Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

FAKLI CD’LER Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri..

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "FAKLI CD’LER Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri.."— Sunum transkripti:

1 FAKLI CD’LER Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri..

2 Yazılım Nedir? Bilgisayarda kullanılan her türlü programa yazılım denir. Bilgisayardaki tüm işlemler yazılımlarla yapılır.

3 Her İşlem İçin Ayrı Yazılımlar Kullanılır! Müzik Dinlemek Film İ zlemek Yazı Yazma İ nternete Girme

4 Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri Lisanslı Yazılımlar: Üretici firmaya para verilerek ya da sözleşme yapılarak kullanım hakları satın alınan yazılımlar. Kişiler yada kurumlar sadece kullanım hakkına sahiptir. Ço ğ altması ve da ğ ıtması lisansın bozulmasına neden olur.

5 Lisanslı Yazılım Örnekleri İ şletim Sistemleri Windows XP Windows 7 Windows 8 Office Programları Microsoft Office 2003 Microsoft Office 2007 Microsoft Office 2010

6 Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri Ücretsiz Yazılımlar (Freeware): Ücret talep edilmeyen, internetten indirilebilen ya da gazete ve dergiler tarafından hediye edilen kısıtlama olmayan yazılımlardır.

7 Ücretsiz ( Freeware) Yazılım Örnekleri Mesajlaşma programları Microsoft Messenger (MSN) Müzik Dinleme programları Winamp Resim İ şleme programları Picasa

8 Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri Demo Yazılımlar: Tanıtmak ve pazarlamak için ücretsiz da ğ ıtılan, bazı yetenekleri kısıtlanmış programlardır.

9 Demo Yazılım Örnekleri Sadece ilk bölümü oynanan oyunlar…

10 Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri Paylaşılan Yazılımlar (Shareware): Firmalar yada kişiler tarafından ücretsiz ya da çok az bir ücretle denemeleri için verilen 15-30 gün gibi kullanım süresi olan yazılımlar.

11 Paylaşılan Yazılımlar (Shareware) Örnekleri 15-30 gün kullanım süresi olan oyunlar. 15-30 gün kullanım süresi olan anti-virus programları

12 FARKLI CD’ler Etkinli ğ i…

13 FARKLI CD’LER - Kayıp Şehir… Aykut çok beğendiği bir strateji oyununu satın alarak bilgisayarına kurdu. Rüya Aykut’ un oynadığı bu oyunu çok beğendi ve kendisi de bilgisayarına kurmak istedi. Bir bilgisayar dergisinin bu oyunu verdiğini işitti. Dergiyi alarak bilgisayarına kurdu. Oyunun birinci aşamasını tamamladıktan sonra bundan sonraki aşamalara geçemeyeceğini belirten bir uyarı çıktı… Aykut’un oyun CD’si ile Rüya’nın oyun CD’si arasındaki fark nedir? Sizce neden böyle bir uyarı çıkmıştır?


"FAKLI CD’LER Kullanım Haklarına Göre Yazılım Türleri.." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları