Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YATIRIM TESVİK BÖLGELERİ. BÖLGESEL TEŞVİK UYGULAMALARI  KDV İstisnası  Gümrük Vergisi Muafiyeti  Faiz Desteği (3. ve 4.Bölgelerde)  Sigorta Primi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YATIRIM TESVİK BÖLGELERİ. BÖLGESEL TEŞVİK UYGULAMALARI  KDV İstisnası  Gümrük Vergisi Muafiyeti  Faiz Desteği (3. ve 4.Bölgelerde)  Sigorta Primi."— Sunum transkripti:

1 YATIRIM TESVİK BÖLGELERİ

2 BÖLGESEL TEŞVİK UYGULAMALARI  KDV İstisnası  Gümrük Vergisi Muafiyeti  Faiz Desteği (3. ve 4.Bölgelerde)  Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği  Kurumlar/Gelir Vergisi İndirimi  Yatırım Yeri Tahsisi destek unsurları ile desteklenmektedir.

3 Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Destek Unsurları Bölgeler I. BölgeII. BölgeIII. BölgeIV. Bölge KDV İstisnası Gümrük Vergisi Muafiyeti Vergi İndirimi Yatırıma Katkı Oranı (%) 10152025 İndirim Oranı (%) 25406080 SSK Pr. İşveren His. Desteği Destek Süresi 3 yıl5 yıl Azami Yardım Yoğunluğu (%) 1014 Yatırım Yeri Tahsisi Faiz Desteği BÖLGESEL TEŞVİK UYGULAMALARI

4 ENTEGRE HAYVANCILIK YATIRIMLARI Hayvancılık yatırımları 2009/1 sayılı Tebliğ’de belirtilen entegrasyon şartlarını sağlaması halinde desteklenmektedir. 1- SÜT HAYVANCILIGI YATIRIMLARI Süt hayvanı yetiştiriciliği ve süt mamulleri üretimi (5 ton/gün üzeri süt işleme) başlangıç olmak kaydıyla, yem ünitesi ve/veya soğuk hava deposu ile entegre, •I. ve II. Bölge için asgari 500 büyükbaş-2.000 adet küçükbaş, •III. ve IV. Bölge için asgari 300 büyükbaş-1.000 adet küçükbaş.

5 ENTEGRE HAYVANCILIK YATIRIMLARI 2-BESİCİLİK YATIRIMLARI Besicilik ve kesimhane başlangıç olmak kaydıyla, soğuk hava deposu ve/veya yem ünitesi ve/veya et mamülleri üretimi ile entegre, •I. ve II. Bölge için asgari 700 büyükbaş/dönem-2.000 küçükbaş/dönem, •III. ve IV. Bölge için asgari 500 büyükbaş/dönem-1.000 küçükbaş/dönem.

6 ENTEGRE HAYVANCILIK YATIRIMLARI 3-DAMIZLIK HAYVAN YETİŞTİRİCİLİGİ YATIRIMLARI Damızlık büyükbaş, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile damızlık tavuk ve hindi yetiştiriciliği yatırımları proje bazında yem ünitesi (yem bitkileri yetiştiriciliği veya yem üretimi) ile birlikte, •I. ve II. Bölge için asgari 500 büyükbaş-2.000 küçükbaş/dönem, •III. ve IV. Bölge için asgari 300 büyükbaş-1.000 küçükbaş/dönem.


"YATIRIM TESVİK BÖLGELERİ. BÖLGESEL TEŞVİK UYGULAMALARI  KDV İstisnası  Gümrük Vergisi Muafiyeti  Faiz Desteği (3. ve 4.Bölgelerde)  Sigorta Primi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları