Temizlenmesi Gizlenen Dosyaların Görülmesi Gizlenen Dosyaları Geri Getiren Araçlar Virüslerin Bozduğu Windows Bileşenlerinin Onarılması

2 Virüslerin Etkileri  Sistem dosyalarına etki eden virüsler, işletim sistemini çökertir veya sistemi yavaşlatır.  İnternet tarayıcılara bulaşmış ve bir eklenti gibi çalışan virüsler; İnternet sayfalarında sık sık reklam vb. gibi rahatsız edici görüntüler çıkmasına sebep olur.  Windows bileşenlerinden görev yöneticisi, kayıt defteri gibi bileşenlerin çalışmasını engeller.

3 Virüslerin Etkileri  Klasörlerin ve dosyaların gizlenmesine, hatta gizlediği dosyaların hiçbir şekilde görünmemesine sebep olur.  Klasörlerin içerisinde, klasörle aynı isimde olan klasör görünümlü dosyalar açar. Virüsün açtığı bu klasörlere çift tıklanması, virüsün çalışmasına ve çoğalmasına sebep olur.

4 Antivirüs Programları  Ücretli ve Ücretsiz programlar bulunmaktadır.  Lisanslı Programlara örnek: Kaspersky, Nod 32, Norton  Ücretsiz Programlara örnek: Avira, Avast, AVG

5 Antivirüs Programları  Ücretsiz antivirüs programlarının yetenekleri kısıtlıdır. Ama bir bilgisayarı korumada yeterlidir. Özellikle Avira, Avast ve Avg programları verimlidir.  Lisanslı programlar deneme süresi bitince güncelleme yapamazlar. Böylece yeni virüsleri bulamazlar. Bu yüzden satın almak gerekir.  Kullanılan antivirüs programı güncelleme eksiği olduğunu bildirince, güncellemesini yapmak gerekir.

6 TARAMA  Disklerin Taranması – Avira Programında Tarama Örneği

7 TARAMA  Disklerin Taranması – Avira Programında Tarama Örneği

8 KARANTİNA  Taramadan sonra algılanan virüsler karantinaya alınır. Karantina bölümüne girip virüsleri sileriz. Karantinadan virüs olmayan dosyaları tekrar geri yükleyebiliriz.

9 Malware Spyware Temizleme  Malware:…..  Spyware:…..  Temizlemek için …………………… gibi programlar kullanılır.

10 İnternet Sayfası Virüsleri  Tarayıcı programın ayarları sıfırlanır. Çalışan eklentiler durdurulur, silinir. Google Chrome tarayıcısından örnek: Uzantı resmi koy

11 İnternet Sayfası Virüsleri  Denetim Masası - Program Ekle/Kaldır bölümüne girip yüklenmiş bir eklenti varsa kaldırılır.


"VİRÜS VE TEMİZLEME Virüslerin Etkileri Antivirüs Programları Malware, Spyware türünde virüslerin temizlenmesi. İnternet Sayfalarına Etki Eden Virüslerin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları