Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C DİCLE KALKINMA AJANSI Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri ------- GAP Süt Sığırcılığını Destekleme Programı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C DİCLE KALKINMA AJANSI Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri ------- GAP Süt Sığırcılığını Destekleme Programı."— Sunum transkripti:

1 T.C DİCLE KALKINMA AJANSI Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri ------- GAP Süt Sığırcılığını Destekleme Programı

2 Siirt’te Hayvancılık Destekleri Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri GAP Süt Sığırcılığı Destekleme Programı

3 Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri Tarım Bakanlığının tarımsal desteklemeleri kapsamında büyükbaş hayvan besiciliği, süt sığırcılığı, büyükbaş süt hayvancılığı ve küçükbaş süt hayvancılığı ile damızlık etçi sığır yetiştiriciliğine Ziraat Bankası aracılığıyla "7" yıla varan vadelerle "0" faizli destek kredisi verilmektedir. "7" yıla varan vadeler Sıfır Faiz Büyükbaş hayvan besiciliği Büyükbaş süt hayvancılığı Küçükbaş süt hayvancılığı Damızlık etçi sığır yetiştiriciliği Projenin % 75’i

4 Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri Büyükbaş Hayvan Besiciliği 10 baş ve üzerinde besi sığırcılığı işletmesi kurmak veya işletmenizin kapasitesini 10 baş ve üzerine çıkarmak istiyorsanız; En fazla 18 aylık erkek hayvan alımı, tek yıllık yem bitkisi üretimi ve işletme giderlerinizin finansmanı amacıyla 3.000.000.- TL'ye kadarki kredi talepleriniz azami 24 ay vadeli ve FAİZSİZ olarak değerlendirilmektedir. Kredi talebinizin 3.000.000.- TL'yi aşan kısmı ise yıllık % 13 cari faiz oranımız ile kredilendirilmektedir. Kredi ile temin edilecek hayvanların "Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği" kapsamında tanımlanmış (küpelendirilmiş) olmaları gerekmektedir.

5 Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri Süt Sığırcılığı Damızlık Belgeli ve/veya Saf Irk Sertifikalı 10 baş ve üzerinde hayvanınız var ise veya mevcut hayvan sayınızı 10 baş ve üzerine çıkarmak ya da en az bu kapasiteler ile yeni tesis kurmak istiyorsanız; En fazla ilk doğumunu yapmış veya ilk yavrusuna gebe hayvan alımı, barınak yapımı ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi, hayvan başına azami beş dekarı aşmamak üzere çok yıllık yem bitkisi tesisi ve diğer yatırım giderlerinizin finansmanı amacıyla 7.500.000.-TL'ye kadarki kredi talepleriniz azami 7 yıl vadeli ve FAİZSİZ olarak değerlendirilmektedir. Kredi talebinizin 7.500.000.- TL'yi aşan kısmı ise yıllık % 13 cari faiz oranımız ile kredilendirilmektedir. Kredi ile temin edilecek damızlık hayvanların, Damızlık Belgesi/Saf Irk Sertifikasının bulunması, tanımlanmış (küpelendirilmiş) ve Soykütüğü-Önsoykütüğü Sisteminde (SÖS) kayıtlı olduklarına dair Bakanlık il/ilçe müdürlüklerinden belge/yazı, Ekipman alımına yönelik yatırım kredilerinde mevcut işletmenin "Süt Sığırcılığı İşletmesi" olduğuna dair Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birlikleri veya Bakanlık İl/İlçe Müdürlüklerinden yazı talep edilmektedir.

6 Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri Büyükbaş Süt Hayvancılığı 10 baş ve üzerinde kültür ırkı ve melezi gebe düve veya inek/mandaya sahip iseniz veya hayvan sayınızı asgari bu kapasiteye çıkarmak ya da en az bu kapasiteler ile yeni işletme kurmak istiyorsanız; Kültür ırkı ve melezi gebe düve veya azami dört yaşında inek/manda alımı, barınak yapımı ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi, hayvan başına azami beş dekarı aşmamak üzere çok yıllık yem bitkisi tesisi ve diğer yatırım giderlerinizin finansmanı amacıyla 7.500.000.-TL'ye kadarki kredi talepleriniz azami 7 yıl vadeli ve FAİZSİZ olarak değerlendirilmektedir. Kredi talebinizin 7.500.000.- TL'yi aşan kısmı ise yıllık % 13 cari faiz oranımız ile kredilendirilmektedir. Kredi ile temin edilecek hayvanların, tanımlanmış (küpelendirilmiş) ve mandalar hariç Soykütüğü-Önsoykütüğü Sisteminde (SÖS) kayıtlı olduklarına dair Bakanlık il/ilçe müdürlüklerinden belge/yazı talep edilmektedir..

7 Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri Küçükbaş Süt Hayvancılığı Koyun yetiştiriciliğinde en az 50 baş, Saanen, Kilis ve Ankara Keçisi yetiştiriciliğinde en az 25 baş kapasite ile üretim yapıyorsanız, en az bu kapasiteler ile yeni tarımsal işletme kurmak ya da mevcut hayvan sayılarınızı bu kapasitelere yükseltmek istiyorsanız; Hayvan alımı, barınak yapımı ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi ve her 10 küçükbaş hayvan başına azami beş dekarı aşmamak üzere çok yıllık yem bitkisi tesisi ve diğer yatırım giderlerinizin finansmanı amacıyla 7.500.000.-TL'ye kadarki kredi talepleriniz azami 7 yıl vadeli ve FAİZSİZ olarak değerlendirilmektedir. Kredi talebinizin 7.500.000.- TL'yi aşan kısmı ise yıllık % 13 cari faiz oranımız ile kredilendirilmektedir. Kredi ile temin edilecek hayvanların, Damızlık Koyun Keçi Sisteminde kayıtlı olmaları; ayrıca keçi yetiştiriciliğinde işletmede mevcut ve yeni alınacak keçilerin Saanen ve/veya Kilis ve/veya Ankara Keçisi olduklarına dair Bakanlık İl/İlçe Müdürlüklerinden belge/yazı talep edilmektedir.

8 Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri Damızlık Etçi Sığır Yetiştiriciliği Angus, Hereford, Şarole ve Limuzin ırkı hayvanlarla 50 baş ve üzerinde damızlık et sığırcılığı işletmesi kurmak veya işletmenizin kapasitesini 50 baş ve üzerine çıkarmak istiyorsanız; Damızlık Belgeli/Saf Irk Sertifikalı hayvan alımları, barınak yapımı ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi, hayvan başına azami beş dekarı aşmamak üzere çok yıllık yem bitkisi tesisi ve diğer yatırım giderlerinizin finansmanı amacıyla 7.500.000.-TL'ye kadarki kredi talepleriniz azami 7 yıl vadeli ve FAİZSİZ olarak değerlendirilmektedir. Kredi talebinizin 7.500.000.- TL'yi aşan kısmı ise yıllık % 13 cari faiz oranımız ile kredilendirilmektedir. Kredi ile temin edilecek damızlık etçi sığırların, tanımlanmış (küpelendirilmiş) ve Damızlık Belgesine/Saf Irk Sertifikasına olmaları gerekmektedir.

9 Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri • xxx Sıfır Faizli Destek Kredisi 2010 yılı sonu itibariyle donduruldu. 2011 Ocak sonuna doğru yeniden aktif hale gelecek. Teminat olarak il ve ilçe merkezlerindeki taşınmazlar kabul ediliyor. Kırsal arazileri teminat kabul etmiyor. Kırsal arazileri teminat olarak gösterebilmek için Kredi Garanti Fonu’na başvurulabilir.

10 GAP Süt Sığırcılığını Destekleme Programı

11 GAP Süt Sığırcılığını Destekleme Programı-2010

12 GAP Süt Sığırcılığını Destekleme Programı-2011

13 TRC3 BÖLGESİ YER ALTI VE YER ÜSTÜ ZENGİNLİKLERİ 2010


"T.C DİCLE KALKINMA AJANSI Ziraat Bankası Sıfır Faizli Destek Kredileri ------- GAP Süt Sığırcılığını Destekleme Programı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları